• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Tabor prywatnych przewoźników

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
Pozdrowienia dla sympatycznego mechanika.
I to jest właśnie jeden z tych sympatycznych aspektów fotografowania kolei, który mocno do mnie przemawia - sympatyczni mechanicy. Czyli tacy, którzy rozumieją potrzeby fotografujących. Potrafią np. odpowiednio ustawić do zdjęcia lokomotywę, włączyć światła, zaprosić "na pokład", pogadać itd. Bezcenne! Kto tego nie przeżył, niech żałuje.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.939 133 7
I to jest właśnie jeden z tych sympatycznych aspektów fotografowania kolei, który mocno do mnie przemawia - sympatyczni mechanicy. Czyli tacy, którzy rozumieją potrzeby fotografujących.
Dokładnie. Mróz wtedy nie straszny ;). Jeszcze coś zamieszczę niebawem. I w tamtym przypadku mechanik dał Rp z odległości 200, może 250m jak tylko mnie rozpoznał, potem dał Rp z bliższej odległości i po raz trzeci jak mnie minął, pozdrawiając machaniem ręki.
Potrafią np. odpowiednio ustawić do zdjęcia lokomotywę, włączyć światła, zaprosić "na pokład", pogadać itd. Bezcenne! Kto tego nie przeżył, niech żałuje.
Tak jak przytrafiło mi się przypadkowo w Hiszpanii, Tarragonie, gdzie na stacji początkowej uciąłem sobie rozmowę z mechanikiem i sam złożył propozycję zwiedzenia kabiny maszynisty, wspólnie z moim synem. Zdjęcie z tego pamiętnego momentu poniżej:
IMG_4578-mod.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Tak jak przytrafiło mi się przypadkowo w Hiszpanii, Tarragonie, gdzie na stacji początkowej uciąłem sobie rozmowę z mechanikiem i sam złożył propozycję zwiedzenia kabiny maszynisty, wspólnie z moim synem.
To miał kolega @Rozjazd szczęście, bo w Hiszpanii mają świra na punkcie fotografowania na kolei, zwłaszcza po kilku zamachach terrorystycznych - to było jakiś czas temu, nie wiem jak jest dzisiaj. Na mnie kiedyś, kilkanaście lat temu, mechanik nakrzyczał, gdy z peronu zrobiłem zdjęcie jego pociągu AVE Talgo. Specjalnie otworzył boczne okno i wychylił się z awanturą, którą ja mało się przejąłem, ale to już inna sprawa. Trochę po Hiszpanii pojeździłem, parę razy nawet w kabinie AVE, ale było to oficjalnie załatwiane i wtedy oczywiście wszyscy byli bardzo mili i pomocni. Natomiast działając prywatnie lepiej być bardzo ostrożnym, a przed ew. zdjęciami najlepiej poprosić o zgodę.
 

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
Skład złapałem na towarowej obwodnicy Krakowa kawałek za przystankiem Kraków Łobzów. Od zamknięcia ruchu na drugiej obwodnicy poprzez wyburzenie wiaduktu ruch na tej konkretnej się zwiększył ostatnio byłem tam 2x o różnych godzinach i tak w ciągu godziny raz 4 składy drugi raz 6.
 

Gagar358

Znany użytkownik
Reakcje
1.173 3 0
Oo, widzę że mój rejon(y). Może nawet widzieliśmy się na samym peronie (przystanku Łobzów)?:niepewny:. Nie raz tam "wpadam", choćby na chwilę.
Rzeczywiście, chyba gdzieś od ostatniego lata mamy tu prawdziwe Edorado. Oby jak najdłużej:D.
 

shonek93

Nowy użytkownik
Reakcje
41 0 0
TEM2-253 Skinest Rail złapana 8.12.2022r. na Warszawskiej Pradze
 

Załączniki

Podobne wątki