• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
papier kredowy, gładki jak pupa niemowlęcia, nasączam CA i bez problemu.
Do tego cena, za jeden zestaw Miniartu z jakością jak wyżej mam 30 kompletów okien ;)
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.935 5 0
Ładna robota, podoba mi się!
Mam pytanie techniczne. Jaką funkcje pełni lewarek? Czy jego górna podstawa ma za zadanie zaprzeć się o dolną krawędź belki zderzakowej?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
@Flotoma dokładnie tak ;) ot takie sprytne zwiększenie nacisku na szynę, jak miał do pociągnięcia więcej wagonów używano go do poprawienia "przyczepności".
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Maleństwo pierwsza klasa Ci wyszło , na niewielką dioramę jak znalazł .
A swoją drogą czy masz już jakiś plan zagospodarowania tych wszystkich dobrodziejstw .?
To będzie na jednej dioramie czy raczej będzie kilka małych .
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Wstępnie planuję małą stację, 2 moduły z możliwością złączenia w jeden, lewy moduł magazyn z rampą, prawy z budynkiem stacji i dojściem na peron, być może do tego w przyszłości dodam 2 kolejne od frontu, coś mniej więcej:
stacja plan.jpg

jeśli ktoś ma jakieś sugestie odnośnie srk (jakiś semafor czy inne ustrojstwo poproszę o poradę gdzie i co można postawić) z góry dziękuję za pomoc.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Wydaje mi się, że ten semafor na zdjęciu nie ma nic wspólnego z kozłem. a stoi przy torze, leżącym między peronem/rampą (na pierwszym planie) a torem zakończonym tym kozłem. Ale generalnie semafor zwykle (co nie znaczy, że zawsze) nie stoi w połowie peronu.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Jeżeli pociągi pasażerskie mają zatrzymywać się na dolnym torze przy tym peronie, to ewentualnie semafor lub wskaźnik W 4 (miejsce zatrzymania czoła pociągu), ale po drugiej stronie toru, dla pociągów jadących w prawo. Odpowiedź na pytanie, czy w ogóle coś i ewentualnie co, zależy od tego, co znajduje się dalej po prawej stronie, poza rysunkiem.

Semafor czy wskaźnik w miejscu, zaznaczonym na rysunku, nie ma sensu. Po pierwsze, dla pociągów jadących w lewo, taki semafor czy wskaźnik należałoby ustawić na końcu, a nie na początku (czy w środku) peronu, patrząc w kierunku jazdy. A po drugie, nawet, gdyby jakikolwiek sygnalizator miał stać tam, gdzie jest zaznaczony, to nie może stać po drugiej stronie peronu, w tak dużej odległości od toru.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
@Andrzej Harassek dzięki za pomoc, ale wiesz skala 1/35 to już spore modele, nawet jakbym się uparł ;) że zrobię to zgodnie z realiami to nigdzie bym się nie wystawił bo na ogół ciężko by było o miejsce z taką dioramą, i tak dlatego zakładam 4 "moduły" ze względu na logistykę (spakowanie do transportu, i magazynowanie w domu) dlatego dopytuję żeby za "dużej gafy" nie było ;) czyli tak by mogło być?
stacja plan 3.jpg

być może skuszę się o 2 moduły w prawo lub lewo, w przyszłości, generalnie pierwsze 2 (peron i tor mają być docelowo bazą pod Witfielld`a więc prawdopodobnie dojdzie jeden segmentz długości) ale to w późniejszym terminie.