• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Sklepy w Niemczech.

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
285 18 15
#41
Nigdy tam niczego nie kupowałem, ale wydaje mi się to trochę dziwne. Powinni akceptować przelew z dowolnego miejsca na ziemi, ale w razie wątpliwości wysyłać towar dopiero po otrzymaniu pieniędzy na swoje konto. Ciekawe, czy nie przyjmują także z innych zagranicznych kont?
Pomysłowość oszustów i złodziei nie zna granic, dosłownie i w przenośni :(

Ja kupowałem płacąc kartą debetowa z polskiego banku
Może byś sprecyzował kiedy robiłeś zakupy, wtedy łatwiej odnieść się do Twojejj informacji.

A to już inna "bajka" bo PayPal w razie problemów ryzyko przejmuje na siebie.

Generalnie, jeśli ktoś jest u nich "starym" klientem to nie ma żadnych problemów. Przykre jest to, że właśnie z zamówieniami z Polski mieli najwięcej problemów/oszustw i dlatego zdecydowali się na ograniczenia.
 

Alonzo

Aktywny użytkownik
Reakcje
262 4 2
#42
Pomysłowość oszustów i złodziei nie zna granic, dosłownie i w przenośni :(


Może byś sprecyzował kiedy robiłeś zakupy, wtedy łatwiej odnieść się do Twojej informacji.
Już kupowałem jakiś czas temu końcówka 2019 . Faktycznie widzę teraz w ich regulaminie ,że wprowadzili weryfikacje wypłacalności klienta przy przedpłacie na konto .
"4. Płatność
Mogą Państwo dokonać płatności na zasadzie przedpłaty, kartą kredytową, PayPalem lub na rachunek. Obciążenie Państwa konta na karcie kredytowej lun na PayPalu realizowane jest po sfinalizowaniu zamówienia.Zahlung auf RechnungSposób płatności "na rachunek" możliwy jest tylko w Niemczech i po pozytywnej weryfikacji wypłacalności. Poprzez wybór sposobu płatności "na rachunek" potwierdzają Państwo swą zgodę na kontrolę wypłacalności. W celu kontroli wypłacalności na nasze zlecenie działa firma Creditreform Boniversum GmbH, Hellersbergstr. 11, 41460 Neuss, która w swej bazie danych posiada dane odnośnie Państwa finansów, jak adres, dane o wypłacalności wraz z matematycznie i statystycznie obliczonymi parametrami i na uzasadnione żądanie przedstawia nam je do analizy. Na podstawie danych o wypłacalności zastrzegamy sobie prawo ograniczania sposobów płatności tylko do przez nas wybranych."

Trochę to dziwne skoro to i tak przedpłata i wysyłka następuje po otrzymaniu przelewu. Ale o kartach nic nie piszą ,że wprowadzili jakieś ogranicznia. Karty są obsługiwane przez VISA albo Mastercard także oni gwarantują poprawność tranzakcji między bankiem a odbiorcą.
Myśle że przy płatności kartą nie powinno być problemu
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

ABP

Użytkownik
Reakcje
83 0 0
#45
Zahlung auf Rechnung, dość powszechnie przyjęty sposób płatności w Niemczech, oznacza, że wraz z towarem otrzymujesz rachunek (lub fakturę), który opłacasz po otrzymaniu towaru w zaznaczonym na nim terminie (np. 14 dni). Prawie wszyscy sprzedawcy nie zgadzają się na taką płatność w wypadku klientów zagranicznych (co dość zrozumiałe, bo nie ma możliwości dochodzenia płatności przed niemieckim sądem). Płatność na konto to Kontoüberweisung. Płaciłem tak u Lippego 2.10.2020 i oczywiście nie było żadnych problemów.
 

DanielDz

Nowy użytkownik
Reakcje
54 0 0
#47
Witam, czy ktoś mógłby podrzucić jakiś sklep z modelami autobusów w Berlinie oprócz tych, które zostały wymienione ?
 

Wojciech49

Aktywny użytkownik
Reakcje
192 1 0
#48
Witam, czy ktoś jest obeznany z zakupami przez internet w niemieckich (bądź innych) sklepach i mógłby pomóc w zamówieniu modelu lokomotywy? Pytam, bo mam już złe doświadczenie z zakupem z zagranicznego sklepu. Szczegóły na priv
Z góry dziękuję
Wojtek
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#52
Cyrk się zaczął jakiś czas temu z vatem. O ile lippe nie ma z tym problemu to w elriwa dolicza wyższy Vat dla klientów z Polski przy wysyłce. Weszły nowe regulacje dla unii o vacie tylko jedne sklepy je stosują a inne nie. Wolny rynek się kończy ...
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#53
Nic się nie kończy. Wysokość podatku od wartości dodanej zależy tylko od rządzących danym krajem. Możesz mieć pretensje jedynie do siebie za wybory, że ogół uwierzył komuś kto obiecał obniżyć VAT a tego do dziś, mimo upływu 7 lat, nadal tego nie zrobił.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#56
Cyrk się zaczął jakiś czas temu z vatem. O ile lippe nie ma z tym problemu to w elriwa dolicza wyższy Vat dla klientów z Polski przy wysyłce. Weszły nowe regulacje dla unii o vacie tylko jedne sklepy je stosują a inne nie. Wolny rynek się kończy ...
Zaraz, zaraz, o co chodzi? Może kolega @womo napisać bardziej konkretnie, na czym polegają te zmiany? Stwierdzenie, że "cyrk się zaczął" i ogólnikowa informacja o nowych regulacjach, to trochę mało. Do tej pory wysokość VAT (w Polsce formalnie to PTU - podatek od towarów i usług) była ustalana przez władze danego kraju i VAT w takiej samej wysokości był doliczany do ceny netto przez wszystkie sklepy (i innych podatników VAT) w danym kraju niezależnie od tego, kto był klientem (wyjątkiem jest sprzedaż w systemie "Tax Free" dla klientów spoza UE, ale to inna sprawa). Czyli sklep w Niemczech nalicza niemiecki VAT (niższy, niż w Polsce) i w takiej cenie sprzedaje zarówno klientowi w Niemczech, jak i w Polsce (dotyczy to sprzedaży klientom indywidualnym, nie firmom, bo w tym ostatnim wypadku obowiązują inne zasady). Jeżeli teraz ma być inaczej, to proszę kolegę @womo o więcej szczegółów.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#57
Chodzi mi tylko o to, że przy zakupach on-line można się zdziwić przy płatności. Elriwa nalicza Polski VAT a nie niemiecki przy dostawie do Polski. Wyższe ceny podobno wynikają z nowej ustawy o podatku VAT. Jak na razie tylko oni i jakiś mały sklepik pod Berlinem chcieli mi tak naliczyć. Na szczęście lippe i inni liczą normalnie jak przy zakupach w Niemczech.

Krzysztof z forumTT opisał, że jak zaznaczył odbiór osobisty ze swojego konta to nic się nie zmieniło i chcieli go policzyć po nowemu. Zresztą o pierwszy zwrócił na to uwagę. Inaczej też bym zapłacił bez patrzenia. Teraz sprawdzam ...
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#58
Elriwa nalicza Polski VAT a nie niemiecki przy dostawie do Polski. Wyższe ceny podobno wynikają z nowej ustawy o podatku VAT.
A czy kolega @womo zna jakieś szczegóły tej nowej ustawy - czyja to ustawa, polskiego, czy niemieckiego parlamentu? Parlament Europejski nie uchwala ustaw z mocą obowiązującą w państwach członkowskich. I niby dlaczego sklep niemiecki miałby naliczać polski VAT, jeżeli kwoty VAT odprowadza do niemieckiego skarbu państwa?
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#59
Tego to ja już nie wiem. Po prostu nic tam już nie zamawiam bo po co mam przepłacać. To tylko sygnał dla kolegów aby zajrzeli do koszyków przy zakupach. W tym drugim sklepie żona zamawiała materiały do nauki niemieckiego, jakieś płyty, eboki i inne pierdoły dla dzieci i też od całości naliczono polski VAT.

Jedyna odpowiedź jaka dostałem, to że z powodu nowych przepisów podatkowych jest naliczane do zamówienia do mojego kraju 23% a nie 19%. A dlaczego jedni liczą tak a inni inaczej nie wiem. Kupuję gdzie taniej.
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
89 0 0
#60
A czy kolega @womo zna jakieś szczegóły tej nowej ustawy ...
Od 1 lipca 2021 r. operatorzy sklepów w UE muszą płacić podatek VAT od klientów końcowych z UE do odpowiednich krajów UE w zależności od stawek VAT w danym kraju dostawy.
Generalnie, jak kupujesz coś (jako klient detaliczny) w dowolnym kraju Unii a jesteś z innego kraju to jest naliczany podatek Twojego kraju.
Działa to w dwie strony - przykład poniżej.
Jak kupujesz coś u Niemca (VAT 19%), to jak zaznaczysz że jesteś z Polski (wysyłka do Polski) to sklep naliczy 23%, a nie 19% Vat-u.
Jak "Niemiec" kupi u nas i sklep wysyła produkt do Niemiec to sklep powinien naliczyć tylko 19% vatu a nie 23%
Dotyczy to tylko zakupów robionych na odległość z wysyłką do innego państwa unijnego - zakupy w sklepach stacjonarnych (osobiście) nie podlegają tej regulacji.
Nie wszystkie sklepy to jeszcze stosują ale można już wiele spotkać i się naciąć na te dodatkowe % w ostatecznej cenie za produkt ((
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dla początkujących 14
Dla początkujących 9
Dla początkujących 4

Podobne wątki