• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reduced.pl - nowości, opinie, dyskusja

OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
393 0 0
#43
Przyszedł ten wspaniały moment, w którym możemy śmiało powiedzieć - WRÓCILIŚMY
Na pierwszy rzut skupiliśmy się na skali 1:87. Skala 1:120 powinna być dostępna w ciągu dwóch miesięcy. Do tego czasu, regularnie będziemy aktualizować stronę. Jeśli pracujecie w wielkości TT i chcecie, aby jakiś model powstał niezależnie od naszego planu, dajcie nam znać w prywatnej wiadomości. Przeniesiemy go na początek
Zapraszamy Was na naszą stronę internetową www.reduced.pl, gdzie znajdziecie naszą ofertę.
Chcemy Wam z tego miejsca podziękować po raz kolejny za życzenia, wiadomości i telefony, które dawały nam kopa do działania. Jesteście najlepsi!


https://fb.watch/gIUtFCLg5D/

Zapraszam na FB :D
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#49
Kod działa i na próbę skusiłem się na kilka ciekawych pojazdów. Ja mam jeszcze stare zapasy kalkomanii od Allegratki ale faktycznie można pomyśleć o tablicach i opisach straży oraz GS, WPHW, WUKO, STW itp. Dobrze, że rośnie poziom nasycenia rynku modelami polskich pojazdów.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#50
Dwa modele dotarły do mnie (Star 28 osinobus i N-110) i muszę pochwalić podpory w nich :) Jest ich dużo, ale są cienkie i mają bardzo małą powierzchnię styku z modelem dzięki czemu ich usuwanie jest zdecydowanie bezpieczniejsze i łatwiejsze niż w innych modelach z którymi miałem do czynienia. Usuwanie podpór nawet przy bardzo drobnych i delikatnych detalach nie powodowało ich uszkodzenia.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#52
Ja mogę tylko potwierdzić. Podpory są przyjazne do zniwelowania, nic się nie kruszy i nie odłamuje z detalu właściwego. Bardzo dobra żywica. Dzisiaj sobie utwardziłem resztę modeli ale w porównaniu do GPM są już dobrze utwardzone. Modele GPM szczególnie przy kolorze czarnym są kleiste, odlew się poci. Utwardzanie u mnie wielkie nic nie dało. Nadal to była czarna guma.
Co do jakości przebijacie GPM.
Nie miałem modeli z Nanofaktury(jeszcze bo się nie zanosi na to) to też tutaj ciężko porównać ale jesteście lepsi niż GPM.
Jednak nie ma takiej beczki miodu bez łyżki dziegciu. Zabudowa chłodnicza ma taki minus, że na kilku krawędziach ścian bocznych są skurcze do wewnątrz. Reszta ŻUBR-a bez zarzutu ale ta paka ma problem. Dolne blachy jak by prężą od dołu i robią rogala.
Kolekcja pojazdów w ofercie spora. Pewnie macie tam swoje plany rozwojowe i moje zdanie jest mało warte. Jednak z czasem warto było by się wzbogacić o Ziła 130 szczególnie w wersji z wywrotką. Nie ma na rynku szeroko dostępnym takiego zestawu do budowy a był to pojazd tak szeroko stosowany, że pewnie i nabywcy by się znaleźli.
Wytrwałości w działaniu :)
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
#53
Co do jakości przebijacie GPM.
To zależy co oceniamy, bo moim zdaniem wydruki GPM są zdecydowanie gładsze, prawie nie widać warstw. W przypadku Reduced, to jakość samego druku jest podobna do A&S.

A dla Reduced mam propozycję, by miejscu reflektorów zrobić wgłębienia. Ułatwi to zrobienie ładnych reflektorów bez zabawy z samodzielnym frezowaniem wgłębień :)
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#54
A dla Reduced mam propozycję, by miejscu reflektorów zrobić wgłębienia. Ułatwi to zrobienie ładnych reflektorów bez zabawy z samodzielnym frezowaniem wgłębień :)
Tak ja te odlane wypełnienia wierciłem i szlifowałem. Znowu jak zrobią wgłębienia to ktoś może uznać, że woli odlane imitacje lamp. Jako producent też pewnie muszą wyważyć oczekiwania mniej i bardziej zaawansowanych modelarzy.
Co do warstw to zgoda. Jakość dla mnie lepsza druku bo nie łamie się. Przy odcinaniu w modelach GPM bardzo uważałem a za przewagę w wygranej tak jak pisałem jest suchość detali.
Oczywiście każdy ma swoje odczucia.
 
OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
393 0 0
#55
Odpowiem trochę zbiorczo:

przemek_lipski - Z tymi reflektorami to jest tak, że co człowiek to opinia ;) TeTetkowicze na przykład bardzo mocno nas naciskali na wklęsłe reflektory. Inni znowu na wypukłe a jeszcze inni - na całkowity brak. Ciężko jest wypluwać trzy rodzaje kabin do ostatecznego wydruku. Bazujemy na jakimś tam magazynie i oznaczałoby to trzy wersje każdego pojazdu na półce. A samych pojazdów mamy w ofercie ponad 50...

xxx - Napisałem prywatną wiadomość z sugestią odnośnie tej paki do Żubra. Takie rzeczy trzeba nam śmiało zgłaszać, bo raz, że chcemy zostawiać po sobie tylko dobre wrażenie a dwa, jesteśmy tylko ludźmi i czasami faktycznie coś przeoczymy. Dzięki za dobre słowa. Na podpory mamy swój autorski rodzaj crash testu. Jeśli model go nie przechodzi - umiejscowienie podpór i ich rodzaj zostają zmienione aż do osiągnięcia wyniku.

Jak uda się Wam skończyć modele - pochwalcie się koniecznie :)

BTW. forumowicze - jeśli ktoś chce złożyć zamówienie, sugeruję wstrzymać się do jutra. Będzie coś fajnego ;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#56
To może i ja dorzucę ' mam kilka kitów jeszcze sprzed wielkiego "come back'u" i po zrobieniu trzech starów odpadłem. Jakość powierzchni fatalna, można piłować paznokcie. Każdy model szlifowałem po kilka godzin. U mnie na 50 mikronach gładsze wydruki wychodzą. I tu pytanie - poprawiliście jakość, czy robicie na tym samym sprzęcie i tych samych ustawieniach?
Druka sprawa to porównanie do GPM - o ile u was powierzchnia warstwowa, o tyle nie spotkałem takich baboli jak w Gpm.
Jeśli komuś druk z gpm się lepi - trzeba go wypłukać w spirytusie najlepiej IPA, pomagając sobie miękkim pędzelkiem. Samo naświerlanie niewiele da, niezwiązana żywica po płukaniu traci swoje właściwości światłoutwardzalne. Doświetlić można wydruk, ale to co zostaje i się klei to luźne pozostałości po złym umyciu modelu (albo przeterminowana lub źle wymieszana żywica)
Na koniec porównanie do Nanofaktury. - jeszcze nie sklejałem, więc nie wiem czy wszystko pasuje, ale jakość powierzchni świetna, poza jednym miejscem, gdzie drukatka nie utrzymała pionu. Nle da się wyprostować.
Cieszę się, że wróciliście. Kilka modeli bym poprawił. Ziła nie róbcie, pół roku siedziałem nad kabiną. A przygodę z 3d zaczynalem w 92 roku, więc coś tam umiem... przydałby się porządny ural 375
 
OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
393 0 0
#57
Astro - z tą fatalnością to chyba lekka przesada ;) Raster jest, nie zapieramy się. Niestety to wada maszyn, które posiadaliśmy do tej pory. Staramy się ten park maszynowy wymieniać bo, nie oszukujmy się, technologia goni jak szalona. Z babolami natomiast - generalnie pracujemy na żywych organizmach. Kto nas zna, ten wie, że bardzo często jeździmy na pomiary i staramy się jak możemy, żeby oddać prawdziwy charakter pojazdów. Oczywiście, że musimy czasami trochę pokłamać. W przeciwnym wypadku niektóre elementy łamałyby się już w trakcie wydruku. Z porównaniem natomiast - jeśli mówimy o jakości powierzchni to ciężko się nie zgodzić- prawdopodobnie lepszy sprzęt. Dlatego też nasze modele nie kosztują powyżej 20% więcej. Natomiast o samej jakości modelu będę rozmawiał jak zobaczę, że obejma silnika przestaje opasywać misy olejowe :)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
#59
Babole ma gpm - widziałeś mojego tarpana z gpm? To ten lepszy... :/ drugiemu brakuje ćwierć podwozia...
z tą fatalnością to chyba lekka przesada ;)
No dobra, przynajmniej udało się zeszlifować. W tarpanie nie...
Co do uproszczeń - tego uniknąć się nie da i nikt nie zarzuca Wam że upraszczacie - pisałem, że poprawiłbym geometrię bo bryły trochę potraciły ze swego charakteru. Nieraz jedna linia puszczona za wysoko rujnuje całą bryłę. AlE to temat na inną dyskusję.
 
OP
OP
Reduced

Reduced

Aktywny użytkownik
Producent
Reakcje
393 0 0
#60
Trochę przeklejka z FB :) Zrobiliśmy Mikołajki :D 6 grudnia to, jak wiadomo wszem i wobec, Mikołajki. I z tej okazji pokażemy Wam co znaleźliśmy pod poduszką

A teraz najlepsze. Każdy, kto od dzisiaj do dnia 9.12.2022 złoży zamówienie na stronie www.reduced.pl (Dla TT powyżej 90zł, dla H0 powyżej 100zł) otrzyma od nas całkowicie za darmo zestaw Pojazdu Świętego Mikołaja wraz z figurką w formie zestawu do samodzielnego złożenia i pomalowania

Można się bawić? Można


Zamówienia będą wysyłane w poniedziałek, 12.12.2022 :)
WhatsApp Image 2022-12-05 at 20.50.44.jpeg WhatsApp Image 2022-12-05 at 20.50.44 (1).jpeg WhatsApp Image 2022-12-05 at 20.50.41.jpeg 318138485_3359768244299608_9189935213325823709_n.png
 

Podobne wątki