• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

EN57 Milosa i Modela

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.370 34 1
#42
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Tak, "łobuz" :) (być może niedługo nie będzie mi do śmiechu) nie odpisuje nawet na naglące maile. Skoro jak na razie zamówiliśmy 6 składów, to albo jest nas za mało, albo za dużo :LOL: . Jak pisałem, ja już wysłałem mu pieniądze, choć odbiór modelu ma być dopiero w styczniu (po prostu teraz akurat miałem, a później są święta i dzieciom prezenty trzeba kupić, a w domu to akurat ja bawię się kolejką). Czy to był błąd? Dam znać natychmiast jak odpowie (i co odpowie). Ponieważ P. Milos podaje konkretne numery katalogowe tego co wstawia do swoich EZT, można zamówić także te najprostsze zestawy i na przyklad dokupić co trzeba i w ten sposób złączyć dwa EZT za mniejszą cenę. CO zaś się tyczy pantografów, to oczywiscie, najlepiej jest mieć dostęp do oryginalnych i jeżeli na przykład TOLOLOKO podjął by się produkcji takich pantografów, to cóż za problem zdemontować to, co jest? Na giełdzie modelarskiej pantografy kosztują około 15PLN, ale znaleźć dwa takie same, w dobrym stanie i do tego jeszcze choć podobne do oryginału to już duży problem. Może to jest myśl. Może ci z nas, którzy potrafią wyfrezować działający pantograf zrobią to usługowo. Jak wspomniałem wcześniej pantografy "podobne" kosztują 23 $ za parę wychodzi to prawie 45PLN za jeden. Czy taka kwota byłaby opłacalna dla naszych rodzimych producentów? Dajcie znać. Firmy samochodowe zarabiają na samochodach ale najbardziej na częściach zamiennych. Może to jest pomysł na podniesienie opłacalności produkcji>
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.863 116 22
#44
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

psz, wysłałem 2.11 w nocy, więc już po ogłoszeniu cen za kity/model. Urodziły mi się różniaste pytania co do szczegółów modelu w pełnym wykonaniu i chciałem się dowiedzieć, jak to jest w końcu dokładnie.
Nie znam angielskiego dobrze, ale powinien zrozumieć moje pytania. :D

Po kilku dniach, a dokładnie to chyba wczoraj wysłałem drugiego maila, w którym napisałem, że nie tylko ja przejawiam zainteresowanie tym modelem i że tym bardziej bardzo proszę o odpowiedzi na moje wszystkie pytania.

Wciąż jednak cisza. :(

bstok70, ja jeszcze niczego nie zamawiałem póki co. Na razie chcę się więcej dowiedzieć o modelu. Później postaram się złożyć zamówienie. Wtedy też dokładnie jeszcze spytam każdego kto jest chętny.
A powiedz mi proszę, w jaki sposób wykonałeś transfer pieniędzy? PayPal może? Bo to byłoby najprostrze.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.370 34 1
#45
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Niestety nie, gdyż konto mam w PKO BP,a tu panuje zasada, że przelewy zagraniczne robi się w dowolnym oddziale ale, że tak powiem, manualnie. Czasem są kłopoty, bo wypełnić trzeba specjalny druk (nic skomplikowanego) "Zlecenie przelewu międzynarodowego", którego to druku nie ma w placówce (za rzadko są wykorzystywane jak mi powiedziała pani w okienku). Kosztuje to 15 PLN, bo na szczęście Słowenia przyjmuje jakiś specjalny typ przelewów, które są tanie. Trochę się niepokoję, że ten przelew zrobiłem. Z góry zakładam, że ludzie są uczciwi, ale czasem nie wszystko zależy od uczciwości (np kryzys, bakructwo). Pospieszyłem się, bo oprócz wcześniej opisanych powodów chciałem mu pokazać moją determinację, a tu proszę kompletnie mnie ignoruje. Nie róbcie więc tego błędu :!: Jak tylko się odezwie od razu dam znać na forum. Dziś wysłałem kolejnego maila w nieco ostrzejszym tonie (nawet temat maila był "wyrazisty":x " . Ciągle jednak jeszcze staram się być grzeczny, żeby źle sobie o Polakach nie pomyślał. (No i w razie czego bez policji oddał pieniądze! :D ).
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.370 34 1
#46
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Aha! Jeszcze jedno. Przeglądałem dziś raz jeszcze stronę ze zdjęciami (hhtp://modelni.vlaki.com/gomulka) i ostatecznie ucieszyłem się, że w GPM zamówiłem "trawionki" do mam nadzieję przyszłego EZT. Już choćby dla maźnic i wypukłych numerów klasy chyba warto było. Jest też trawiony pantograf z trawionym ślizgaczem, co będzie stanowic doskonałą bazę do spolszczania zbieraków prądu Sommerfeldt`a.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Czyli czekamy na konkrety. Nie wiem czy jest sens, żebym na przykład ja pisał jeszcze osobno. Chyba nie ma sensu zasypywać gościa mejlami. Jak odpowie to możemy zrobić grupowe zamówienie i powalczyć o jakiś cenowy upust może ;) Podstawowe pytanie jakie mi się nasuwa jest oczywiście takie, czy będzie kompletny opis "kibelka", czyli czy będą naniesione wszystkie napisy. Bo w przypadku tego przerabianego egzemplarza, co jest na stronie to ich nie było, no ale teraz to już chyba poważniejsza sprawa :roll:
 

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#49
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Wersja Słoweńska tez nie miała napisów eksploatacyjnych, więc nie licz na cuda... Pozostaje ci Allegratka i samodzielna robota.
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.863 116 22
#50
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

psz, może faktycznie póki co nie wysyłaj już nic do niego. Jak będziemy znać konkrety, to wtedy zrobimy jakieś grupowe zamówienie.

Pytałem go również o napisy. Jednak nie o kompletność, tylko o to czy będą to naklejki, czy kalkomanie.
Jednym z pytań też było to, czy model będzie kopią wierną jakiegoś konkretnego egzemplarza.
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 4 0
#51
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Cocu dopisuje się na kibelkową listę, może być zestaw dla małego majsterkowicza, bez pantografów i tych innych dupereli, wystrugam sobie coś tam sam. Czekam na efekty rozmów z stfórcą tego miodu :)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.863 116 22
#52
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

No to lista się wydłuża.
Dokładna listę jakby co, zrobimy wspólnie później.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.175 141 0
#55
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

bstok70 napisał(a):
Niestety nie, gdyż konto mam w PKO BP,a tu panuje zasada, że przelewy zagraniczne robi się w dowolnym oddziale ale, że tak powiem, manualnie.
A to dziwne, bo od jakiegoś czasu istnieje możliwość dokonania przelewu on-line, nie ruszając się z domu.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

CoCu napisał(a):
Stójcie chłopaki.
Przyjdzie czas na listę.
:D
Wstępne deklaracje nie zaszkodzą, żeby wiedzieć jaka wielkość zamówienia może wchodzić w grę ;) Tylko, żeby nie wyszła wielkość seryjna :D

Modelowi daleko do ideału, ale cieszyłby mimo wszystko oko, oj cieszył. Prawdziwy PeKaP z moich czasów, cholewcia.
 

Mirek555k

Znany użytkownik
PGM
Reakcje
6 1 4
#57
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Misiek napisał(a):
bstok70 napisał(a):
Niestety nie, gdyż konto mam w PKO BP,a tu panuje zasada, że przelewy zagraniczne robi się w dowolnym oddziale ale, że tak powiem, manualnie.
A to dziwne, bo od jakiegoś czasu istnieje możliwość dokonania przelewu on-line, nie ruszając się z domu.
Już od dłuzszego czasu.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.370 34 1
#58
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Owszem istnieje. Jednak przyznaję ze wstydem :oops: , że nie korzystam z internetu w PKO BP. Ktoś mi kiedyś zasiał ziarno niepewności dotyczące zabezpieczeń. Zbiegło sie to w czasie z pojawieniem się potwierdzeń sms-owych każdej operacji bankowej w innych bankach, czego do dziś nie ma w BP. Poza tym (trochę to maluczkie), jak wysyłam duże kwoty z PKO BP a transfer jest nietypowy, to znając swoje roztargnienie wolę część odpowiedzialności przerzucić na bank ;) 8) :D
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.370 34 1
#59
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Witam ponownie :( . Żadnej wiadomości o EZT ani o pieniądzach. Dam mu czas do końca weekendu - może intensywnie budując nasze kibelki nie ma czasu sprawdzić skrzynki mailowej :LOL:
 

MORIS44

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#60
Re: Plany 120A, EN57, SM42, ET22

Panowie jeśli już chcecie mu wysyłać pieniądze (i to nie małe) to polecam: PAYPAL.
Jeśli się nie wywiąże z zamówienia to na określonych warunkach po iluś tam dniach można złożyć reklamacje do paypal'a i oni będą intensywnie działać żeby kasę oddał. Ale obstawiam że wywiąże się z zamówienia. Zresztą paypal jest najtańszy w przelewach.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
E
Tabor 38
Tabor 23
Tabor 10
Tabor 225
Tabor 21

Podobne wątki