• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Jak naprawić rozprzęgacz starego typu do torów H0 PIKO

djxjano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Mam rozprzęgacz do torów H0 Piko modellbahn

Mam problem z opuszczaniem i podnoszeniem ponieważ zacina się. Podczas opuszczania a kiedy podnosi to staje po 1 mm. Kiedy nie jest podniesiona obudowa, a kiedy jest wszystko na oliwkione chodzi jak szwajcarski zegarek.

Czy można np jakoś na to zaradzić.


PS.: ( Chodzi o jakieś naprawy typu tokarzenie frezowanie itp. a nie o kupno nowych części )
 
M

Melchior

Gość
#2
Można coś toczyć na tokarce, ale nie tokarzyć :LOL:

P.S. Jak na 15' latka to zanim zaczniesz "tokarzyć" i frezować, zajrzyj do zeszytu z języka polskiego...
 
OP
OP
D

djxjano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Wiesz no kolego rzadko kiedy coś muwie jestem tak zwanym "odludkiem-samotnikiem nie mam przyjaciuł siedze vtylko w pracowni i majsterkuje a czsami żle coś napiszae bo na szybciora a jeśli mugłbyś zajrzeć na muj poprzedni post to byłby wdzięczny a wogule mugłbyś mi właśnie doradzić do bieznalazłe na spokojnie odpowiedzi na muj ostatni post
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#4
rozbierz, wyczyść, przemyj . Tylko nie lej na zwój elektromagnesu agresywnych płynów typu rozpuszczalnik, jak na walcu są zadziory to przeszlifuj papierem ściernym o małej granulacji np. 1000 i nasmaruj ponownie.

Może być też cewka uszkodzona, wtedy należało by ją przewinąć na nowo nowym drutem

A co do odludków to myślę, że nie jesteś sam.
Mnie też zawsze uważali za dziwaka, choćby teraz zamiast bawić się na sylwestrze pisze post na Forum
 
OP
OP
D

djxjano

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
witam w klubie a apro po cewek sprawnena 100% bo jak odczepie cięgno do podnoczenia to chodzi jak torpeda a walec niema jakich kowiek rys czy tym podobnych szukoł bym według mnie w posowaniu poszczegulnych elementów bo jaknasmaruje sREM TO HODZI ALE PO GODZINIE ZNÓW TRZEBA SMAROWAĆ a to trochę menczy na wystawie na strej makiecie ktura się rozpada ale niejestem pewien czy dobrze sondze a pro po pasowania
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#6
Kolego, w tym poście nie ma praktycznie ani jednego wyrazu napisanego poprawnie po polsku. Zainstaluj sobie słownik do przeglądarki i poprawiaj błędy, bo tego nie da się czytać.
Jeśli się to nie poprawi, temat wyląduje na bocznicy.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#7
Popraw błędy albo zainstaluj sobie google toolbal Tak jak napisał kolega Karol
A Karola trzeba się słuchać bo to on trzyma władzę na forum ;)
U mnie z Polaka to byś miał kose :p :D
 

Podobne wątki