• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Wagon Gags

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#81
Marku. Ja to mierzyłem. Po obu stronach oś i koło mają zwarcie. Mierząc nawet samą oś nie ma zwarcia. A więc oś musi się składać z dwóch części. Trochę to mało techniczne ale chyba tak jest. :-(
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#82
I tak to jest, zwarcie robi Ci wózek, nie zestaw kołowy. Zestawy kołowe są izolowane. Robiłem dzisiaj pomiary z elektrykiem i żaden zestaw, ani ten od Lenza, ani ten od firmy Scale Models nie przenosił napięcia pomiędzy kołami, ani też pomiędzy samymi końcówkami osi. Nie ma w tym przypadku znaczenie czy to analog, czy cyfra. Napięcie w jednym przypadku jest podawane powoli, w drugim jest zasilanie włączone cały czas. A zwarcie przy metalowym wózku będzie występowało w obu przypadkach. Obejrzałem również wózek firmy Lenz, on jest cały plastikowy więc w moim przypadku zwarcia nie będzie. Musisz zmienić koncepcję budowy wózka od strony łożysk, aby je odizolować od ramy wózka. Zestaw kołowy z lewej strony pochodzi od firmy Scale Models.
Zdjęcie0087.jpg
Zdjęcie0091.jpg Zdjęcie0094.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#84
To chyba będzie najlepsze i najtańsze rozwiązanie. Odezwę się na PW w sprawie osi.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#85
Trochę to dziwne ale ja mam luzem dwa zestawy kołowe chyba Lenza i sa one wykonane z plastiku z metalowymi obręczami i metalową cieńką oś przechodząca przez "półosie" plastikowe stanowiące integralną część koła. Jeśli masz zestawy kołowe innej budowy to proponowałbym zamiast metalowych łożysk wstawić teflonowe tulejki z kołnierzem. Opór toczenia nie powinien się zwiększyć. Ważne żeby obręcze nie ocierały o konstrukcję ramy wózka ani o inne elementy wagonu wykonane z metalu.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#86
Wiem Jacku , ze to dziwne ale jest jak napisałem powyżej. W tym egzemplarzu gagsa zamontuje obręcze które Konrad zamówił w Demko. W kolejnym gasie wózki i tak trzeba przerobić z powodu popełnionego błędu więc tam zrobię panewki gospodarując w ten sposób posiadane zestawy kołowe.
 

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.667 12 2
#87
Wiem Jacku , ze to dziwne ale jest jak napisałem powyżej. W tym egzemplarzu gagsa zamontuje obręcze które Konrad zamówił w Demko. W kolejnym gasie wózki i tak trzeba przerobić z powodu popełnionego błędu więc tam zrobię panewki gospodarując w ten sposób posiadane zestawy kołowe.
Ja bym te zestawy rozmontowal, wytoczyl tuleje izolacyjne i nowe osie. No i zlozyl do kupy ponownie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#88
W związku z nietypowym sposobem izolowania kół Lenza i posiadaniem zapasu zestawów kołowych na kilka wagonów pomyślałem o projekcie wózka plastikowego. Wózki to jest coś czego bardzo nie lubię ani projektować pod fototrawienie a tym bardziej ich składać.
Tak to na razie wygląda. Jeszcze kilak poprawek. Będę wdzięczny za uwagi.
1XTa.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#90
Dzięki za zabranie głosu. Od wewnętrznej strony planuję dodatkową ściankę o grubości 0,5mm. Tak więc wnęki będą miały ściankę od wewnętrznej strony wózka. Pióra najprawdopodobniej do modelu matki wytrawię by było dobrze widać szczeliny między nimi. ( same pióra będą oddzielnym elementem, A wieszaki będą fototrawione do każdego wózka.
Taki jest przynajmniej plan.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#91
Także belka skretowa jest szersza mniej więcej jak wymiar tego prostokąta w środku bocznej ściany wózka. Od belki skretowej do belek czołowych są dwa profile ze standardowych kształtowników.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#94
Naniosłem poprawki. Wydaje mi się, że pasowało by zrobić jeszcze zaciski hamulcowe. jako osobny element.
1XTa.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#96
Wieszaki jasna sprawa. Przerobić maźnice na ruchome niby prosta sprawa. Ale jak zrobić resorowanie? Gdzie ukryć sprężynkę. Wszak wózek jest na piórach. Czy ma się luźno kolibotać w prowadnicy?
 

Podobne wątki