• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Tabor prywatnych przewoźników

Reakcje
68 0 0
To dla miłośników ep.VI wiadomość lokomotywa występuje w modelu i to niejednej firmy.
Zobacz załącznik 935686
To akurat model MCK. Model jest ciężki bo buda jest całkowicie z metalu zrobiona. Wiem to bo mam dwie takie :). Odwzorowanie - super. Poniżej link do producenta. Niestety po duńsku i niestety na tą chwilę wszystkie ME są wykupione.
http://mck-h0.dk
PS: W ofercie jest też / był spalinowy zespół trakcyjny MR
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
Ciekawostka, bo nie widziałem. Na początku września Rynek Kolejowy doniósł, że do Polski sprowadzono belgijskie lokomotywy HLE 21.


Źródło: wikipedia.

Dziś dowiedziałem się, że firma, która je sprowadziła, wystartowała w przetargu na dzierżawę lokomotyw przez PKP Intercity: KLIK (i zmieściła się w środkach posiadanych przez zamawiającego).

Szykuje się zatem gratka dla H0-wiczów miłośników VI epoki, bo dokładnie ten model lokomotywy miało w swojej ofercie w L.S. Models: na pewno nr 12080 i 12068. Tylko raczej używki wchodzą aktualnie w grę, ale PIC przecież też się będzie używkami ratował ;)

Edyta: zauważyłem na różnych stronach, że pierwsze egzemplarze trafiły do Polski już w 2017, ale zbyt wiele się z nimi nie działo, poza tym, że stały w Bydgoszczy i Oleśnicy.

Generalnie model lokomotywy o numerze 2149 wypuszcza obecnie (jest w zapowiedziach) L.S. Models pod numerem 12578 (info np. tu: KLIK), więc może nawet nie trzeba będzie przemalowywać, bo takowy nr (2149), również został ściągnięty do Polski. Zobaczymy, co zatem zrobi właściciel w ramach ich polonizacji.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
68 0 0
Ciekawostka, bo nie widziałem. Na początku września Rynek Kolejowy doniósł, że do Polski sprowadzono belgijskie lokomotywy HLE 21.


Źródło: wikipedia.

Dziś dowiedziałem się, że firma, która je sprowadziła, wystartowała w przetargu na dzierżawę lokomotyw przez PKP Intercity: KLIK (i zmieściła się w środkach posiadanych przez zamawiającego).

Szykuje się zatem gratka dla H0-wiczów miłośników VI epoki, bo dokładnie ten model lokomotywy miało w swojej ofercie w L.S. Models: na pewno nr 12080 i 12068. Tylko raczej używki wchodzą aktualnie w grę, ale PIC przecież też się będzie używkami ratował ;)

Edyta: zauważyłem na różnych stronach, że pierwsze egzemplarze trafiły do Polski już w 2017, ale zbyt wiele się z nimi nie działo, poza tym, że stały w Bydgoszczy i Oleśnicy.

Generalnie model lokomotywy o numerze 2149 wypuszcza obecnie (jest w zapowiedziach) L.S. Models pod numerem 12578 (info np. tu: KLIK), więc może nawet nie trzeba będzie przemalowywać, bo takowy nr (2149), również został ściągnięty do Polski. Zobaczymy, co zatem zrobi właściciel w ramach ich polonizacji.

Witam. Te lokomotywy w 2017 przyprowadził do Polski Lotos. Były wpięte między beczki. Obecny transport przekroczył granicę w sierpniu. Poniżej dwie fotki ze stacji granicznej Oderbruecke - nie najlepsze bo z komórki - nie moje, ale kolega wyraził zgodę na zamieszczenie ich tutaj.
 

Załączniki

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.734 17 0
18.12.2022r. Warszawa Główna Towarowa, T448p-036.
W składzie znalazł się "rodzyneczek" w postaci SN61. Niestety, w pobliżu nie było nikogo z kim można by było porozmawiać na temat zamiarów
w stosunku do tego wagonu motorowego.
4.JPG
5.JPG
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
Ten SN to rodzynek, jedyny taki był.
Numer 133 z dodatkowym, górnym reflektorem.
Mam fotki z 2016 roku, wówczas miał szyby z ramkami.
Teraz okna zaspawane, więc chyba "jedzie" w zła stronę.
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
Dziękuję Rysiu za cenną informację.
Byłem przekonany, że z pierwszej dostawy nr 86, a z drugiej 133 miały góne reflektory.
Człowiek wszystkiego nie wie, i mimo bajzlu w niektórych wątkach na forum, jednak można pozyskać wiedzę.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
A dzisiaj przez stację Mysłowice przejechał taki rarytas. Voith Maxima, bo o niej mowa jest rzadkim zjawiskiem na naszych torach i w ogóle. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że udało mi się ją sfotografować.
20230107_154452.jpg
20230107_154339.jpg
20230107_154125.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Gratuluję trafienia, fajne fotki. Wiem, że jak się człowiek przymierza do zdjęcia, zwłaszcza z zaskoczenia, to się takich rzeczy nie widzi, ale na przyszłość warto zapamiętać, żeby tak się ustawić, by własny cieć, a tu także cień (chyba) latarni, nie ułożył się dokładnie "w linii strzału". ;) A pierwsze dwie fotki warto wykadrować.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.951 133 7
Gratuluję trafienia, fajne fotki. Wiem, że jak się człowiek przymierza do zdjęcia, zwłaszcza z zaskoczenia, to się takich rzeczy nie widzi, ale na przyszłość warto zapamiętać, żeby tak się ustawić, by własny cieć, a tu także cień (chyba) latarni, nie ułożył się dokładnie "w linii strzału". ;) A pierwsze dwie fotki warto wykadrować.
Tak, zgadzam się. Fotki mogłyby być lepsze, sytuacja była trudna, gdyż w jednej ręce trzymałem aparat, a drugą ręką trzymałem telefon. Jakimś trafem nie mogę zrobić zdjęcia podczas filmowania aparatem. Pewnie jakieś ustawienia, których jeszcze nie zgłębiłem. Postaram się je wykadrować potem. Wiem, bez statywu, prowizorka, ale to moje początki (dopiero!) fotografowania taboru ;). Jedyne wytłumaczenie to takie, że na co dzień mieszkam za granicą, więc wiele okazji nie miałem i nie mam ;).
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki