• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik podsypka pod drzewa

Karol Walesieniuk

Moderator Grupy PGM
Reakcje
226 2 2
#1
Witam.

Chciałem wam pokazać patent na wykonanie "przestrzennego i zróżnicowanego" podłoża w lesie na makiecie.
Zauważyłem że w rzeczywistości często pod drzewami w lesie trawa praktycznie nie rośnie a nie ma tam piasku tylko taka jakby próchnica.
Postanowiłem spróbować to odwzorować na nowym segmencie z lasem.
1. Zbieramy żółte liście albo igły sosnowe suche i przenosimy na jakiś czas do domu do całkowitego wyschnięcia. Jeżeli musimy ten proces przyśpieszyć tak jak było u mnie to można użyć piekarnika albo opiekacza.
2. Wysuszone na "krucho" liście wrzucam do moździerza i mielę na pożądaną konsystencję. Liście muszą aż trzaskać podczas kruszenia inaczej w moździerzu zrobi się błoto a nie posypka. Liście wydają się lepsze ponieważ zostają nie zmielone żyłki z liści które też dają trochę głębi.
3. Na segmencie wyznaczamy gdzie które drzewko i w jakim kierunku ma stać. Oznaczamy rozstawienie na kartce i zdejmujemy.
4. Wokół dziur po drzewkach wysypujemy na wikol naszą posypkę w nieregularne kształty i rozmiary.
5. Po wyschnięciu posypki siejemy trawę. Siejemy również gdzie nie gdzie na posypce.
6. Po wyschnięciu wszystkiego odkurzaczem z pończochą i wtykamy drzewka na wcześniej ustalone miejsca.
7. dodajemy zieleń średnia i ewentualne poprawki.

Co sądzicie?
 

Załączniki

Podobne wątki