• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

mjasinsk

Aktywny użytkownik
Reakcje
524 58 11
#61
Fajnie, ze ROBO inwestuje we wnętrza. To wazny element. Super. Ceny faktycznie zasuwają ale myslę, ze katalogi konkurencji na 2023 spokojnie pomniejsza różnice. Widąc to juz po pierwszych zajawkach PIKO z cenami na 2023. 400 zł z oświetleniem to spoto. Dla mnie nawet więcej bo sam instaluje listwy DCC w swoich modelach. Szkoda , ze przydział wrocławski ale te czerwone z V epoki cudownie wyglądają.
 

Ropu

Znany użytkownik
Reakcje
1.235 25 2
#62
Warto zwrócić uwagę na horrendalną cenę wagonu 609A z oświetleniem, która przebiła już 400 zł.
W wagonie bagażowo-osobowym oraz rowerowo- osobowym typu 609A:
- haki na rowery odlane z METALU! (wagon rowerowo-osobowy)
- rowery jako oddzielne elementy! (wagon rowerowo-osobowy)
- duży przedział na rowery, bagaże
- elementy krat z blaszki do samodzielnego montażu
- odwzorowany kantorek dla obsługi, kierownika pociągu
- półki bagażowe w przedziale bagażowym
- prześwit pomiędzy przedziałami, tak jak w rzeczywistości
- oraz wiele, wiele innych detali

Miało być kolorowo, szczegółowo i mnóstwo detali - to jest i drogo.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.067 143 7
#64
Miało być kolorowo, szczegółowo i mnóstwo detali - to jest i drogo.
Tylko dziwne, że wagon rowerowy kosztuje więcej niż barowy, gdzie jest dużo więcej elementów i to do tego do wykorzystania tylko w barowym. Chyba, że rowery windują cenę. Tak czy inaczej, mam nadzieję, że to taki pojedyńczy wyskok cenowy i przyszłe jedynki czy dwójki będą w granicach obecnych cen.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.527 60 1
#68
Napisałem do ROBO czy będzie dostępny sam wagon bagażowy, jak odpisze to dam znać.

Edycja: odpisał, że nie ma możliwości kupna osobno a na razie nie mają planów na kolejne wypusty :(
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.250 33 6
#69
Tylko dziwne, że wagon rowerowy kosztuje więcej niż barowy, gdzie jest dużo więcej elementów i to do tego do wykorzystania tylko w barowym
Nie zupełnie - zauważ, że wbrew pozorom bar wymagał mniej inwestycji - choćby buda już istnieje ze zwykłego igreka i tu koszt takiej formy jest znaczny. Wnętrze - to prosta, tania forma w zasadzie
 

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
412 5 2
#70
Z Newslettera Robo :)
Wagon bagażowo-osobowy 609A oraz wagon typu BAR 113A - wszystkie modele mają być dostępne w pierwszych tygodnia stycznia.
Wagony będą w malowaniu z 3 różnych epok!

W wagonie typu BAR oraz PÓŁ BAR 113A:
- w pełni odwzorowany i PRZESZKLONY bar!
- oznaczenie wagonu barowego na drzwiach przejściowych, pomiędzy wagonami
- charakterystyczny napisem WARS nad barem i tylną ścianą przedziału barowego
- odwzorowane kształty stolików dla danej epoki
- hokery, jako oddzielne elementy
- przedział magazynowy wraz z szafkami i półkami
- oraz wiele, wiele innych detali

W wagonie bagażowo-osobowym oraz rowerowo- osobowym typu 609A:
- haki na rowery odlane z METALU! (wagon rowerowo-osobowy)
- rowery jako oddzielne elementy! (wagon rowerowo-osobowy)
- duży przedział na rowery, bagaże
- elementy krat z blaszki do samodzielnego montażu
- odwzorowany kantorek dla obsługi, kierownika pociągu
- półki bagażowe w przedziale bagażowym
- prześwit pomiędzy przedziałami, tak jak w rzeczywistości
- oraz wiele, wiele innych detali



Zestaw wagonów z Gdyni ep. IVc

Zestaw dwóch wagonów: bagażowo-osobowy 609A i pół bar 113A
nr boczny: 51 51 82-88 033-3 BDds
nr boczny: 51 51 85-80 088-2 BR

Numer kat. 200010- cena zestawu bez oświetlenia 659,00 zł
Numer kat. 200011- cena zestawu z oświetleniem wnętrza 749,00zł


Zmieniły się nr katalogowe modeli z ep. IVc?
Wcześniej podawane były takie :
ROBO 262100 2kl/bar,
ROBO 272100 bagażowy.

Mój komentarz:
Warto zwrócić uwagę na horrendalną cenę wagonu 609A z oświetleniem, która przebiła już 400 zł.
Myślę, że do cen około 350zł za wagon bez oświetlenia i 400zł z oświetleniem to trzeba się przyzwyczaić.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
#71
Trochę dziwna sprawa z cenami: zestaw z epoki IV 659,00 zł (749,00), z epoki V 707,00 zł (815,00) a dwa wagony z epoki VI 688,00 (780,00). Zestaw z epoki V jest o 54,00 zł (66,00) droższy od najtańszego z epoki IV. Epoka V droższa nawet od VI (19,00 i 35,00 zł):oops: Ciekawe skąd takie różnice:niepewny:
Myślę, że do cen około 350zł za wagon bez oświetlenia i 400zł z oświetleniem to trzeba się przyzwyczaić.
Przyzwyczajać się można ale czy od razu trzeba kupować:niepewny: Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ceny za modele dochodzą do granic absurdu. I wszystkich firm:(
 
Ostatnio edytowane:

eddy

Aktywny użytkownik
Reakcje
412 5 2
#72
...
Ciekawe skąd takie różnice:niepewny:
Podejrzewam, że cena zależna jest od kolorystyki wagonów. Ep IV najtańsza bo jeden kolor...

Przyzwyczajać się można ale czy od razu trzeba kupować:niepewny: Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że ceny za modele dochodzą do granic absurdu. I wszystkich firm:(
Odra będzie w podobnych cenach... Jak euro pójdzie do góry to będzie jeszcze drożej.
Ceny wzrosły sporo i nie każdy już będzie mógł sobie pozwolić na kupno modeli. Jeszcze w tym roku kupowałem wagony Robo bez oświetlenia w cenie 280zł, PIKO 230zł...
Hobby robi się dla osób z grubym portfelem...
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.327 469 107
#73
Nie tylko cena, ale także ilość wydawanych modeli powoduje już sytuację krytyczną. Na początku roku sądziłem, że ten rok będzie całkiem lekki. Jednak w ciągu roku pojawiły się modele które zapowiadane nie były lub pojawiły się w końcu w sprzedaży po latach od zapowiedzi. I ze spokojnego roku już mam najcięższy wydatkowo rok o dekady, a to jeszcze nie koniec w grudniu przecież.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.096 87 0
#75
U Robo cena 400 zł za wagon bagażowy nie jest wyjątkowa. Zestaw kolejnych 4 wagonów Odra z oświetleniem kosztuje ~1600 zł, czyli również 400 zł za wagon. Nieco więcej bez zalogowania, nieco mniej po zalogowaniu, ale zasadniczo takie są teraz ceny.
 
Ostatnio edytowane:

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
#76
Nie tylko cena, ale także ilość wydawanych modeli powoduje już sytuację krytyczną. Na początku roku sądziłem, że ten rok będzie całkiem lekki. Jednak w ciągu roku pojawiły się modele które zapowiadane nie były lub pojawiły się w końcu w sprzedaży po latach od zapowiedzi. I ze spokojnego roku już mam najcięższy wydatkowo rok o dekady, a to jeszcze nie koniec w grudniu przecież.
Dla tego ja już w tym roku postanowiłem kupować modele, które naprawdę chcę mieć, rezygnująć z tych, które mógłbym chcieć mieć. W przyszłym roku, niestety, ten sposób wyboru również będzie obowiązywać.
Co do najnowszych modeli od ROBO Modele, to na razie powstrzymam się z zamówieniami do momentu, aż swoje oferty nie przedstawi konkurencja.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
2.067 143 7
#77
U Robo cena 400 zł za wagon bagażowy nie jest wyjątkowa. Zestaw kolejnych 4 wagonów Odra z oświetleniem kosztuje ~1600 zł, czyli również 400 zł za wagon. Nieco więcej bez zalogowania, nieco mniej po zalogowaniu, ale zasadniczo takie są teraz ceny.
No właśnie, to jest też temat, który chciałem wcześniej przywołać. Niech mi ktoś odpowie, dlaczego w zestawie wagony są droższe za sztukę niż pojedyńczo kupowane (które były za ok. 350zł)? Zestaw TLK Mazury też był w granicach 1600 zł i powyżej. Płacimy za pudełko? To jakiś absurd.
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
253 11 9
#78
Ja czekam na dokończenie tematu Odry.
Potem zobaczymy, ceny szybują. Więc trzeba będzie cieszyć się tym co jestem kolekcji ewentualnie uzupełnic dotychczasowe składy o bary i 1 klasę . Robo oczywiscie jest firma kreatywna więc nie raz nas jeszcze zaskoczy ciekawym smaczkiem budzącym porządnie. Jednak już po niemal 400 zł za wagon to szaleństwo w tej sytuacji.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 382

Podobne wątki