• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektryka i DCC Jak zainstalować dekoder

Darek

Użytkownik
Reakcje
20 19 3
#1
Witam mam pytanie jak zainstalować dekoder w lokomotywie Roco: Hosarz.

A dokładniej to mam problem ze zdjęciem budy z tej lokomotywy
Czy może trzeba coś odkręcić czy jakoś inaczej się ściąga

Prose o pomoc pierwszy raz coś takigo robie :)
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
158 1 0
#2
Nic się raczej n ie odkręca. Zazwyczaj są jakieś zaczepy na których dól sie trzyma góry. Spróbuj podważyć czymś(nóż, śrubokręt)
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#4
Podpinam się do wątku z pytaniem.Jak podłączyć dekoder 6 pin.Dekoder z przewodami firma lais dcc . Mam lokomotywę Fleischmana Br53 7753.Dekoder ma 6 przewodów i 2 dodatkowe.Planuję jeszcze podłączyć gen.dymu i oświetlenie tendra.
 

matidj201

Aktywny użytkownik
Reakcje
420 6 0
#7
To ja dołączam do tematu sam dekoder wiem jak podłączyć a jak to ma sie jak jest dekoder z dźwiękiem +głośnik?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.412 463 29
#8
Sam dekoder podłącza się dokładnie tak samo. Głośnik jest zwykle już fabrycznie dołączony do dekodera, pozostaje go gdzieś umieścić w modelu. Jeżeli potrzeba, przewody między dekoderem a głośnikiem można przedłużyć. Przy gniazdach 21-pin i PluX22 jest opcjonalna możliwość podłączenia głośnika do gniazda (te gniazda mają przeznaczone do tego piny) - łatwiej wtedy w razie potrzeby wyjąć dekoder bez wyjmowania głośnika. W takiej sytuacji należy odlutować głośnik od dekodera i przylutować je do odpowiednich pól lutowniczych w gnieździe lub na płytce modelu. Trzeba dokładnie przeczytać instrukcję dekodera i modelu. Ale nie jest to konieczne, można zostawić głośnik podłączony bezpośrednio do dekodera.
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#12
Mam jeszcze dekoder ze stonki który mi został,i może jakbym wlutował kable z generatora pod zielony i niebieski to zadziała ? Jeszcze jest fioletowy wolny.
DSCF7191.JPG
DSCF7192.JPG
 

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#14
Rozumiem że pod jeden z tych 2 przewodów które wyszczególniłeś mogę podpiąć jeden kabelek z gen. dymu a drugi pod jaki kolor?
 

Podobne wątki