• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 [Relacja ] budowa armaty kolejowej 194 mm - model wykonywany od podstaw .

Tad.R.

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#1

Model wagonu z armatą kolejową 194 mm , skala 1:25 model wykonywany od podstaw

zdjęcie przedstawia model armaty 194 mm na podstawie obrotowej , sam model jest wzorowany na oryginalnych zdjęciach takiej samej armaty .
Pozdrawiam i proszę o komentarze za które będę bardzo wdzięczny .

wieża wraz z armatą 194 .Pozdrawiam .
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#2
Patrząc na zdjęcia tego pociągu pancernego wydaje mi się, że lufa pierwszej armaty jest inna niż drugiej tzn. ta pierwsza składa się z trzech części o zmniejszających się średnicach a ta druga (na dalszym planie) z dwóch. Twoja lufa przypomina mi tą drugą. Czy to były różne armaty czy tylko na zdjęciu tak to wygląda ?

Model fajnie wychodzi. Zakładam że będzie jeszcze pomalowany ?, I czy będziesz budował także model wagonu ?
 
OP
OP
T

Tad.R.

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#3
Model jest wykonywany z planów i wszelkie wymiary zgadzają się z oryginałem modelu armaty -model będzie przygotowany do wycięcia laserowego a pomalowanie zostawiam osobą które będą go wykonywać tak zadowalam gusta wielu osób - może to być model Francuski , Niemiecki jaki i Polski wszelkie wzory malowań postaram się uwzględnić w modelu i wraz z kalkomanią jak zwykle . Pozdrawiam .
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#4
Czy to nie aby Schneider M 1870/93 z 1914 roku .?
Może coś więcej o samej armacie , bo skoro w 1:25 to spory gabaryt , a i zapewne przydało by się więcej zdjęć samej konstrukcji .
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#5
Prosilibyśmy o dodawanie zdjęć jako załączniki do postów, a nie linkowanie do zdjęć na zewnętrznym serwerze. O wiele przyjemniej będzie się przez to oglądać prace oraz nie zginą za pewien czas.
 
OP
OP
T

Tad.R.

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#6
Proszę o cierpliwość zdjęcia będą wstawiane co jakiś czas ,co do mojej poprzedniej odpowiedzi sprawdziłem armata na zdjęciu posiada jeszcze jeden pierścień wzmacniający mogę go również uwzględnić w modelu - lecz nie na wszystkich pojazdach był i dla tego taka mała pomyłka przy 200 zdjęciach można się pomylić -sorki . Armata jest dość spora ma około 230 mm długości i wraz z osłoną do całości wagonu to ogrom .
Pozdrawiam .
 
OP
OP
T

Tad.R.

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#9
Z tej całej mozaiki dział różnego typu i przeznaczenia wybrano pięć sztuk francuskich armat kolejowych kal. 194 mm. Zostały one zdobyte przez Niemców w czasie walk w maju 1940 roku i wprowadzone do armii niemieckiej jako 194 mm K(E) 486 (f), służąc jako ruchome baterie artyleryjskie na Wale Atlantyckim. W późniejszym okresie przeniesiono je na teren Pomorza, gdzie przejęli je Rosjanie, a później Polacy. Sformowano z nich Dywizjon Artylerii Kolejowej pod dowództwem kmdr. ppor. Ignacego Sitnickiego. Ze względu na braki w infrastrukturze DAK został skierowany do Darłówka. We wrześniu 1952 roku jednostka została rozformowana, a wagony przeznaczono na złom.[2] W fazie planów pozostała zamiana dział francuskich na radzieckie. Artykuł z artylerii nadbrzeżnej w Polsce . Szkoda że władze w tamtym okresie zniszczyły tak cenny zabytek teraz byłby sensacją na miarę światową i ciekawostką muzealną . Pozdrawiam .
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#10
zniszczyły tak cenny zabytek
No cóż, wtedy to był po prostu kompletnie przestarzały sprzęt, którego nie było sensu używać i nie było gdzie trzymać. Nikt się nie przejmował tym że za 50 lat jakieś oszołomy chciałyby pomacać te armatę. :) No ale pozostało kilka zdjęć ... na papierze. Obawiam się że z naszych współczesnych czasów, pomimo tego że powstają miliardy zdjęć dziennie za 50 lat nic z tego nie zostanie bo pendrajwy i inne dyski się rozmagnetyzują.
 
OP
OP
T

Tad.R.

Nowy użytkownik
Reakcje
12 0 0
#12

to jest ten model zdjęcie to plan modelu wykonanego już dawno temu i na razie jeszcze nie wydanego -szkoda -skala 1:25 wagon SS z działem 88 mm . Pozdrawiam

oto dalszy wkład w budowę modeli wagonów - model w skali 1:25 platforma startowa SSlma44 z rakietą V2 - wykonana rok temu na razie nie wydana - szkoda .Pozdrawiam .
Taki mały dodatek na Święta .
 

Podobne wątki