• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Farba podkładowa

Reakcje
18 0 1
#1
Różne dziwne pytania.... ;)
Np. pierwsze moje ;)
Chodzi o farbę podkładową najlepiej szarą matową.
Ktoś mi kiedyś mówił że spray samochodowy no ale nie próbowałem boje się że rozpuści plastik
Raz udało mi się kupić biały do plastiku ale nie pamiętam jaka to była firma.
Ma ktoś jakieś pomysły, sugestie, porady????
Jaką farbę zastosować???
 

matizz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
ja używałem farbe podkładową siwą deco-lack, dobrze pokrywala plastik i nie rozpuszczała go.
zawsze możesz się wybrać do sklepu z kawałkiem tego plastiku który chcesz pomalowac i poprosić sprzedawce żeby ci prysnął kropkę, przekonasz się czy rozpuści plastik

pozdrawiam
matizz
 
OP
OP
M
Reakcje
18 0 1
#4
Narazie dzieki wielkie ;)
Jakby co to obserwóje wiec może ktos coś jeszcze doradzić
Faktycznie są DECO LACK i DECKO KOLOR i włąsnie to pierwsze na plastik się nadawało bo to drugie mam i niestety nie.
 

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
24 0 0
#5
Heloł!
Na FK melduje się Esel czyli Stach. Raczej się wszyscy znamy i innych for więc Cześć Wam i tyle wstępu!
Spróbuj zabezpieczać plastik motipem 04063. Zwiększa przyczepność lakierów do wszystkich modelarskich plastików a i zabezpiecza owe przed nadtapianiem przez lakiery zawierjące reagenty. Pucha trochę droga ale jak na razie zawartość mnie nie zawiodła. Po takim oprysku siada raczej wszystko - można nawet pomalować polistyren plakatówką.
To tyle.
S
 

Podobne wątki