• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wagon osobowy pisk na kołach

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#1
Witam posiadam wagon osobowy PIKO jest nowy seria Expert , podczas jazdy słychać czasami delikatny pisk na kołach izolowanych. Wymontowałem koła dałem olej maszynowy po kropli mimo to nadal czasem słychać delikatny pisk podczas jazdy. Wagon posiada dwie osie z 4 kołami jest to długi wagon . Czy to podlega gwarancji ? jak ,można to wyeliminować czy trzeba kupić nowe koła czy coś innego zrobić. Dziwne bo to nowe koła i wagon.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#82
1. Tabor z której epoki.
Czy Ty Marcin masz na myśli TAKIE krótkie wagony ?

*Zdjęcie poglądowe
Zobacz załącznik 961317
Dokładnie @Kris bardzo podobne posiadałem ,może trochę dłuższe . Wiem to zabawki takie lekkie plastikowe . Gdyby robili takie wagony w sposób taki jak te długie expert byłoby bardzo fajne dla mnie. :)
To czasookres mamy pewnie określony.
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#83
Modele które pokazałeś są fajne @melonowy , jeśli chodzi o wypowiedzi dla kolegów tu doświadczonych , może powstaje złe zrozumienie mego przekazu. Nie mam zamiaru nikogo tutaj obrażać pouczać. Postaram się zastosować bardziej do tego co powiedziałeś kolego .
@Kris trzeba pomyśleć i popatrzeć dokładnie wtedy zdecydować co dokładnie kolekcjonować , wagony roco 74019 bardzo mi się podobają :)
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#86
Marcin, większość z nas tu na forum, najpierw szuka samemu, robi research itd.
Dopiero wtedy, mając jakieś pojęcie lub mając konkretne pojęcie, pytamy, dyskutujemy. I pomagamy nowym :)
Oczywiście ,że sam będę szukał tego co mi się podoba. Jednak dzięki temu tematowi wiem już,że takie wagony są produkowane. W razie czego zgłosze się lub pochwale co zakupiłem. Trochę już umiem samodzielnie oraz dzięki forum wiadomo to dopiero początki. Za dziecka posiadałem zestaw PIKO teraz wracam do modelarstwa kolejowego . Teraz są większe, możliwości kupienia oraz technika się rozwineła , dawniej nie było w Polsce nawet internetu . Pamiętam składnice harcerskie to tam mogłem zobaczyć pierwsze modele aut, pociągów oraz inne.
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#87
Mi też. Czekam kiedy się zlitują i dojadą do mnie...:)
Poszperaj sobie w internetowych sklepach modelarskich i poszukaj odpowiadającego Ci taboru.
Powiedz, czego Ty oczekujesz i co chcesz kolekcjonować, czy prowadzić ruch na makiecie. czy "cóś"...:)
To gratulacje za dobry wybór modeli :) , do makiety daleka jeszcze droga . Obecnie posiadam tor prosty z łukami , diesel oraz wagony towarowe i kilka osobowych. Muszę jeszcze kupić osobowe wagony , kupuje stopniowo bo jak dla mnie dość drogie wszystko. Także muszę trochę poczekać ostatnio dużo wydałem na start by zacząć i tak się cieszę już z tego co mam :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#88
Taka rada na początek:

Nie kupuj wszystkiego, co Ci się podoba. Spróbuj sprecyzować swój profil.
Później pewne rzeczy trudniej sprzedać, a - jak zauważyłeś- to nie małe pieniądze, więc lepiej zrobić sobie przerwę i sprecyzować swoje upodobania, niż żałować zakupów.
Piszę z własnego doświadczenia.

Z makietą też nie ma się co spieszyć. ;)
 

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
#89
Kupiłeś zestaw Piko z BR119 - dobry wybór. Autentyczna lokomotywa segmentu Expert z autentycznymi wagonami Eal 5918. Sam się skusiłem. Tak więc może idź tą drogą. Inspiracji możesz poszukać na YT. Polecam kanał "TrainTV".
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#90
Taka rada na początek:

Nie kupuj wszystkiego, co Ci się podoba. Spróbuj sprecyzować swój profil.
Później pewne rzeczy trudniej sprzedać, a - jak zauważyłeś- to nie małe pieniądze, więc lepiej zrobić sobie przerwę i sprecyzować swoje upodobania, niż żałować zakupów.
Piszę z własnego doświadczenia.

Z makietą też nie ma się co spieszyć. ;)
Dziękuję ci Krzysztof za dobre rady , tak właśnie będę robił jak napisałeś. Oczywiście na makietę przyjdzie jeszcze czas, trzeba nabrać doświadczenia . Zamówione już wagony towarowe otrzymam sztuk 3 , pochwale się tu zdjęciami, może ktoś je posiada. Jeśli chodzi o piszczenie osobowego wagonu , osie chyba dotrą jutro. Także więcej powiem jak już zamontuje je do wagonu . ;)
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#91
Kupiłeś zestaw Piko z BR119 - dobry wybór. Autentyczna lokomotywa segmentu Expert z autentycznymi wagonami Eal 5918. Sam się skusiłem. Tak więc może idź tą drogą. Inspiracji możesz poszukać na YT. Polecam kanał "TrainTV".
Oglądam, różne filmy o modelarstwie , kanał co podałeś zobaczę również. Taki zestaw kupiłem ze względu na dobry diesel BR 119 oraz te wagony są nawet ładne chociaż to chyba klasa hobby.
 

rprail

Aktywny użytkownik
Reakcje
875 43 1
#93
Niby wagony Hobby, ale to jest ten konkretny model wagonu. Brakuje głównie haków i koła hamulca ręcznego. Moje wagony na razie dostały fototrawione koła ręcznego. Pomalowałem też koła czarnym półmatem.
IMG_20230321_171935.jpg
 
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
#98
Także je widziałem zboże ,wybrałem bardzo podobne:) mamy eleganckie wagony towarowe Krzysztof, ten mój aparat tylko robi słabe zdjęcia. Teraz właśnie jedzie mój skład towarowy patrzę na niego :Dcoś pięknego , jutro zamówie cysternę pkp 142 mm podoba mi się bardzo , już jednakowe barwy chcę brązowe składu pociągu.
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.048 20 1
#99
To zrób fotę i wrzuć...:D Tego składu...
Najpierw kup sobie sterowanie cyfrowe. Później stopniowo wagony sobie skompletujesz.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Marcin2677

Marcin2677

Aktywny użytkownik
Reakcje
58 13 2
Teraz jest ciemno zle wyjdą zdjęcia ten skład ma dopiero 5 wagonów jak będzie więcej to , można zrobić i pokazać . :) sterowanie nie ucieknie, pierw chcę sobie kupić wagony towarowe i osobowe .