• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Platforma podczołgowa Ssyms Koln

OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#61
Witam
Kolejna odsłona zmagań z platformą. Wieszaki z klockami i trójkątami już na swoim miejscu.
Brudzenie wózków wykonane w zakamarkach na zewnętrzną część pójdzie pigment jak położę już kalki.
IMG_0358.JPG IMG_0359.JPG IMG_0360.JPG IMG_0361.JPG IMG_0363.JPG
IMG_0363.JPG IMG_0364.JPG IMG_0366.JPG IMG_0367.JPG IMG_0368.JPG
 

Załączniki

OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#62
Witam

Dziękuję za miłe słowo :)

Dziś skromnie, walczyłem z kalkami. Na wózkach kładły się elegancko natomiast na wagonie poniosłem małą porażkę.
Prawdopodobną przyczyną jest za cienka warstwa lakieru błyszczącego stanowiąca podkład pod kalkę.
Nie chciały się ładnie nakładać i zwijały się tak że nie mogłem ich wyprostować. Dałem dodatkowo jeszcze dwie warstwy.
Do jutra ładnie przeschnie, przeszlifuję i powinienem uzyskać gładką powierzchnie. Na wózkach nie miałem problemu ładnie się nałożyły, po wyschnięciu dałem z aero
lakier matowy, który ładnie pokrył, kalki nie świeca się, nie ma bąbli i jest git
Przy nakładaniu dałem decal fixa.

Poniżej prezentuje jak to wygląda na wózkach
IMG_0614.JPG IMG_0615.JPG IMG_0616.JPG
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#64
Witam ponownie brać modelarską

Dzięki dmvip staram się jak najlepiej potrafię.

Dzisiaj kontynuacja tematu kalek. procedura nakładania taka sama czyli lakier błyszczący, szlifowanie, kolejna warstwa lakieru, kalki z użyciem decal fixa, i bezbarwny na zmatowienie kalek.
Jednak pomogła procedura dodatkowego szlifowania i nałożenia warstwy lakieru. kalki ładnie się nakładały na gładziutką nawierzchnię. Trochę się zeszło bo jest tych napisów.
Trochę bydle i ciężko się fotki robi w domowych warunkach :)
Poniżej efekty.
IMG_0618.JPG IMG_0619.JPG IMG_0620.JPG IMG_0622.JPG IMG_0623.JPG IMG_0624.JPG
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#66
Witam kolejna porcja fotek z warsztatu. Kolejne elementy orurowania układu hamulcowego.Rozdzielacz i poszczególne podłączenia rur ze zbiorników głównego i wyrównującego oraz do cylindra są już zamontowane.
Dodałem też stopnie i uchwyty dla spinacza wagonów, również wózki zostały zmontowane w całości bo wcześniej brakowało blachy górnej oraz zwór maźnic.
IMG_0906.JPG IMG_0907.JPG IMG_0908.JPG IMG_0909.JPG IMG_0910.JPG IMG_0912.JPG IMG_0914.JPG IMG_0915.JPG IMG_0916.JPG IMG_0917.JPG IMG_0918.JPG
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#68
Dzięki Piotrze za miłe słowa. Ciesze się że model przypadł do gustu. Za jakiś czas kolejne fotki zostało co prawda niewiele do zakończenia budowy ale na drobnicy schodzi się najdłużej. :)
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#70
Zdeniu spieszę z odpowiedzią. wózki docelowo pomalowane są akrylową farbą Pactra czarny mat. Do tworzenia śladów eksploatacji używam zestawu pigmentów
75ml Pigment Fixer 20ml Rail Rust 20ml Factory Grey 20ml Grimy Black 20ml Cargo Dust (starczy tego na sporo modeli) które wchodzą w skład tego zestawu.
Mig_Railroad_Set__00584.1331659493.1280.1280.jpg

Sprawa nakładania to już inwencja autora modelu. Na powierzchnię modelu nakładam suchym pędzlem poszczególne pigmenty a na końcu aplikuję delikatnie pigment fixer tak aby nie rozmazać (można użyć aerografu) Można robić dowolne kombinacje a nawet mieszać uzyskując dodatkowo wariacje kolorów zacieków i innych śladów eksploatacji czy wpływu czynników atmosferycznych.

Co do światła to faktycznie przekłamuje ono kolory wózki nie wyglądają na aż tak rdzawe są mniej więcej koloru takiego jak rama wagonu zrobiona w świetle dziennym. Niestety nie mam okazji zrobić zdjęć w dzień. Przy galerii końcowej wszystkie zdjęcia będą już wykonane przy oświetleniu dziennym.
Pozdrawiam
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#71
Witam Dawno mnie tu nie było ale udało mi się zakończyć budowę modelu co prawda nie mam jeszcze galerii końcowej ale wrzucam kilka fotek tak dla podgrzania atmosfery ;)

IMG_1328.JPG IMG_1329.JPG IMG_1330.JPG IMG_1331.JPG IMG_1332.JPG IMG_1333.JPG IMG_1334.JPG IMG_1335.JPG
 
OP
OP
draccus

draccus

Aktywny użytkownik
Reakcje
745 0 0
#72
Witam pora na galerię końcową wagonu. Niektóre zdjęcia to swoista wariacja na temat. Nie mam na stanie żadnego kocura w tej skali ale akurat przypętał się rusek dla pokazania skali modelu. Mam nadzieję że model się podoba. Do zobaczenia w następnej relacji.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg

Nie mam na stanie akurat niemca w tej skali więc ląduje rusek dla pokazania skali modelu :)

8.jpg 9.jpg
 
Ostatnio edytowane: