• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości GPM

GPM

Nowy użytkownik
Reakcje
11 0 0
Jako że Pan Grzegorz (GPM) czyta ten wątek, to pragnę się podzielić małą sugestią odnośnie modelu Jelcz C317, który obecnie "obrabiam".
Kupiłem model drukowany + blaszki do niego i wszystko pięknie gra, tylko żeby zastosować owe blaszki, trzeba nieźle się naszlifować, by je jakoś umieścić w modelu...
Może by wykonać (a w zasadzie zmodyfikować) bryłę modelu tak, by od razu drukować kabinę z miejscem pod blaszki? Tzn z wpustami, bez schodków których usunięcie wiąże się z ryzykiem pęknięcia kabiny. Mogły by być dwa warianty kabiny - dla leniwszych i dla wariatów.
Druga sprawa to same blaszki - bardzo ładnie wytrawione, ale mogły by być inaczej zaprojektowane. Mam nadzieję, że rysunek wyjaśni o co mi chodzi. Żółta i zielona blaszka jako całość. Czerwone kropki to otwory pod uchwyty (te w zestawie są niemożliwe do przyklejenia do gołej blachy, zatem przydałyby się otwory i przedłużenia uchwytów, by je wetknąć w owe otwory)
Ponadto przydałyby się przedłużenia uchwytów lusterek - z tego samego względu - by umieścić je w otworach a nie kleić "na styk".
No i wklęsłe reflektory, by można było je zalać żywicą i nie trzeba było wiercić :).
Miodem na me serce byłoby, gdyby pojawił się też w opcji mechanizm skrętnych kół. Nie jest to trudna rzecz do opracowania, zastosowałem taki w swojej Syrence Bosto.
Zobacz załącznik 843806 Poza tym model naprawdę fajnie wykonany. Polecam wszystkim niezdecydowanym. Nawet bez blaszek model wygląda świetnie - np u kolegi @szifo30
Te czerwone kropki to otwory rozumiem? w myśl takiej koncepcji cała bryła kabiny z wyjętym materiałem pod blaszki ale to już jako dodatkowy zestaw taki ekstra, może wydruk bez lamp i migaczy tylko otwory same do własnej twórczości dalej bo każdy ma patent na to swój ? ,a blaszka osobna, taka wypasiona?
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Co do lamp i migaczy, to się nie wypowiem, te akurat łatwo usunąć w tym Jelczu. Migacze akurat zostawiłem, a nawercenie reflektorów to kilka minut roboty.
Ale wnękę pod blaszkę to bym chętnie widział. :)
Czersone kropki to wytrawione otwory, a blaszka na wypasie wcale nie jest. Tu akurat chodziło o to, że żółty element na moim rysunku składa się z dwóch nie połączonych nad zielonym. Ale po namyśle stwierdzam, że oddzielanie tych dwóch elementów (żółty i zielony) jest bez sensu.
Dlatego zaprojektowałem swoją blaszkę, jak wytrawię, to pokażę :)
Prośba, by poprawić szyby - wyslałem email i wiadomość na stronie.
PSX_20211124_115257.jpg
 

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Prośba, by poprawić szyby - wyslałem email i wiadomość na stronie.
Zobacz załącznik 854604
A modelu Jelcz 325 (ostatnio śmieciarkę kupiłem) chyba szyby są już ok i nie widzę by były tak obniżone. W Jelczu 640 faktycznie są jakby niższe choć chyba nie aż tak mocno jak u ciebie.


może wydruk bez lamp i migaczy tylko otwory same do własnej twórczości dalej bo każdy ma patent na to swój ?
W przypadku prostokątnych lamp to byłby dobry pomysł, bo okrągłe można łatwo samemu nafrezować, a z prostokątnymi czy z innymi kształtami już trudniej (zwłaszcza w Polonezach sanitarkach).
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Lampy jak najbardziej. Zwłaszcza te nie okrągłe ale czy migacze? Jak normalny wydruk pociągniesz klearem to efekt masz zadowalający bez dodatkowej roboty z klejeniem itp.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
Jako osoba, która już troszkę modeli z stajni @GPM zrobiła uważam, że wystarczające by było aby reflektory okrągłe i prostokątne posiadały wklęsły odbłyśnik, ułatwi to pracę nad modelem i zaoszczędzi kilka cennych minut na zabawę z wiertłem/frezem bez ryzyka uszkodzenia nadwozia/kabiny pojazdu.

Kolejnym argumentem przeciw kierunkowskazom jako osobnymi elementami będzie fakt wystrzeliwania ich z pęsety a następnie poszukania po całym warsztacie/pracowni z nikłym rezultatem odnalezienia... :ROFL::ROFL::ROFL:

I tu się zgodzę z kolegą Henrykiem @jestrabh , że przy odrobinie wprawy i szklance whisky (oczywiście na model):devil: clearem idzie uzyskać bardzo fajne kierunki.
Warszawa-01.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Kolejnym argumentem przeciw kierunkowskazom jako osobnymi elementami będzie fakt wystrzeliwania ich z pęsety a następnie poszukania po całym warsztacie/pracowni z nikłym rezultatem odnalezienia... :ROFL::ROFL:
Ani mi nie mów, ile się na kolanach naszukałem różnych rzeczy. Tak jak piszesz, bez skutecznie.
 
Ostatnio edytowane:

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
A wystarczy odkurzacz i pończocha założona na rurę, pomiędzy ssawką, a rurą. Odkurzasz i co kilka minut sprawdzasz co się zebrało na pończosze. Można znaleźć ciekawe, dawno zgubione rzeczy... ;)
Acha, akurat. I to mnie najbardziej zastanawia gdzie to badziwie wpada, że na pończosze tego nie ma. A jak puszczę Roombę to coś tam znajdzie ale nigdy tego co akurat szukam:)
 

Podobne wątki