• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Slavi - mała zbieranina...

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
1.932 5 1
Scania z puszką świetnie wygląda w połączeniu z tym kontenerem, nie jestem fanem pisanek ale ten model strasznie mi się podobał. DAF Intra to już klasyka i powoli coraz trudniej dorwać ten model, sam na niego poluję. ;)
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Cześć Wszystkim! :)
Bardzo zaniedbałem swój wątek,:( ale jestem, żyje i dalej zbieram modele. :D Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch profesjonalnych gablot. Wreszcie mogę otwierać kartony z moimi "skarbami". :ROFL: Przy okazji robię spis mojego dobytku... Idzie jak krew z nosa ale idzie. :D Przy tej okazji pytanie: czy Wy macie spisany gdzieś swój "dobytek" modelarski?
Dziś znów dość nietypowo, jak na mój temat., chociaż "kilka" gabarytów zdążyło się uzbierać... :ROFL: Model widmo lub BARDZO dobra samoróbka. Miniatura kupiona chyba ze dwa lata temu. Bez pudełka. Już wtedy szukałem info. U Herpy brak info. Jak by ktoś , coś wiedział na temat tego modelu - dajcie znać...

Nr. 122 Herpa - MB Vito V.d. Vlist - oryginał?

DSC_5094 (2).JPG
DSC_5096 (2).JPG
DSC_5098 (2).JPG
DSC_5103 (2).JPG


Zapraszam do oglądania i komentowania. :)
 

FH-12

Znany użytkownik
Reakcje
1.932 5 1
Model jest oryginlany na 100 procent spotkałem go już kilka razy. Możliwe, że został wypuszczony na holenderski rynek. Bardzo ci go zazdroszczę, poluje na tego Vitosa od dawna i bez skutku.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.765 67 1
Kapitalnego pilota upolowałeś . Nie dość że bardzo mało jest pilotów które wyszły w malowaniach firmowych , to jeszcze wychodziły mocno limitowane . Odnośnie tego spisu to ja mam założony katalog na komputerze gdzie mam po jednym zdjęciu każdego modelu z mojej kolekcji . To jest następnie podzielone na firmy transportowe , a jak mam w kolekcji mnie niż 3 modele w jednych barwach to są one w folderze z marką pojazdu .
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
Tak jak pisał @Tomek M. Model z setu, chyba była to edycja specjalna. Skoro już wiesz, że to oryginał to pozostaje polowanie na resztę do kompletu.
Jeśli chodzi o katalogowanie mojej kolekcji, to zrobiłem arkusz w excel'u z wpisanymi cenami zakupu, zdjęciem i kilkoma danymi. Niestety poległem kilka lat temu z aktualizacją. Moim zdaniem warto takowy mieć i wpisywać na bieżąco zakupy.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.525 68 0
Ja kilka najlepszych zdjęć pakuję do folderu, opisuję; marka,typ, przewoźnik, to do większego folderu, mam dwa, ciężarowe i autobusy.
Jak się czegoś pozbywam, to najlepszą fotkę daję do folderu "było minęło" i w ten sposób na bieżąco znam stan swojej kolekcji.
 
OP
OP
Slavi

Slavi

Znany użytkownik
Reakcje
2.686 4 0
Dzięki chłopaki! :) Strasznie się cieszę, że to oryginał. Szkoda, że Herpa mimo ogromu zasobów (na najnowszej płycie jest ponad 22000 modeli) , to i tak nie wszystko jest skatalogowane.
Ja też robię listę w Excelu. Tam w miarę łatwy sposób można znaleźć np: numer kontenera. :D Ciekawostka w związku z tym; dwóch różnych producentów użyło tego samego kodu. Herpowski Richter i Albedowy Bayer mają ten sam - CRKU. :niepewny: Oprócz tego , łatwo policzyć same kontenery, zestawy kontenerowe itd. Od razu wpisuje też najważniejsze dane: nr. producenta, ilość wyprodukowanych szt. czy stan modelu. :)

Rafał @Coyote , jak samo Vito jest tak rzadko spotykane, to co dopiero cały zestaw... :ROFL::ROFL::ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
Vito jako pilot wygląda bardzo ciekawie.. To naprawdę świetne uzupełnienie do gabarytów w barwach Vlist-a. Świetny nabytek.
Szkoda, że Herpa mimo ogromu zasobów (na najnowszej płycie jest ponad 22000 modeli) , to i tak nie wszystko jest skatalogowane.
Część modeli Herpa wydaje poza katalogiem i nie pojawiają się w zestawieniach. To z reguły modele dla konkretnego zamawiającego, które nie idą na sprzedaż przez dystrybutorów Herpy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 411
Samochody ciężarowe 2516

Podobne wątki