• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2013

eSeL

Znany użytkownik
Reakcje
33 0 0
U nich to się nie sprzeda - w Oster, RFN i NRD nie gefahren (w obu znaczeniach) ROCO robi dla naszych Południowych Sąsiadów po sukcesie Nurka i Bardotki a tu ciach! Będzie expert...
Może by się Doktor lepiej wziął za Tamarę...
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
A ja czekam na katalogi nowości na rok 2013 wszystkich najbardziej znanych producentów, bo jestem ciekaw co kto planuje z lokomotyw. Ale już teraz coś tak czuję, że rok 2013 może okazać się słabiutki pod tym względem i to bardzo. Podejrzewam, że będzie to za sprawą SM42 od Piko rozciągnięty rok 2012. Bo o ile rok 2012 został zdominowany przez wspomniany model (a w zasadzie 4 różne modele) i nie miał konkurencji w kwestii popularności i wzbudzanych emocji, o tyle rok 2013 raczej nie da nam chyba niczego nowego jak tylko wydłużone podniety nad kolejnymi modelami SM42, co i tak już nie będzie tym samym co wczesniej, bo już czwart z kolei model pokazał że sprzedaż się zmniejszyła.

Co do poszczególnych producentów.
Piko. Jak pisałem wyżej - wysyp kolejnych SM i SP42. Cóż by innego? Szczególnie, że wpierw musi na siebie zarobić inwestycja w model SM42.
Roco. Czego się można spodziewać? Jakiejś ewentualnie przemalowanki lokomotywy elektrycznej na któregoś przewoźnika, ewentualnie następne malowanie ST44 z dużymi reflektorami. Nie sądzę by coś ekscytującego w każdym razie.
ACME. Jeśli chodzi o modele lokomotyw, to w odróżnieniu od modeli wagonów, więcej zapowiadają niż robią. Nie spodziewałbym się więc kolejnych modeli, a co najwyżej tylko może coś z tego co miało być w roku 2012, ale nawet i w to wątpię. A szkoda, bo robią bardzo dobre modele.
Brawa, Trix. Może jakieś kolejne malowanie BR232 któregoś prywaciarza? A może kolejny numer w malowaniu PCC, jakby mało było tych modeli jakie już się pojawiły? ;-)
Inni producenci. Znaczy kto? Możemy na kogoś jeszcze z większych producentów liczyć?

A może ktoś nas zaskoczy czymś całkowicie nowym, typowo polskim? :) Wątpię, ale byłoby wspaniale.

Co zaś się tyczy modeli typowo polskich lokomotyw. Po sukcesie modelu SM42 Piko, rozbudziły sie w nas nadzieje na to, że i inni producenci zechcą stworzyć miniaturę jakiejś polskiej lokomotywy. Moja ocena tej kwestii jest następująca.
Po pierwsze, nawet jeśli sukces modelu Piko uzmysłowił innemu producentowi że warto w nasz rynek zainwestować, to ale cykl produkcyjny jest na tyle długi, że najwcześniej za parę lat moglibyśmy się takiego modelu doczekać. Inna zaś kwestia, że za parę lat może wszystko się zmienić na gorsze, to znaczy sytuacja finansowa obywateli i ogólnie gospodarka uni może być jeszcze gorsza, co spowoduje znaczne wyhamowanie większości inwestycji.
Po drugie zaś, ze znanych nam większych producentów tylko Piko chyba obecnie wytwarza modele w cenach do zaakceptowania dla większości z nas. Co z tego że Roco by nam zrobiło na przykład EU07, jak by ten model kosztował minimum niecałe 900 złotych? Ile osób i ile sztuk by kupiło taki model? Sądzę że zdecydowanie mniej niż w przypadku modelu Piko.
 

olek1398

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
50 0 0
A ja czekam na katalogi nowości na rok 2013 wszystkich najbardziej znanych producentów, bo jestem ciekaw co kto planuje z lokomotyw. Ale już teraz coś tak czuję, że rok 2013 może okazać się słabiutki pod tym względem i to bardzo. Podejrzewam, że będzie to za sprawą SM42 od Piko rozciągnięty rok 2012. Bo o ile rok 2012 został zdominowany przez wspomniany model (a w zasadzie 4 różne modele) i nie miał konkurencji w kwestii popularności i wzbudzanych emocji, o tyle rok 2013 raczej nie da nam chyba niczego nowego jak tylko wydłużone podniety nad kolejnymi modelami SM42, co i tak już nie będzie tym samym co wczesniej, bo już czwart z kolei model pokazał że sprzedaż się zmniejszyła.

Co do poszczególnych producentów.
Piko. Jak pisałem wyżej - wysyp kolejnych SM i SP42. Cóż by innego? Szczególnie, że wpierw musi na siebie zarobić inwestycja w model SM42.
Roco. Czego się można spodziewać? Jakiejś ewentualnie przemalowanki lokomotywy elektrycznej na któregoś przewoźnika, ewentualnie następne malowanie ST44 z dużymi reflektorami. Nie sądzę by coś ekscytującego w każdym razie.
ACME. Jeśli chodzi o modele lokomotyw, to w odróżnieniu od modeli wagonów, więcej zapowiadają niż robią. Nie spodziewałbym się więc kolejnych modeli, a co najwyżej tylko może coś z tego co miało być w roku 2012, ale nawet i w to wątpię. A szkoda, bo robią bardzo dobre modele.
Brawa, Trix. Może jakieś kolejne malowanie BR232 któregoś prywaciarza? A może kolejny numer w malowaniu PCC, jakby mało było tych modeli jakie już się pojawiły? ;-)
Inni producenci. Znaczy kto? Możemy na kogoś jeszcze z większych producentów liczyć?

A może ktoś nas zaskoczy czymś całkowicie nowym, typowo polskim? :) Wątpię, ale byłoby wspaniale.

Co zaś się tyczy modeli typowo polskich lokomotyw. Po sukcesie modelu SM42 Piko, rozbudziły sie w nas nadzieje na to, że i inni producenci zechcą stworzyć miniaturę jakiejś polskiej lokomotywy. Moja ocena tej kwestii jest następująca.
Po pierwsze, nawet jeśli sukces modelu Piko uzmysłowił innemu producentowi że warto w nasz rynek zainwestować, to ale cykl produkcyjny jest na tyle długi, że najwcześniej za parę lat moglibyśmy się takiego modelu doczekać. Inna zaś kwestia, że za parę lat może wszystko się zmienić na gorsze, to znaczy sytuacja finansowa obywateli i ogólnie gospodarka uni może być jeszcze gorsza, co spowoduje znaczne wyhamowanie większości inwestycji.
Po drugie zaś, ze znanych nam większych producentów tylko Piko chyba obecnie wytwarza modele w cenach do zaakceptowania dla większości z nas. Co z tego że Roco by nam zrobiło na przykład EU07, jak by ten model kosztował minimum niecałe 900 złotych? Ile osób i ile sztuk by kupiło taki model? Sądzę że zdecydowanie mniej niż w przypadku modelu Piko.
A choinka od Robo? :) Znam go osobiście i nie wykluczone, że jakiś prototyp się pojawi w tym roku ;).
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
No, powiedzmy że nie brałem tej firmy pod uwagę. :)
Ale fakt, iż trochę pasuje do zestawienia. I w zasadzie to może być tak zwany "czarny koń" roku 2013. I oby!
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
62 0 0
Cóż, jeśli faktycznie zgodnie z zapowiedziami S200 w znośnej cenie się pojawi, to wezmę z miejsca - zakochałem się w tych maszynach, odkąd zaczęły mnie budzić w środku nocy targaniem węglarek pod oknami.. Żadna stonka mi nie podbierze pieniędzy na Trzmiela odłożonych :D
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
Irku PIKO gdyby wypuściło więcej starych malowań Sm42 to by na pewno miała sporą sprzedaż.ACME MA jeszcze troche dotychczasowych papug na zbyciu więc nowych nie będzie.....
a cena za seryjnegoloka to max600-800 zł na naszym rynku .Wyższa cena powoduje że decydując się na taki model większosc z nas jakiś czas wycofuje się z zakupów
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Fisz, Roco nowych modeli nie ma w znośnej cenie. Bo cena około 200 Euro za model nie wydaje mi się niska. Model będzie fajny i interesujący, ale biorąc pod uwagę iż nie będzie to model z literkami "PKP" oraz za taką cenę, nie sądzę by stał sie hitem na naszym rynku.
 

Fisz

Aktywny użytkownik
H0e
GGM
Reakcje
62 0 0
Chodziło mi o tego planowanego Trzmiela PIKO. Sugerowana 99 Ojro to nie tragedia, kwestia przemalowania pozostaje jeszcze otwarta. :)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
maniek2820, przed nami jeszcze wiele malowań SM42 od Piko, więc jeśli mają te modele być bardziej popularne, to się sprzedadzą na pewno. Ale mnie chodziło raczej o to, iż rynek powoli się zapycha tymi modelami. Dotychczas sprzedać 500 sztuk jakiejś lokomotywy to już było coś. Teraz w sumie w 4 wersjach wyszło niecałe 2000 i dopiero ostatnia wersja jest jeszcze dostępna, bo inne szły na pniu. Ale tu jak zauważyłeś chodzi o malowanie. Jednak wątpię, by przy 7-mej, 8-mej czy jeszcze którejś kolejnej wersji tego modelu wciąż się super sprzedawały, nawet jak będą w najbardziej ciekawych malowaniach. Mimo wszystko interesujących się modelami kolejowymi w tym kraju nie jest zbyt wielu.
 

maniek2820

Znany użytkownik
Reakcje
12 1 0
maniek2820, przed nami jeszcze wiele malowań SM42 od Piko, więc jeśli mają te modele być bardziej popularne, to się sprzedadzą na pewno. Ale mnie chodziło raczej o to, iż rynek powoli się zapycha tymi modelami. Dotychczas sprzedać 500 sztuk jakiejś lokomotywy to już było coś. Teraz w sumie w 4 wersjach wyszło niecałe 2000 i dopiero ostatnia wersja jest jeszcze dostępna, bo inne szły na pniu. Ale tu jak zauważyłeś chodzi o malowanie. Jednak wątpię, by przy 7-mej, 8-mej czy jeszcze którejś kolejnej wersji tego modelu wciąż się super sprzedawały, nawet jak będą w najbardziej ciekawych malowaniach. Mimo wszystko interesujących się modelami kolejowymi w tym kraju nie jest zbyt wielu.
W sumie wielu Nas nie jest-JUŻ o przyczynach kiedyś pisaliśmy.Jest jeszcze część osób która by weszła w to .Tylko nie mają sprzyjających warunków lokalowych i rodzinno osobistych.
A STONKI W CIEKAWYM MALOWANIU I PRZY TEJ CENIE zejdą bo przecież są tacy co w malowaniu z określonej epoki będą chcieli mieć po kilka
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.974 275 41
A Inna zaś kwestia, że za parę lat może wszystko się zmienić na gorsze, to znaczy sytuacja finansowa obywateli i ogólnie gospodarka uni może być jeszcze gorsza, co spowoduje znaczne wyhamowanie większości inwestycji.
To co dociera do wiekszości z Was i ma niestety przełożenie na modelarstwo kolejowe...znane było w Wilczycy Książęcej już kilkanaście lat temu.
O katastrofie demograficznej wygłosił słynne kazanie w latach 90-siątych jeden z warszawskich jezuitów...to proces już nieodwracalny.
SM/SP42 zaczyna "hamować" na rynku.Ryflaki zalegają u producenta.
Większośc z Was powoli zaczyna dostrzegać złożone przyczyny takiej a nie innej rzeczywistości,ale mimo wszystko ma nadzieję że ogólna ruina będzie następowała na tyle powoli że jeszcze wiele się wydarzy w temacie nowości PKP.
Niestety , te katastrofalne procesy będą następowały z narastającą szybkością.
To kwestia czasu jak nawet to forum będzie forum garstki uprzywilejowanych finasowo hobbystów i hobbystów gapiów z kwaśną miną.

Fleischmann zastanawia się od kilku miesięcy nad produkcją Ty23...takie informacje ma Wilczyca Książęca.
Ale szanse na opracowanie modelu zaczynają topnieć.
Jedyne co nas może czekać to tylko kolejne spalinówki PKP Piko z trójpolowym silnikiem w cenie 99euro.
Ale czy Piko sprzeda tu 30 zaplanowanych edycji SM/SP42 ? I nabierze ochoty na SP45 ?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 187

Podobne wątki