• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Diorama z wywrotnicą

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#61
Projekt nie umarł. Żyje i ma się dobrze, ale bardzo powoli rośnie. Przede wszystkim dlatego, że mam bardzo mało czasu max 3-4h w tygodniu, ale idziemy do przodu.

Tory nie są jeszcze przytwierdzone. Ot tak je położyłem. Widać powoli zarys terenu i ścianek oporowych. Miejsce pod dachem będzie jeszcze podniesione o 2,5mm. Zostało jeszcze bardzo dużo pracy i dłubania. Może w tym tygodniu uda mi się wyprofilować teren i pomalować skrzynkę na szaro. Po zamontowaniu sygnalizatora będę musiał pomyśleć jak go zabezpieczyć, żeby go nie zniszczyć.
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#63
Idea jest bardzo słuszna, jednak pomijając problem z miejscem pod spodem (sygnalizator stoi przed wjazdem na górze, trzecie zdjęcie), to nie będzie tam możliwości, żeby to zakamuflować, bo w planie jest beton. Jakby tam była trawa jakaś to nie byłoby problemu.
Myślałem o tym, ale może jeszcze raz warto rozważyć ten pomysł. Tak będzie po prostu bezpieczniej i bardziej uniwersalnie.
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#64
Tak wygląda wkład do gniazda sygnalizatora. Drugą częścią jest dokładnie taki sam kątownik. W tym momencie wkład przytrzymywany jest w gnieździe na spinaczu do papieru (takim krokodylku), ale muszę kupić motylki i wyciąć szczelinę do zaciskania. Nie wiem czy będzie wystarczająco dużo miejsca, najwyżej pozostanie spinacz :)
Jutro nałożę drugą warstwę farby na skrzynkę, jak wyschnie to pokażę więcej :)
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#65
Tory na górze są tylko położone, nie są przyklejone. Na dole są już przyklejone i możliwe jest podłączenie do zasilania.

Cóż. Nie jestem zadowolony. Wyraźnie widać nierówności, ale to są błędy już przy założeniach, bo ścianki oporowe powinienem był przyklejać do boku sklejki a nie do spodu. Ścianka jest zrobiona z pleców do mebli czyli ok 2-3 mm, a sklejka ma 12. Inną sprawą jest, że dopiero po wycięciu skrzynki pomyślałem, że mogłem zamówić wycinanie laserowe. Nie mam pomysłu jak to naprawić. Może nałożyć trochę akrylu albo kitu do parkietu i papierem ściernym wyrównać. Sam nie wiem. Będzie to lekcja na przyszłość jeśli kiedyś za 100 lat zdecyduje się na budowę bocznicy.

Dół jest pomalowany zwykłą szarą farbą, natomiast góra to jedna warstwa Fallera w kolorze betonu. Na żywo widać, że potrzeba drugiej warstwy.
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#66
Pulpit na ukończeniu, muszę jeszcze kupić białą diodę. Temat elektroniki zbliża się do końca, płytka sterująca wytrawiona i polutowana, program do uC napisany i przetestowany. Pozostało jeszcze kilka przewodów do dokończenia.
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#67
Mniej więcej tak to wygląda teraz.


Z takich widocznych rzeczy to muszę jeszcze koniecznie wymienić przewód, na coś znacznie cieńszego.
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#69
W najbliższych planach jest budowa hali, potem zajmę się szutrowanie, trawą i pozostałą kosmetyką. Muszę jeszcze oświetlenie kupić :)
 
OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#71
Hala w trakcie budowy, ale raczej nie zostanie ukończona.Dach jest za krótki o dosłownie 3mm. Przez ten brak, ściany boczne schodzą się do środka. Jakoś specjalnie tego nie widać, ale jeśli miałbym dobudować trzecią ścianę (od strony wyjazdowej, tak jak w oryginale) to będzie już wtedy mocno widoczne. Podstawa budynku jest po prostu za szeroka w stosunku do dostępnych płytek blachy trapezowej. Innym problemem jest to, że skrzynkę zacząłem wykonywać zanim pojechałem na miejsce i zrobiłem kilka zdjęć. Pojechałbym jeszcze raz bo kilku miejscom z chęcią przyjrzałbym się jeszcze raz. Diorama zostanie jeszcze zazieleniona i zaszutrowana. Oświetlenie odpuszczam.
Z efektu jaki jest teraz nie jestem zadowolony, ale biorąc pod uwagę że to mój pierwszy raz, to jakoś ujdzie. Sam mechanizm działa całkiem dobrze i to mnie najbardziej cieszy. :)
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#72
Miałem pominąć pewien etap i zostawić tak jak jest, ale za bardzo mnie to jednak drażniło. Poprawiłem dach, udał się dociąć kilka mm płytki dzięki czemu wyprostowałem ściany. Cóż. W dalszym ciągu pokutuje fakt, że za robotę zabrałem się przed oględzinami i tego już nic nie zmieni.
Po przeciwnej stronie od sygnalizatora jest na razie wolna powierzchnia, która ma być drogą techniczną. W oryginale jest tam suwnica. Pozostała powierzchnia została zapiaszczona lub zaszutrowana. Próba odkurzacza zaliczona pomyślnie :) Jest to pierwsze całkowicie samodzielne szutrowanie. Dzięki @daniel loko za wskazówki :)
Wewnątrz hali widać drut nawojowy pozostawiony do instalacji oświetlenia. W następnej kolejności zajmę się lutowaniem barierek i zbudowaniem pomostu nad bębnem wywrotnicy.
 

Załączniki

OP
OP
Hajo

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
83 2 0
#80
Hala maskuje wiele braków mojego warsztatu modelarskiego. Sama też nie jest najpiękniejsza :p Pomysł jest bardzo fajny, ale obawiam się, że nie na moje umiejętności. Chociaż w wersji 2.0, kto wie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 13
Buduję makietę 1089
Buduję makietę 20
Buduję makietę 49
Buduję makietę 10

Podobne wątki