• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Moja kolekcja Mercedesów w 1/18

OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#42
Tu się z wami nie zgodzę W tamtych czasach Mercedes stosował podwójne oznaczanie modeli i były np W108 i W109 (W109 miały 8 cylindrów) w przypadku serii 114/115 wyglądało to tak, że W115 miały silniki 4 cylindrowe a W114 6 cylindrowe Na potwierdzenie mam kilka instrukcji obsługi do tych mercedesów z końca lat 70tych
 

Seba19/77

Znany użytkownik
Reakcje
0 1 0
#43
Zasadniczo można rzec, że to W115 pierwsza seria. W 1973 roku przeszedł "face lifting", dzięki któremu właśnie zlikwidowano lufciki, obniżono maskę, dodano tylne światła żebrowane, przednie umieszczone niżej i jeszcze kilka drobiazgów.
Modele są piękne i wyraziste. Klasyka w czystym wydaniu.(y)
 

wojti25

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
Witaj. Mnie osobiście najbardziej podoba się W115 220D z AutoArt. Genialny model(y)(y). Chciałem taki kupić, ale coś innego przyciągnęło moją uwagę, a teraz to już nigdzie nie umiem takiego znaleźć:(.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#46
Bardzo podoba mi się Twoja kolekcja Mercedesów pomimo, że nie zbieram modeli 1/18. Wielkość kolekcji oraz
różnorodność czasowa Mercedesów tylko do pozazdroszczenia. Gratulacje wierności jednej marce: Mercedes-Benz.
Życzę takiej samej wytrwałości w powiększaniu i tak już genialnej kolekcji w kolejne rewelacyjne Gwiazdy na masce.
Ostanie dwa Mercedesy w postaci kremowego 220 D oraz szampańskiego 280 C są przepiękne. Wykonanie obu miniaturek
godne pochwały. Szczególnie biały Mercedes bardzo mi się podoba. Maska otwierana robi ogromne wrażenie. Taki sam efekt
stwarza jasno brązowe wnętrze. Model wygląda jakby dopiero co wyjechał z salony RFN ;) Wykonanie chromowanego grillu,
przednich świateł oraz kołpaków jest takie jak w prawdziwym samochodzie. Klasyczny Coupe 280 C tak samo oszałamiający.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
przemek77

przemek77

Znany użytkownik
Reakcje
1.113 7 0
#47
Dawno już nic tu nie pisałem ale też i żadna z firm modelarskich nie wypuściła nic co by mnie zainteresowało. Ostatnio w ofercie pojawił się taki oto 280CE
2016-02-14 15.18.51.jpg

2016-02-14 15.20.31.jpg
20160214_151129.jpg

Dość długo nad nim myślałem bo to i żywica i nie tani i nie posiada otwieranych elementów ale w końcu się zdecydowałem. Model to Mercedes W123 280CE firmy OTTO Models edycja limitowana Tylko 1500szt (mój ma nr 815)
Mimo niewątpliwej dbałości o detale coś mi w nim nie pasuje. Nie bardzo wiem co
 
Ostatnio edytowane:

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#48
Gratulacje za nabycie tak pięknego Mercedesa Coupe. Model robi wrażenie swym wyglądem i spasowaniem detali. Skoro jest z żywicy, to na pewno załamania karoserii w stosunku do oryginału będą bardziej
wiarygodne niż ma to miejsce w tradycyjnych Die-Cast w skali 1/18. Ja wiem czego Ci brakuje w tym modelu, oczywiście szczelin w drzwiach, wtedy wyglądałby jak prawdziwy i nie poznałbym, że to kopia 1/18 ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#49
Ja wiem czego Ci brakuje w tym modelu, oczywiście szczelin w drzwiach, wtedy wyglądałby jak prawdziwy i nie poznałbym, że to kopia 1/18 ;)
Szczeliny to nie problem. Trochę ciemnego washa w szczeliny i podział blach będzie wyglądał jakby był w oryginale.
 

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
362 0 0
#50
Kolekcja warta majątek. Ceny Autoartów tak poszybowały w górę, że za samego W100 Pullman mógłby Pan zawołać 3 tys. zł jeśli jest w idealnym stanie i z pudełkiem
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#54
No widzę że wybrałeś ten sam kolor co ja. Idealnie pasuje do niego i to jasne wnętrze. Już nie mogę się doczekać W114/115 od nich. Pierwsze foty w necie zachęcają.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 10

Podobne wątki