• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Sosnowiec - Festiwal Kolej w Miniaturze 12.-13.03.2016r

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
No proszę. Mówią, że budowanie tortu o wymiarach mniejszych niż 2,5m na 1,5m jest bez sensu, a tu tak ładnie wyszło :D
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
Ciąg dalszy zdjęć :) Wiadomo, mistrzem fotografii to nie jestem, ale mam nadzieję, że zdjęcia są w miarę przyzwoite ;) Na przyszłość panowie potrzeba rozkład, wtedy zagęścimy ruch :) Ale po za tym było Super! :)



EU07-348 wyjechała z Jaśminowa w Kierunku Jasienicy.
DSCF7571.JPG



Co prawda nie jestem zwolennikiem Ep.VI, natomiast ten model jakoś przypadł mi do gustu :)
DSCF7582.JPG


Stonka zmierza po dźwig na GS.
DSCF7585.JPG



SP42 z ryflakami szykuje się do odjazdu z Żelistrzewa, podczas gdy pociąg techniczny spoczywa na bocznicy.
DSCF7586.JPG


Takie składy niesamowicie prezentują się na Jaśminowie...
DSCF7609.JPG



Zresztą równie dobrze jak na moście za Jaśminowem w kierunku Jasienicy :)
DSCF7610.JPG




Ciąg dalszy nastąpi ;)
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Były zdjęcia modeli, a teraz to co jest esencją imprezy, czyli... (nie, nie dziewczyny znów :p) "imprezowicze", bez których nie byłoby tego świetnego klimatu i atmosfery (y)

b20160312 018.JPG


b20160312 019.JPG


b20160312 020.JPG


b20160312 022.JPG


b20160312 026.JPG


b20160312 035.JPG


b20160312 038.JPG


b20160312 045.JPG


b20160313 019.JPG


b20160313 020.JPG


b20160313 023.JPG


b20160313 026.JPG


b20160313 028.JPG


b20160313 029.JPG


b20160313 036.JPG


b20160313 070.JPG

:cool:
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
Na początek moje skrzynki, niestety nie trafiłem w tym momencie na żaden skład... Ale nadrobię to sobie na następnej imprezie, mam również nadzieję, że do tego czasu zostaną wykończone :)
DSCF7612.JPG



ST44-1028 na terenie bocznicy wojskowej, podpięty do eszelonu.
DSCF7613.JPG



Różne zarządy na Pogórkach gościły. Każdy prezentował się wspaniale :)
DSCF7616.JPG



No i "Brejlowiec" sam pozostał ;) Jakoś podoba mi się ta czeska kolej...
DSCF7620.JPG



Do towarzystwa dojechała ET41.
DSCF7621.JPG




Jak już mówiłem, moja słabość...
DSCF7623.JPG



Cóż tu dużo mówić, obsługa stacji zgłodniała, to i ładowny słonecznik dojechał. Po odstawieniu na bocznicę szybko się opróżniał :) To zdjęcie chciałbym dedykować panu dyżurnemu stacji Podgórki, który regularnie zamawiał zawartość, zresztą równie dobrze szło mu opróżnianie. @MeteorKKR pozdrawiam :D
DSCF7627.JPG
 

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Dwa pytania:

1. Na stacji Jaśminowo - co to za budynek? To jest zestaw Auhagena? Oryginalny czy zmieniony trochę?
2. Co to jest za makieta "Zuzin" - można coś bliżej o niej?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
A ja mam pytanie czy Piętrusek uruchomił na swoim torcie "mój ulubiony" skład towarowy ? :D
 

hobbysta43

Znany użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
7 0 0
:):):)Niestety nie. Choć był spakowany i gotowy do rozłożenia:sleep:.Po prostu zabrakło czasu.Podczas całej imprezy rozdaliśmy ok. 1000 dyplomów dzieciakom. Świadczy to o liczbie osób odwiedzających wystawę w Sosnowcu. ( wspomniał o tym powyżej Elvis). Jeszcze raz duże brawa dla organizatorów i podziękowania dla Wszystkich uczestników wystawy za wspólnie spędzony czas(y)
 

Pietrucha

Użytkownik
GGM
Reakcje
0 0 0
Cóż tu dużo mówić, obsługa stacji zgłodniała, to i ładowny słonecznik dojechał. Po odstawieniu na bocznicę szybko się opróżniał :) To zdjęcie chciałbym dedykować panu dyżurnemu stacji Podgórki, który regularnie zamawiał zawartość, zresztą równie dobrze szło mu opróżnianie. @MeteorKKR pozdrawiam :D
Dostawca słonecznika też pozdrawia " odbiorcę masowego" :D
 

pikolo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
impreza świetna i świetnie przygotowana, tłumy zwiedzających i uważam że największym atutem był rozkład makiet, czyli widzowie mogli całą makietę obchodzić dookoła a nie tak jak na większości takich imprez tylko z jednej strony, tylko pogratulować organizacji i oby takich imprez było więcej.
To i ja wrzucę kilka fotek tego rodzynka jaki zaprezentował Elvis :)




















 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
Faktycznie rodzynek. Parowóz odwzorowany w malowaniu z VI epoki, i to jeszcze we wszelkich szczegółach, łącznie z brakiem patyny i lakierem z połyskiem. Dokładnie jak oryginał :podstepny:. Mi też się bardzo ten model podoba :)
Oczywiście przeróbka Fenixowa. Ale jeśli chodzi o patynę, to się nie zgodzę. Na niej są właśnie bardzo dobrze odwzorowane ślady eksploatacji. Tak cała ekipa z Pyskowic dba o tą maszynę.
 

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
Gruppen fotten jeszcze raz - tym razem już po przycięciu - nie wiem jak Wam, ale mi się tak bardziej podoba :gwizd::cool:
PS. Przepraszam, że dopiero dziś, ale żywcem nie miałem czasu zrobić tego wcześniej :rolleyes:
Sosnowiec Gruppen fotten.JPG

@zepfot - dziękuję za "asystowanie", bo rozumiem , że to Tobie zawdzięczam, że nie musiałem biegać w ciągu 10 sekund do szeregu (y)