• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Wagon do przewozu kwasu Rnh

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#43
Zmatowiłbym podwozie i bufory przy budce bo się świecą jak psu .... I wg mnie za szeroki pas cienia przy pierwszym torze. ogólnie całość na+.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#44
Tak sobie trochę siedziałem przy okładce i takie cosik wyszło :) co myślicie :)
Jest dobrze. Jak ktoś chce, niech sobie matowi tu i ówdzie. Wagon wyszedł z "warstatu" to się trochę świeci. A po za tym, obrazek przedstawia wagon o zachodzie słońca, więc i cienie są długie. Idąc tym śladem, to jeśli wagon stoi na stacji Bierawa o zachodzie słońca w lecie i budka "patrzy" w kierunku Kędzierzyna, to oświetlenie jest ok. Geograficznie wszystko pasuje.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#45
A po za tym, obrazek przedstawia wagon o zachodzie słońca, więc i cienie są długie....
Jakby tak było, to byłoby ok.
Ale obecnie kierunek padania cienia wagonu wydaje się być zupełnie inny niż cienia szyn. I to się rzuca w oczy, że coś jest nie tak w tej scenie. ;)

Jeśli zaś chodzi o samą koncepcje okładki, to moje pierwsze wrażenie było takie, że wagon jest oświetlony... łuną pożaru. :eek: Dodatkowo tło sceny wydaje mi się trochę zbyt "agresywne". Zmniejszyłbym kontrast i nasycenie barw tła, bo w tej chwili zarówno napisy okładki jak i sam wagon gubią się nieco wśród kontrastowych elementów tej ściany w tyle.
No i tytułowy wagon powinien stać bardziej centralnie, a nie "oparty" zderzakiem o prawą krawędź sceny.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#46
To tylko okładka. I generalnie jest ok. Jak czepiać się szczegółów,to budka powinna rzucać cień na peron- to chwila z póżnego popołudnia.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#49
Nie, jeżeli słońce jest w zachodzie to tak powinien wyglądać cień budki, poresztą nie bądzmy tacy drobiazgowi i nie żądajmy od kolegi żeby rozrysował kąt padania cienia co do milimetra. Zgadzam się z kolegą t. domagalskim żeby tarcze zderzaków z obydwu stron były w jednakowej odległości od krawędzi okładki.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.447 31 4
#50
A ja, jak wspomniał kolega @t_domagalski bym "zgasił" tło, i generalnie wszelkie czcionki od nowa, bo te niestety są bez polotu. Jeśli kolega mi podeśle czysty obrazek mogę spróbować coś wpisać po swojemu :)
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#51
Panowie dziękuję za uwagi
Co do sceny oświetlenie jest jednorodne i nie ma mowy aby jeden element rzucał cień inaczej niż pozostałe ponieważ jest to render z programu a nie doklejane tło czy inne zabiegi przy obróbce zdjęć. Ustawienie kamery to rzut izometryczny południkowo wschodni a kąt źródła światła nad horyzontem to 15 stopni czyli tak jakbyśmy mieli słońce za sobą dlatego nie widać cienia rzucanego przez wagon :)
Co do lewej strony okładki zostawiona jest zakładka na zagięcie więc umiejscowienie wagonu jest centryczne na docelowym zakresie arkusza okładki :)
Co tej "łuny pożaru" to średnio program sobie radzi z czerwienią tlenkową tło jest dość blade w porównaniu z intensywnym kolorem wagonu. pokombinuje z innym kolorem bazowym wagonu. Może zastosuje jakąś teksturę bo faktycznie wagon wygląda jakby wyjechał dopiero co z linii produkcyjnej. :)
 

Załączniki

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#52
Panowie dziękuję za uwagi
Co do sceny oświetlenie jest jednorodne i nie ma mowy aby jeden element rzucał cień inaczej niż pozostałe ponieważ jest to render z programu a nie doklejane tło czy inne zabiegi przy obróbce zdjęć. Ustawienie kamery to rzut izometryczny południkowo wschodni a kąt źródła światła nad horyzontem to 15 stopni czyli tak jakbyśmy mieli słońce za sobą dlatego nie widać cienia rzucanego przez wagon :)
Co do lewej strony okładki zostawiona jest zakładka na zagięcie więc umiejscowienie wagonu jest centryczne na docelowym zakresie arkusza okładki :)
Co tej "łuny pożaru" to średnio program sobie radzi z czerwienią tlenkową tło jest dość blade w porównaniu z intensywnym kolorem wagonu. pokombinuje z innym kolorem bazowym wagonu. Może zastosuje jakąś teksturę bo faktycznie wagon wygląda jakby wyjechał dopiero co z linii produkcyjnej. :)
Z pożarem, też by się nie zgadzało. Jeśli,- jak już pisałem - budka hamulcowa skierowana jest w stronę K-Koźla, to zakłady sa po jego prawej stronie i nawet gdyby sie tam jarało, to to co widzimy byłoby w cieniu, a magazyn zasłaniałby łunę. No, chyba, że to on by się palił, ale to już inna historia.
 

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#53
Z cieniem czy bez czy to wogóle ma jakieś znaczenie ?. Okładka to okładka - liczy się model jak ktoś go zrobi to może sobie później dorobić cień na zdjęciu :) Model jak zwykle u ciebie super.
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.342 18 9
#54
Co do sceny oświetlenie jest jednorodne i nie ma mowy aby jeden element rzucał cień inaczej niż pozostałe ponieważ jest to render z programu a nie doklejane tło czy inne zabiegi przy obróbce zdjęć....
Abstrahując całkowicie od tego, czy cień jest istotnym elementem okładki, czy nie - może jest jakiś błąd w konfiguracji tego oświetlenia?
Zasadniczo przy punktowym i jednorodnym oświetleniu cienie są rozbieżne, tj. im dalej, tym większy obszar objęty jest cieniem (pomijając kwestie perspektywy). Tymczasem u ciebie jest odwrotnie. Przeanalizowałem cień charakterystycznych elementów (stopni i daszku budki). One zbiegają się w jeden punkt leżący na peronie... :confused:

image823.jpg


Jesli ten program słabo renderuje całe sceny, to może zastanów sie nad innymi pomysłami? Wg mnie fajnie by wyglądała okładka przedstawiająca render wagonu na tle jakiegoś oryginalnego zdjęcia, np. czarno-białego.
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#55
Czy nad opakowaniami swoich plastikowych modeli szynowych też robicie taki osąd? jakoś nie zauważyłem. Jak napisał powyżej Maverick w kartonach ważna jest zawartość. A tutaj model zapowiada się wyśmienicie spasowany i dopracowany.Widać że autor się postarał. Kilka kartonowych modeli pewnej firmy wylądowało u mnie w koszu przez niedopracowany projekt. A okładki były świetne.....
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#56
Ostatecznie okładka będzie wyglądała tak napisów też nie będę zmieniał bo zostają takie jak w okładce 1 numeru. Szkoda mi trochę czasu na siedzenie i spuszczanie się nad takim cieniem czy owakim. Program renderuje tak jak mu wskażę i cień jest zgodny z padaniem promieni słonecznych, Zawsze się znajdzie ktoś co będzie narzekał i chciał żeby okładka wyglądała tak nie inaczej. Merytorycznie jest zgodna jest wagon są tory jest w tle magazyn. Nie uda się wszystkich zadowolić :niepewny: Zmniejszyłem "świecenie" wagonu poprzez dodanie struktury i farba już tak nie odbija. Dziękuję wszystkim za uwagi :) Pozdrawiam
ZIK okładka wst_1_zmn.jpg
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#57
W dodatkach lasery będą,garnki też. Rozumiem że skoro model generalnie do malowania to będą dostępne też kalkomanie?
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#58
Lasery będą osobno koła i rama z detalami. Myślę też nad kratownicą jako osobny zestaw. Kadzie koła jako dodatki żywiczne. Andrzeju Ja swój wagon wykonałem bez kalek. Zastanowię się nad tym bo będzie to spory koszt bo kalki sporo zajmują na arkuszu w dodatku zestaw zawiera polską i niemiecka wersję do wyboru wystarczy zamienić miejscami odpowiednie części.
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#59
Z kalkami byłoby wygodniej przy malowaniu całości ramy, ale jak to ma znacząco podnieść cenę zestawu to dobiorę sobie odpowiedni kolorek. Tak czy siak czekam niecierpliwie na wydanie.
 

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
200 29 1
#60
No ale tutaj tez nie mogę dać ciała bo są tacy kartoniarze co tylko robią
Chętnie zobaczyłbym film instruktażowy, jak im się to udaje zrobić z kartonu.
Czy do tego wagonu wyjdzie kawałek ściany magazynu wraz z szynami z lat 30 i kozłem oporowym? Czegoś takiego mi brakuje jak oglądam wagon postawiony w gablotce, bez tła.
Odnośnie do wątku http://forum.modelarstwo.info/threads/g10-i-inne-wynalazki-1-35.41474/page-17#post-802802 powstanie model tego ciągnika w skali 1:35 i 1:25?
Jeszcze zapytam sie czy przewidziane są koła kolejowe do ciężarówek jak w tym poście:
ad kół no rozwiązań było kilka nie licząc "wschodnich" patentów :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 17
Skala 1:25 5

Podobne wątki