• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości GPM

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
Zaintrygował mnie rozmiar tych magnesów i z ciekawości zapytam do czego tak „ dużych”magnesów używasz?
Miałem plan żeby ich użyć jako mocowania dachu budynku dworca coby można było go zdejmować/ otwierać (mam oświetlenie pomieszczeń). Plan zrealizowałem ale pewnie teraz bym trochę dłużej się zastanowił czy warto było
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.940 386 20
Zaintrygował mnie rozmiar tych magnesów i z ciekawości zapytam do czego tak „ dużych”magnesów używasz?
Takie magnesy niektórzy modelarze używają jako element mocowania samochodów na wagonach typu Lohr, szczególnie na spotkaniach FREMO. W opony samochodów wkłada się taki mały magnes, na wagonie montuje się blaszkę, lub cienką gumę magnetyczną i postawiony samochód nie przesunie się, nie spadnie, a jest łatwy do zdjęcia w trakcie rozładunku.
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Przy okazji ostatnich zakupów dostałem od Grzegorza z GPM prototyp kolejnego Jelcza. Tym razem jest to Jelcz 325 z bumarowskim żurawiem DS-0101K wyposażonym w szczęki koparki, model jest ciekawy bo ma dwie wersje nieruchomego wysięgnika - złożony w pozycji transportowej i rozłożony w pozycji roboczej (podobnie dwie wersje szczęk - otwarta i zamknięta. Ten sam model można by wyposażyć w klasyczny hak zamiast łyżki i będzie żuraw przeładunkowy. Liczę na to że w ostatecznej wersji hak będzie doprojektowany co zwiększy potencjał modelu.

jelcz ds0101.jpg
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Mała, ale istotna poprawka do opisu: HAK JEST!
Wydrukowany w koszyczku ze stopami stabilizującymi! :) Zatem model jest w pełni kompletny :)
edit:
Zdjęcia wstępnie oszlifowanych i pomalowanych podkładem obu wersji: koparka w pozycji transportowej i żuraw w pozycji roboczej> Obok nowa rozszerzona wersja pań grzybiarek :)


01- Jelcz 325 DS-0101K.jpg
01- Jelcz 325 DS-0101K.jpg
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Szkoda, że nie ma wersji z dwiema zabudowami do wymiany w zależności od potrzeb :( Wystarczyłoby dwie wersje wysięgnika dać w zestawie. To by była atrakcyjniejsza oferta, nawet przy trochę wyższej cenie.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Kolejna świetna zapowiedź i obowiązkowa pozycja w kolekcji PRL-u. Zgadzam się i popieram kol.@Dariusz71, że do pełni szczęścia brakuje jedynie kalek. Kalki dedykowane do konkretnych modeli jak również takie uniwersalne ostrzegawcze o pracującym sprzęcie cieszyłyby się napewno dużym zainteresowaniem. Jest to niewątpliwie luka rynkowa do wypełnienia:)
 
OP
OP
frami

frami

Aktywny użytkownik
Reakcje
233 0 0
Podnośnik koszowy zacny ale jest małe ale.
Jelcz nie montował tych zabudów na swoich pojazdach. W 1989 roku powstał jedynie prototyp w formie metalowego modelu w jakiejś dużej skali.
Mowa o podnośnikach firmy BUMAR ;)
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Podnośnik koszowy zacny ale jest małe ale.
Jelcz nie montował tych zabudów na swoich pojazdach. W 1989 roku powstał jedynie prototyp w formie metalowego modelu w jakiejś dużej skali.
Mowa o podnośnikach firmy BUMAR ;)
Ano właśnie wszystkie podnośniki koszowe jakie można znaleźć to na Starach były zabudowane. Z Jelczem nie znalazłem nic :/
 

Podobne wątki