• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Konwersja SM42 zestaw konwersyjny

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#41
hmm... pikowski wózek wygląda przy tym biednie... Piotr, jeszcze wężyki :)
niestety paseczki widoczne, mimo jak przypuszczam 25 mikronów, może by tak po skosie spróbować? Dłużej potrwa, ale nie będzie widać pasków?
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#42
hmm... pikowski wózek wygląda przy tym biednie... Piotr, jeszcze wężyki :)
niestety paseczki widoczne, mimo jak przypuszczam 25 mikronów, może by tak po skosie spróbować? Dłużej potrwa, ale nie będzie widać pasków?
Zecer stwierdził że wężyki nie wyjdą, zostawiam to na inwencję modelarską.
Czas druku to koszt druku. I teraz weź ten boczek, psiknij na czarno, wpakuj pod szeroką ostoję, myślisz że to będzie widać?;)
Oczywiście można wszystko, można w shapeways drukować tylko po co? Żeby koszt zestawu przewyższył koszt modelu?:)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#43
Z wężykami żartowałem :)
A z tym ustawieniem, to masz rację. Po podkładzie, farbie i lakierze warstwy znikną. Spróbuję u siebie na czarnej żywicy druknąć. W poziomie pokazuje 3.5 h, po skosie 6...
A szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że tak fajnie wyjdzie.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#44
Zestaw już skompletowany, orientacyjna cena 300zł za zestaw i wysyłkę zawierający 4 wydrukowane 3D maskownice wózków oraz blachę z dwiema wersjami boku ostoi oraz żaluzjami do przedziałów WN i maszynowych.
20200724_130857.jpg

Wkrótce zostanie zaprezentowany gotowy model SM42 i jeżeli nie będzie koniecznych zmian w projekcie ruszam z dystrybucją.
W związku z tym jeżeli ktoś jest chętny na taki zestaw proszę o informację. Będę powoli kompletował listę i dogadywał trawienie i druk, możliwe że wyjdzie wtedy taniej.
Zapraszam
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#46
Trwają prace na nowym wózkiem.
Po pierwsze
Przymontowany boczek wózka powodował że wózek nie chciał się obracać poza tym ledwo to się mieściło w ostoi. Stąd wiemy dlaczego wózki w SM42 Piko są takie fajne i "przestrzenne".
Po drugie
Dzięki sugestii mistrza @Telewizor11 zwracającego uwagę na perfidność materiału jakim jest wydruk 3d, boczki wózka będą wydrukowane jako cały element. Tak więc demontując oryginalne osłony wózków założymy nowe bez zbędnych ingerencji.
Myślę że to wyjdzie wszystkim na dobre.
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#47
Miło mi poinformować że nawiązaniem współpracę z pewną profesjonalną firmą modelarską mającą doświadczenie w produkcji modeli oraz posiadającą własne zaplecze techniczne. Pozwoli to na redukcję kosztów ale co najważniejsze, wysoki poziom wykonania elementów zestawu.
Więcej niebawem:)
 
OP
OP
Piotr M.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#48
Dla tych którzy już palili znicze na mogile tego projektu mam dwie informacje:
Po pierwsze:
Zestaw będzie produkowany i dystrybuowany przez UMF. Myślę że marki i jakości nie trzeba nikomu przedstawiać.
A po drugie:
Dzięki nieocenionej pracy kolegi @Astro udało się stworzyć wózek który da się wydrukować i zasadzić od razu po zdjęciu starego.
222585029_347655280098123_7492001144763783180_n.jpg
224695943_559337305431579_2657690059434633929_n.jpg
226534573_418166206163664_5785130607860431597_n.jpg

Można powiedzieć, że bliżej jak dalej.
:)
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#49
A ja ze swojej strony jeszcze zaznaczę, ze wózki będą w zestawach nie drukowane a odlewane z żywicy poliuretanowej. Druk jest zbyt delikatny i mógłby pękać przy zatrzaskiwaniu.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#52
Natrafiliśmy na mały problem. Próby ostatecznej wersji wózka mial dokonać nasz Mariusz. Niestety nie może tego zrobić wiec proszę was o pomoc.
Czy jest chętny aby wysłać do UMF SM42 w celu dokonania próby spasowania wózka i tłumika? Nie chcemy wypuszczać zestawów bez tej próby.
Lokomotywa zostanie odesłana w nienaruszonym stanie.
 

Ranger

Znany użytkownik
Reakcje
2.443 7 1
#57
Projekt ma pecha do opóźnień. Niestety zaprojektowany wózek pomimo swej urody musiał przejść modyfikacje umożliwiające jego użycie w modelu PIKO.
Był zbyt szeroki. Taki jak oryginał ale na model to za dużo.
W międzyczasie zrobiłem tłumik. Jest wersją p&p dla oryginału wraz z mocowaniem balastu.
 

Załączniki

  • 55,3 KB Wyświetleń: 79
  • 69,6 KB Wyświetleń: 76
  • 28,5 KB Wyświetleń: 65

Podobne wątki