• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polskie pociagi pancerne w okresie 1918-1921

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.229 2 0
Niewiedza pewnego Autora jest straszna. Od dawna staram się prezentować i wyjaśniać temat polskich pociągów pancernych. Jednak nie do wszystkich ta wiedza trafia-przykład publikuję. Kto nie wie jaki to polski pociąg pancerny? Napiszę w razie czego...
 

Załączniki

OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.229 2 0
Deformacja fotografii - to nie ja. I kolejna bzdura, ta fotografia została wykonana we wrześniu 1920 roku w WK w Nowym Sączu i przedstawia jeden z wagonów artyleryjskich pociągu pancernego P.P.25 "Stefan Czarniecki" .....
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.665 483 29
Dla zabawy spróbowałem trochę rozciągnąć ten "improwizowany pociąg pancerny". Od razu dodam, że nie mam pojęcia o pociągach pancernych i nie wiem, który to jest. Podziwiam zaangażowanie kolegi @kamo115 i jego wiedzę na ten temat, ale te sprawy pozostają całkowicie poza zakresem moich zainteresowań.

Nieznany w 1919 roku.jpg
 
OP
OP
K

kamo115

Pancernik Kamo
Reakcje
2.229 2 0
Ale od dawna jest ta fotka poprawnie opisana. Jednostka otrzymała nazwę "Rozwadowczyk"(na cześć gen. Rozwadowskiego). W czerwcu 1919 r. rozkazem Sztabu Głównego WP zmieniono nazwę z "Rozwadowczyka" na "Wilk", na cześć poległego, pierwszego dowódcy pociągu pancernego P.P.1 "Piłsudczyk" kapitana Wyrwińskiego ps."Wilk" https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilhelm_Wilk-Wyrwiński
 

Załączniki

Podobne wątki