• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

Andrzej B

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 34 16
...przy okazji poznałem genezę imitacji przestrzennych numerów (z cieniami) na niektórych lokomotywach.
Wow :eek: poznałeś największą tajemnicę PIKO od momentu przejęcia tej firmy przez Dr. René F. Wilfer, człowieku jak mogłeś puścić takie info tu na forum, nie boisz się, że teraz p. Wilfer będzie dochodził od Ciebie i pracownika PIKO Polska odszkodowania za zdradę tajnej informacji :niepewny:

Tak na poważnie co takim wpisem chcesz osiągnąć? Ze zostałeś wybrańcem, powierzono Tobie tajemnicę firmy? Ze wiesz i nie powiesz?

Informacje z pierwszej ręki. Będzie całkowicie nowy PL model silnikowy (jaki - mimo tortur mój rozmówca nie powiedział). Co ciekawe nie będzie go jednak najpewniej w katalogu.
Kolejna bardzo ważna informacja :X3:


Opamiętajcie się i przestańcie pisać "koszałki opałki" półprawdy lub typu "wiem ale nie powiem". Piszcie o konkretach.
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Opamiętajcie się i przestańcie pisać "koszałki opałki" półprawdy lub typu "wiem ale nie powiem". Piszcie o konkretach.
Niestety, jest na forum parę osób, które lubią się w taki sposób popisywać...
polecam posłuchać u doktorowego źródła
Zrozumiałem, że Piko nie wyda w przyszłym roku nowego pełnego katalogu, będą tylko prospekty z nowościami - ale może źle zrozumiałem.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.095 87 0
Z grubsza "Dla przypomnienia nie będzie w tym roku katalogów H0, ale pojawi się broszura i prospekt nowości H0"...
Czyli będzie tak, jak z małymi firmami? Wybrane rzeczy będą zapowiadane, ale tylko niektóre i bez ścisłych zobowiązań czasowych?
A generalnie, jak coś wypuszczą, to się dowiemy, że wypuścili?
 

ralph80

Aktywny użytkownik
Reakcje
617 5 2
Zrozumiałem, że Piko nie wyda w przyszłym roku nowego pełnego katalogu, będą tylko prospekty z nowościami - ale może źle zrozumiałem.
Z grubsza "Dla przypomnienia nie będzie w tym roku katalogów H0, ale pojawi się broszura i prospekt nowości H0"...
Czyli będzie tak, jak z małymi firmami? Wybrane rzeczy będą zapowiadane, ale tylko niektóre i bez ścisłych zobowiązań czasowych?
A generalnie, jak coś wypuszczą, to się dowiemy, że wypuścili?
Z tego co kojarzę to w ramach różnych tłumaczeń dotyczących cen modeli (czyt. wzrostów) było wspomniane, że w ramach oszczędności i dbałości o środowisko PIKO nie wyda w przyszłym roku pełnego katalogu w wersji papierowej. Wersja elektoniczna pewnie będzie dostępna.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.993 498 33
Wybrane rzeczy będą zapowiadane, ale tylko niektóre i bez ścisłych zobowiązań czasowych?
A skąd takie przypuszczenie? Dotychczas w prospektach "nowości" pokazywane były w zasadzie wszystkie nowe modele (z wyjątkiem przeznaczonych wyłącznie na konkretny rynek - te były w oddzielnych prospektach) i podawany był przewidywany kwartał, w którym model miał wyjść - czy było to realizowane, to już inna sprawa. Nie widzę powodu, żeby teraz miało być inaczej. Ja rozumiem, że nie będzie wydany tylko całościowy katalog wszystkich, starych i nowych modeli, produkowanych w tym roku.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.095 87 0
Ja nawet nie wiedziałem, że katalog papierowy na 2022 w ogóle był wydany :D

Jeżeli elektroniczny będzie, to nie ma problemu. A co to jest "nowy model", można interpretować. Pożyteczna była informacja np. o wypustach istniejących modeli z innymi numerami. To teraz będzie ta informacja, czy jej nie będzie? Za kilka godzin zobaczymy ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 382

Podobne wątki