• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Sosnowiec - Festiwal Kolej w Miniaturze 12.-13.03.2016r

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Dobrze, żeś nie napisał, że "lokowanie piwa".
Piwosze mogliby się zdziwić, a nawet obrazić :D
Nie wiem do czego pijesz...:gwizd:... ale Desperados to akurat moje ulubione piwo :D(y)
Ale nie dbam o oceny tzw. "fahowców", bo w tym kraju ile ludzi tyle opini i każda jedna bardziej fachowa od drugiej (zwłaszcza jak gra nasza reprezentacja kopanej) :D
Więc zostańmy przy tym, że każdy ma swoje zdanie, bo to ani czas ani nie miejsce na dysputy o wyższości jednego piwnego trunku nad innym - a i tak zawsze będzie ktoś komu i tak coś nie będzie pasowało - jak zawsze :p(y)
MeteorKKR zarządzanie było erste klasse. Nawet Elvis nie chrząknął jak mu rozdzieliłeś beczki hahahahha. Pozdrawiam Cię.
No przy takiej świetnej i morowej obsłudze na stacjach, nie było nawet mowy o jakimkolwiek chrząkaniu kogokolwiek (chociaż po jednej "kraksie" na Podgórkach i to na oczach Elvisa właśnie nie wiedziałem gdzie i kiedy się ze wstydu zapaść pod parkiet....:oops::rolleyes:),(choć zapewne jeden taki by się znalazł pewnie.... ale akurat na tej imprezie takowego nie było :gwizd::p) :D
:cool:
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
Nie wiem do czego pijesz...:gwizd:... ale Desperados to akurat moje ulubione piwo :D(y)
Ale nie dbam o oceny tzw. "fahowców", bo w tym kraju ile ludzi tyle opini i każda jedna bardziej fachowa od drugiej (zwłaszcza jak gra nasza reprezentacja kopanej) :D
Więc zostańmy przy tym, że każdy ma swoje zdanie, bo to ani czas ani nie miejsce na dysputy o wyższości jednego piwnego trunku nad innym - a i tak zawsze będzie ktoś komu i tak coś nie będzie pasowało - jak zawsze :p(y)
Ja tam uwielbiam Electric India z Brewdoga, ewentualnie witbeer kormorana lub triple blond, fajne orzeźwiające i nie perfumowane. A tak na marginesie impreza się siostrzeńcowi podobała widać, ostatnio wypowiedział swoje pierwsze słowo, układając w linii klocki powiedział "po-ciąg" :) chyba będzie mały kolejarz :p
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.360 33 1
....... (chociaż po jednej "kraksie" na Podgórkach i to na oczach Elvisa właśnie nie wiedziałem gdzie i kiedy się ze wstydu zapaść pod parkiet....:oops::rolleyes:),(choć zapewne jeden taki by się znalazł pewnie.... ale akurat na tej imprezie takowego nie było :gwizd::p) :D
:cool:
Nieprzekazanie dokumentacji zdjęciowej i niezawiadomienie UTK o wypadku kolej(k)owym jest karane zawieszeniem w czynnościach służbowych. Proszę się spodziewać stosownych działań dyscyplinarnych !!! :) A tymczasem Wesołych Świąt
 

The Tulip

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 2 0
No przy takiej świetnej i morowej obsłudze na stacjach, nie było nawet mowy o jakimkolwiek chrząkaniu kogokolwiek (chociaż po jednej "kraksie" na Podgórkach i to na oczach Elvisa właśnie nie wiedziałem gdzie i kiedy się ze wstydu zapaść pod parkiet....:oops::rolleyes:),(choć zapewne jeden taki by się znalazł pewnie.... ale akurat na tej imprezie takowego nie było :gwizd::p) :D

Przejechanie ET21 na sygnale STOP? Jeden taki się znalazł co zignorował wskazania semafora. Baaa dostał nawet od Ciebie reprymende słowną i nagane wzrokową:);):D
 

pikolo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
co to, już nikt żadnych zdjęć nie wstawia z tak udanej imprezy ?
to może ja jeszcze wrzucę kilka nieco innych ;)




































[DOUBLEPOST=1459104483,1459102994][/DOUBLEPOST]a młodym trzeba zaszczepiać żyłkę modelarza od małego ;)

 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.360 33 1
Przejechanie ET21 na sygnale STOP? Jeden taki się znalazł co zignorował wskazania semafora. Baaa dostał nawet od Ciebie reprymende słowną i nagane wzrokową:);):D
No mnie nie było na imprezie (czego bardzo żałuję) i liczyłem, że ktoś w moim donosicielstwie do UTK mnie wesprze ale widzę, że kumoterstwo jest wszędzie :) .
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Przejechanie ET21 na sygnale STOP? Jeden taki się znalazł co zignorował wskazania semafora. Baaa dostał nawet od Ciebie reprymende słowną i nagane wzrokową:);):D
Oj dostał, dostał, ale... dzięki temu się nauczył(y) (a edukacja tego maszynisty była tym trudniejsza, że jak doniosły mi wróbelki czy inne ćwirki - on już jechał na ostrej (czy też czerwonej) recydywie od samego Księstwa Tyskiego :p:D:gwizd:)
A i publika zebrana natenczas przy Podgórkach była ukontentowana, gdyż nagana w formie wycofania na szlak kilknasto wagonowego składu na szlak przed semafor przez zestresowanego całą sytuacją maszynisty była baaaaardzo ostrożna :D:gwizd:
:cool:
[DOUBLEPOST=1459256611,1459256190][/DOUBLEPOST]
o mało nie doszło do kolizji o czym uprzejmie donoszę, a co skrupulatnie zarejestrowały kamery monitoringu stacyjnego ;)

Jam Ci tego towarowego prowadził...
I tylko dlatego, że tłukli na szkoleniach na okrągło, że nigdy do końca nie wierz dyżurnemu na stacji i woooolno wjeżdżałem udało się nie skasować imć wojskowego eszelona...
Ale mina imć jakiegoś majora czy innego generała który akurat wizytował kabinę lokomotywy czy aby mechanik w randze starszego szeregowego trzeźwy (bo coś za bardzo szarpało w czasie jazdy, a szyny przecie proste i dłuuuuugie....), gdy zobaczył jadącego prosto na nich stalowego potwora - bezcenna:p:D - mało mu belki nie pospadały z ramion :LOL: No i też mój łut szczęścia w tym wszystkim, że przyboczny tegoż wyższego rangą nie użył swojego Kałacha ze strachu, a bledziutki był bardziej niż kabina w tymże Gagarinie...:D
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
W prawdzie minęło już trochę czasu od imprezy, to jednak nadal miło wspominam ją sobie w pamięci :rolleyes:. Przy tej okazji chciałbym wszystkim bardzo podziękować :) - organizatorom za organizacyjny sukces, uczniom technikum za zaangażowanie, wszystkim wystawcom za trud włożony w przygotowanie swych prezentacji, starym i nowym znajomym za miłe rozmowy - miło było poznać na żywo kolegów z forum (y). Jak wiele osób wcześniej - tak i ja stwierdzam, że frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Wystawę naprawdę odwiedziły tłumy! To bardzo dobrze prognozuje na przyszłość. Podobnie jak Pan Andrzej Wilk, sam jestem bardzo ciekaw jaki będzie odzew na najbliższej giełdzie :gwizd:.

Zdjęć w zasadzie nie robiłem o_O - z dwóch powodów - mianowicie, po pierwsze z powodu oświetlenia - zupełnie sobie z nim nie poradziłem i nawet zmiany w balansie bieli nie pomogły :(. Po drugie - jak zwykle brakło czasu - obowiązki i tłumy oglądających, pytających zupełnie nie pozwalały na oderwanie się od stoika :confused:. Nie zmienia to jednak faktu, że kilka zdjęć - jeśli tak można nazwać te "obrazki" - powstało w tzw. "międzyczasie".

Na początek odeślę do mojego wpisu w temacie ŻELISTRZEWO. Nie ma sensu dublować zdjęć, a po linku łatwo trafić, więc kto będzie chciał to zobaczy, a i zapozna się z tematem makiety prezentowanej na wystawie. Przy okazji - @PULMAN, @traxx92 - serdecznie pozdrawiam, dziękuję za rozmowy i pomoc :).

Zacznę może od fotki grupowej - ta wyszła chyba najlepiej z wszystkich jakie zrobiłem na imprezie :niepewny:, a dodatkowo chyba tylko na mojej zostaliśmy uwiecznieni tak jak byśmy chcieli :gwizd::

DSC_0694.JPG


Któż taki przyciągał tak wzrok fotografów (a przez całą imprezę również wzrok wszystkich uczestników :gwizd:)?

DSC_0717.JPG

Była taka jedna uczennica :gwizd:, co jak się o niej mówiło, każdy wiedział, że o nią chodziło :ROFL::

DSC_0712.JPG

@MeteorKKR - ,,...moje to mogę :p":

DSC_0488.JPG

@bstok70 - nie tylko na makiecie dochodziło do "wykroczeń" :gwizd: - poniżej - @SAPER za nastawnikiem EU07-478 po "przerżnięciu" tarczy manewrowej ;):

DSC_0502.JPG

Wnętrze wspomniane "Siódemki":

DSC_0617.JPG

Należy dodać, że w oczekiwaniu na swoją kolej, w kolejce do symulatora należało spędzić 0,5 godz., a może 1,5 godz. :gwizd:?

Szkolna makieta - z prawej strony widoczna "słynna" kopalnia widziana kilka razy na łamach tego forum:

DSC_0540.JPG

Wnętrze jednej z sal:

DSC_0510.JPG

Pantograf wydaje się znacznie większy, gdy leży u twych stóp :gwizd: - spore bydle :D:

DSC_0621.JPG

Musi być idealnie ;):

DSC_0485.JPG

Na koniec największy eksponat w skali 1:1 (tak wyglądały prace nad nim):

DSC_0664.JPG


Z mojej strony to chyba tyle - tylko tyle z aż tak fajnej imprezy ;). Trzeba będzie się postarać następnym razem :gwizd:. Do zobaczenia - miejmy nadzieję - w przyszłym roku w Sosnowcu ;) lub wcześniej :)!
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Nieprzekazanie dokumentacji zdjęciowej i niezawiadomienie UTK o wypadku kolej(k)owym jest karane zawieszeniem w czynnościach służbowych. Proszę się spodziewać stosownych działań dyscyplinarnych !!! :) A tymczasem Wesołych Świąt
Hmmm... znaczy się, że następnym razem do Sosnowca tudzież na inną imprezę (w zależności od szybkości bądź też opieszałości działania odpowiednich organów...) przyjadę... ekhem... tak...:cenzura::ostrozny::eek:
IMG-20160206-WA0000.jpg