• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wagon osobowy pisk na kołach

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Żeby jeszcze zwiększyć radochę to dokup sobie może ze 2-3 rozjazdy, trochę torów prostych i łuki R2.
To nie zginie, a przyjemność z manewrów na bocznicach będzie nagrodą za wydany pieniądz.:)
Słusznie mówisz , takie rozjazdy bocznice to fajna sprawa ja patrzę na wiele spraw, już patrzyłem na szlabany świetlne , dworce, semafory .Tego jest dużo nie wszystko kupię od razy , chodzi o pieniądz rozumiesz.
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Każdy wagon ma inny numer inwentarzowy. Dodatkowo udało mi się dokupić jeszcze dwa tego typu wagony. Ten na zdjęciu Piko 57770 DR OPW kupiłem z 10 lat temu, ale na makieta.pl jest jeszcze Piko 57768:
https://makieta.pl/h0-wagony/10409-piko-57768-wagon-towarowy-typu-eal-5918-dr-epiv-skala-h0.html
Oczywiście też ma inny numer od tych z zestawu.
Te wagony z zestawu posiadają inne numery , można je jeszcze kupić ostatnie sztuki . Tylko czy posiadają numery inne czy te same trudno stwierdzić. Dodatkowo widziałem także tanie zestawy 3 wagonów ale chyba to inne wagony od posiadanych naszych w zestawie startowym .
 

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
Teraz jest ciemno zle wyjdą zdjęcia ten skład ma dopiero 5 wagonów jak będzie więcej to , można zrobić i pokazać . :) sterowanie nie ucieknie, pierw chcę sobie kupić wagony towarowe i osobowe .
Czyli tabor DR z epoki IV będziesz łączył z taborem PKP epoka V? To już lepiej trzeba było kupić Gags OPW z IV epoki, wtedy miałoby to sens.
Co do sterowania cyfrowego:
W czerwcu wyjdzie taki zestaw:
https://www.makieciarz.pl/piko-59101-zestaw-startowy-dr-epiv-id-110542.html
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
No , może wtedy kupi się ten zestaw co podałeś . Ze względu na tory oraz cyfrowe sterowanie głównie. Jeśli chodzi o wagony to ja patrzę bardziej na wygląd barwy czy mi się podoba jak to,że są połączone z innych epok. @rprail
 

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
Żeby jeszcze zwiększyć radochę to dokup sobie może ze 2-3 rozjazdy, trochę torów prostych i łuki R2.
To nie zginie, a przyjemność z manewrów na bocznicach będzie nagrodą za wydany pieniądz.:)
Nie kupuj łuków R2. To jakaś masakra w perspektywie używania wagonów osobowych. Jak masz miejsce kup R9. To taki sam promień jak w rozjazdach. W ostateczności polecam R4. Sam korzystam z Piko R9 R=908mm.
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Właśnie wagony osobowe są długie i przy łukach R 2 wygląda to bardzo dziwnie , wagon wychodzi z torowiska. Może przy łukach R 4 lub tych R 9 , będzie to miało naturalny wygląd. Przy towarowych wagonach krótkich łuki R 2 są dobre ale przy tych osobowych jednak zle to się prezentuje. Z tego co rozumiem również połączenie będzie prawidłowe jeśli chodzi o okręgi lub owalne ustawienie bo ten sam kąt.@rprail
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
Koledze nie przeszkadza mieszanie taboru, to wywnioskowałem, że najprostrzym rozwiązaniem dla niego na więcej radochy z zabawy będzie dokupienie trochę torów, a R2 Piko to najmniejszy akceptowalny promień. Celowo tak napisałem, żeby nie kupił czasem R1.
Nie sądzę, żeby kółeczko, czy owal z R9 przemówił teraz do Marcina.
Oczywiście zgadzam się z Tobą co do ciasnych łuków i do pokraczności wyglądu wagonów osobowych przejeżdżających przez nie.
Nie raz, nie dwa o tym już gdzie indziej pisałem.
Niemniej jednak przy posiadaniu już owalu z R2, teraz dla Kolegi jest to moim zdaniem najprostrze rozwiązanie.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Jeśli Marcin kupi te krótsze wagony z 3 epoki i krótki parowóz lub stary dieselek, wtedy R2 będą wporzo.
Zresztą już zakumał różnicę, więc może czas skupić się na poprawności łączenia składów epokowo i zarządowo.
Już o tym wspomnieliście wcześniej.
Można łączyć wagony zarządami, nawet między-epokowo, ALE...... :)
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
To coś złego ,że ktoś miesza w składzie wagony epoki , na wielu filmach profesjonalni modelarze , również mają ,różne wagony połączone ze sobą. Stwierdzenie zabawa jest złym twoim określeniem , to jest również profesjonalizm , modele są realne nie wymyślone z powietrza . To samo powiedziałem o łukach R 2 przy składzie osobowym co ty . Raczej wolę przebudować torowisko i zastosować tory R 9 by mieć realniejszy wygląd podczas jazdy. Dlatego wczoraj pytałem o krótkie wagony osobowe właśnie ,żeby ta jazda była elegancka płynna realna . Ale chyba tańszym rozwiązaniem od wagonów będzie zakup od nowa torów prostych oraz R 9 . Właśnie,że to przemawia do mnie taki owal i okrąg na torach R 9 :)@melonowy
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Bardzo proszę nie wystawiać ocen neutralne, jeśli nie możecie dać pozytywnych, wogóle nie róbcie oceniania mnie . Ja dla wszystkich wystawiam oceny zawsze pozytywne. Nigdy nie przyszłoby mi do głowy ,żeby przy jednej pasji robić komuś tak złośliwie .
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Jak łączyć ze sobą wagony różnych zarządów?
Różnica jest pomiędzy składami osobowymi i towarowymi, choć idea jest mniej więcej ta sama.
Musimy mieć wiedzę, gdzie i z jakim towarem jeździły wagony towarowe.
Musimy mieć wiedzę, w jakich międzynarodowych pociągach jeździły wagony pasażerskie jakich zarządów.

Przykład składu międzynarodowego OST-WEST z Moskwy do Paryża w latach, bodajże, 80tych....
+ moja wersja, z tego, co mam (różni się tylko Mitropą - ja mam z IV epoki, a na zdjęciu jest z V epoki), reszta to inny skład, do którego Ost-West był doczepiany.

ost-west-berlin-paris.jpg
20230226_110806.jpg
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
OK. To dobrze. W takim razie nie kupuj torów na chybił - trafił, tylko zmierz ile masz miejsca na rozłożenie torów i narysuj w SCARMie, lub na kartce papieru jaki układ torowy chcesz teraz sobie skompletować. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie tory.
A co to znaczy neutralna ocena, bo nie rozumiem która to jest. Nie rozumiem też dlaczego to dla Ciebie jest złośliwością.
Tu nie jest Szajsbook, gdzie gromadzi się lajki.:)
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Tak wypada robić @Kris bardzo elegancko to wykonałeś moje uznanie. Jednak przy moich skromnych jeszcze składach , nie mogę pozwolić sobie na prawidłowe zestawienia. To potrzeba jednak lat nie miesiąca , chodzi o finanse . Jest jeszcze bardzo wiele elementów, które muszę kupić tylko stopniowo koledzy chyba to rozumiecie. Dziękuję,że udzielacie mi różnych dobrych rad
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
OK. To dobrze. W takim razie nie kupuj torów na chybił - trafił, tylko zmierz ile masz miejsca na rozłożenie torów i narysuj w SCARMie, lub na kartce papieru jaki układ torowy chcesz teraz sobie skompletować. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie tory.
A co to znaczy neutralna ocena, bo nie rozumiem która to jest. Nie rozumiem też dlaczego to dla Ciebie jest złośliwością.
Tu nie jest Szajsbook, gdzie gromadzi się lajki.:)
Neutralna to jest ta , którą masz 9 ja 4 . tym bardziej ,że to nie facebook czat dla dzieci, nie powinno się oceniać ludzi zle. Jeśli komuś cieżko dać ocenę dobrą to wcale niech nie daje , bo to jest złośliwość . Tory będą podsypka betonowa kupowane na sztuki typ PIKO . Muszę wszystko zmierzyć pomyśleć dopiero zrobię rysunek i przedstawię .
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
Nie chodzi o to, że nie możesz teraz zestawiać, chodzi o to, żebyś zakupy sprofilował tak, by można było zestawiać ze sobą tabor.
W którymś z wpisów napisałeś, że podobają Ci się brązowe wagony, to dokupisz sobie cysternę. OK, mogą być brązowe, ale takie które mogą ze sobą współgrać.
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Nie chodzi o to, że nie możesz teraz zestawiać, chodzi o to, żebyś zakupy sprofilował tak, by można było zestawiać ze sobą tabor.
W którymś z wpisów napisałeś, że podobają Ci się brązowe wagony, to dokupisz sobie cysternę. OK, mogą być brązowe, ale takie które mogą ze sobą współgrać.
To zrozumiałe przecież co powiedziałeś, dobra szkoda czasu i pisania już na temat tych ocen. Dla mnie neutralna jest to ocena złośliwa, która to jest nie wiem , ja przyznaje kciuk do góry pozytywne dla wszystkich. Lepiej rozmawiać ,poważnie o składach o torach itd . Zaraz stawiam na tory wagon osobowy z nowymi osiami będę testował jak pracuje z BR 119 . Informacja dla @Kris Krzysztofa pewnie posiada taki wagon, jego zamówię dzisiaj jest piękny :) , pewnie wielu z was posiada taką cysternę https://przystaneksklep.pl/wagon-cysterna-406r-piko
 

Podobne wątki