• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Wysoka Gorzowska

OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
Dziękuję Wam! Jakby na to nie patrzeć, to takie wyróżnienie jest ukoronowaniem wieloletniej pracy przy makiecie. Życzę czegoś podobnego każdemu z Was Modelarzy.
Czy mam plany na coś nowego? Planów w głowie jest tyle, że wystarczy ich na kilka kolejnych wcieleń na przód :ROFL: Tak na poważnie, mam jakiś pomysł, ale na razie muszę złapać oddech :) Nazbierały się zaległości taborowe, samochodowe...
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.156 42 1
Dołożę swoje skromne trzy grosze. Makieta Wysoka Gorzowska to jedna z najpiękniejszych makiet, jaką widziały moje oczy (na razie tylko w filmie). Czekam na prezentację w Redzie, nacieszę oczy na żywo.
Moim zdaniem tak powinna wyglądać "na szóstkę" makieta kolejowa i tak "na szóstkę" powinien być nagrany film przedstawiający ruch kolejowy na makiecie...
Tomku - gratulacje! (y)
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.020 2 1
Piękna praca. Gratuluję!
Dla uzupełnienia tej historii dodałbym ciekawostkę, że w roku 2009 i 2010 udało się tam jeszcze dojechać pociągami specjalnymi dla miłośników kolei. Poniżej dwa pamiątkowe zdjęcia z Ol49-59 i SU45-147.

DSCN6015 kopia.jpg


DSC_0104 kopia.jpg
 
OP
OP
Flotoma

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
W obydwu pociągach specjalnych pokazanych przez @Andrzo również uczestniczyłem :) Na potrzebę zrobienia ujęcia stacji z Ol49 razem z kolegą Romkiem odkrzaczaliśmy nasyp.
Warto wspomnieć, że przejazd pokazanych dwóch pociągów specjalnych na odcinku Gorzów Wlkp. - Świątki był możliwy dzięki krótkotrwałej reaktywacji fragmentu linii 415 na wspomnianym odcinku. Reaktywacji podjęła się firma STRABAG. Na potrzebę budowy budowy drogi szybkiego ruchu S3 pomiędzy Szczecinem i Gorzowem Wlkp. w Świątkach utworzono tymczasową wytwórnię masy bitumicznej. Freightliner PL od czerwca 2009 roku przez około 3 lata prowadził dostawy kruszywa do wytwórni w Świątkach. Obsługę prowadziły zasadniczo lokomotywy Class 66. Ze względu na znaczne wzniesienie pomiędzy Gorzowem Wlkp. i Chróścikiem składy były dzielone. Należy również dodać, że powstanie trasy S3 przyczyniło się do likwidacji linii 415... Węzeł drogowy Gorzów Wlkp. Zachód na S3 podczas projektowania przecinał skreśloną wtedy linię kolejową. Od kilku lat mówi się o planach odtworzenia w innym miejscu połączenia z dawną linią 415.

Do kompletu zdjeć @Andrzo jeszcze jedno ode mnie:

Class66_001_Wysoka_11102010_T_Florczak.JPG