• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budowa Wagon Gags

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#1
Gdzieś pomiędzy OKL2, wagonami Pancernymi, własną dioramą i kolejnym mostem powstaje wagonik pod blachy fototrawione i prawdziwe deseczki.

Bez tytułu.png
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
#2
No to super. Jeśli korzystasz z moich planów zamieszczonych na tym forum przez Konrada to zalecam ostrożność bo dopatrzyłem się kilku błędów.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#3
Dzięki za informację. A czy mógłbyś tak w skrócie napisać na co powinienem zwrócić szczególną uwagę? W zasadzie to opieram się wyłącznie na planach i zdjęciach. To co zauważyłem, że na rysunku są nieco inne drzwi od tych w wagonach na zdjęciach.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.287 61 2
#4
W tych planach bład jest w obszarze czołownicy (jest zbyt nisko). Polecam kierować sie zdjęciami. Inne drzwi to kwestia zmian eksploatacyjnych. Najstarsze drzwi miały poszycie z blachy falistej. Później zatąpiono sklejką. W późniejszych latach zmieniono konstrukcje wysypów w dolnej krawedzi drzwi. W czesci wagonów w ogóle zlikwidowano te wysypy wraz z klapami dachowymi i pomostem. Drabina tez padła ofiara tej modernizacji ;). Były tez rózne liczby klap dachowych 4 lub 6. Musze jeszcze zagladnąc do planów tych na forum bo moje jeszcze sa u Konrada i dokładnie posprawdzać. Troche nie jestem na bieżąco bo mój projekt tego wagonu na razie lezy odłogiem z przyczyn zależnych nie tylko ode mnie (nie mam opracowanych i wycietych wózków, poza tym troche wiecej aktywności przejawiam w "polówce"). Jak wróce do pracy po urlopie to postaram sie zrobić zdjecia drzwi wagonów z pociągu ratunkowego w Tarnowskich Górach, które jeszcze mają drzwi ze starymi wysypami.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#5
Dzięki za te informacje. na bieżąco będę pokazywał co zrobiłem, więc na bieżąco może uda się wykluczać niedoskonałości. :)
 

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
#11
Początek niezły, a gdzie trawisz jeśli można wiedzieć?
Ja planuję podesłać do Haulera dość dobra oferta cenowa. Jakość myślę że porównywalna z Aberem.
Podglądam dalej...
 

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#14
Jakby ktoś był zainteresowany cennik Haulera
http://www.etchworks.eu/prices/
oreintacyjnie A4 0,2 mm mosiądz pierwsze trawienie (koszt kliszy) 16 euro.
każda kolejna 11,90
Pozdrawiam
Moim zdaniem blachy w naszej skali powinne być trawione z 0,4 a nawet 0,5 mm. Grubość 0,2 nadaje się tylko do H0, chyba że konstrukcja będzie użebrowana lub inaczej wzmocniona.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#15
Niestety nikt nie che mi wytrawić w grubszej niż 0,3. Ale buda dla przykładu będzie miała poszycie drewniane do może trochę usztywni konstrukcję. Poza tym będzie tylko budą. Podwozie będzie skonstruowane oddzielnie i może uda się wyciąć laserowo z blachy stalowej. :)
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#17
Zacząłem montować dach.... okazało się , że zapomniałem o zawiasach do klap. :-( puszcze je z innymi częściami o których zapomniałem :-(

20150904_165959.jpg 20150904_170015.jpg 20150904_165943.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki