• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Modele taboru z kartonu (1:25)

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#1
Temat będzie traktował o modelach wykonanych z kartonu, zaprojektowanych i wykonanych przeze mnie jak i zaprojektowanych przez innych autorów a wykonanych przeze mnie .
Nie często będą tutaj pokazywane nowe modele, ponieważ projektuję i wykonuje modele inne niż kolejowe , kolej to przerywnik w celu odpoczynku przed następnym projektem, nie jest to mój powrót to modeli H0 (bo i takie będą) ale są to modele odpoczynkowe od "poważnych projektów" :)
Dziś na początek model lokomotywy SM15 w skali 1:25 zaprojektowany przez Adrian L , aktualny stan !
Skleiłem ten model jako testowy w celu wyłapania ewentualnych błędów ale wszystko grało więc szybko poszło .
Jak widać model jest uproszczony od "spodu" a szczegółowy na zewnątrz, dzięki temu można go skleić szybko , a efekt jest bardzo dobry, wszak pod lokomotywę raczej się nie zagląda :)
Model wykonany całkowicie z kartonu wycinany ręcznie (jedynie śruby na ostoi i zbiorniku paliwa są cięte laserem).
Budowa do tego stanu zajęła mi 2 tygodnie. Mam wykonane wszystkie elementy, ale nie wszystkie przyklejone - nastąpi to dopiero po malowaniu :).
 

Załączniki

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#4
Ostatni, masz talent, super model !! Ale na pewno od czegoś zaczynałeś i z pewnością nie było tak piękne jak to, dlatego teraz wielki szacun dla Ciebie, a przy tym proszę nie dołuj innych początkujących modelarzy jak to miało miejsce w moim przypadku w moim wątku Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru ?? bo to było naprawdę BEE !![DOUBLEPOST=1395600231][/DOUBLEPOST]A poza tym to w Twojej skali jest łatwiej nawet dla początkującego, zrób to samo w 1:87...
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#5
Ostatni, masz talent, super model !! Ale na pewno od czegoś zaczynałeś i z pewnością nie było tak piękne jak to, dlatego teraz wielki szacun dla Ciebie, a przy tym proszę nie dołuj innych początkujących modelarzy jak to miało miejsce w moim przypadku w moim wątku Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru ?? bo to było naprawdę BEE !![DOUBLEPOST=1395600231][/DOUBLEPOST]A poza tym to w Twojej skali jest łatwiej nawet dla początkującego, zrób to samo w 1:87...
Sory, nie chciałem nikogo dołowac ale odniosłem wrażenie że to co pokazujesz to jakiś kawał :)
W H0 też będą , spokojnie :)

Robert, Ogladałem twoją relację, i nie daruję ci rozrysowania części do druku, chętnie bym to ogarnął no ale pozostał piekny model i to również cieszy :)
Również myślałem o tym że brakuje tutaj działu o modelach kartonowych kolejowych, no ale jak to stwierdził kiedyś niejaki raketenmen ....
..Owszem to nie jest forum modelarstwa kartonowego tylko kolejowego jak sama nazwa wskazuje.
To raczej nie ma co liczyć na taki dział . :)

... a zapodaj kolorek przed malowaniem?
No dobra, jeśli ma to jakieś znaczenie :)
Obraz 428.jpg

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#6
Odkopuję temat z czeluści forum, co by go nie szukać znów przez pół godziny :).

Model powstaje na podstawie fotografii:

el2-11.jpg

EL2-11 (LEW 9883/1963) Kombinat Cementowo - Wapienniczy "Kujawy" SA - Piechcin/Zakład Wapienniczy "Bielawy"/Kopalnia "Bielawy". Fot. Jacek Chiżyński (24.06.1998)
I blach przerobionych do wykorzystania w kartonie :)
Jacku, miałeś poszukać więcej fotek :)

Jak na razie wyglada to tak, ale zmieniam skalę(45 albo 32) bo to jest dla mnie już za małe :)

Obraz 338.jpg
Obraz 340.jpg

Pozdrawiam
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#7
Dobra , przywrócili mi konto po 3 letnim banie za politykierstwo więc od polityki jak najdalej !
W tym czasie zbudowałem sobie SM42 z kartonu w skali 1:25
Mistrzostwo świata to nie jest ale mi się podoba :)
 

Załączniki

OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#8
cd.
ps. mozna temat przenieść do większej skali ??
 

Załączniki

OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#15
Zdolny to Ty jestes, zazdroszcze... Nie, kurcze napisze tak - podziwiam. Ciesze sie, ze wracasz do 'gry' ;)
Powoli do przodu, zbieram się zbieram i zebrać nie mogę :)
Pewnie jak zwykle będzie Answer.
No nareszcie pokazałeś surówkę SM-ki. Koła żywiczne już do niej mam, trochę roboty ubędzie.
No pokaż mi wydawcę który wyda model który ma 170 arkuszy, mało -który zaryzykuje wydanie tak dużego modelu gdzie może się sprzedać niewiele sztuk ze względu na cenę, ja myślę że model będzie ale na zamówienie :)
 

Andrzej Px48

Aktywny użytkownik
KMK N-orma
Reakcje
60 0 0
#16
Oprócz Answera nikt tak nie zaryzykuje. Przecież wiesz ,obydwaj znamy rynek. Sprzedaż będzie tylko wynikiem ceny za model.
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#17
Model wagonu do przewozu karbidu typu 421s, wykonany z kartonu ostoja częściowo malowana reszta wydruk kolorowy impregnowany lakierem.
Skala 1:25 :)
 

Załączniki

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#20
@Ostatni jak ogólne wrażenia z klejenia tej SM42? Pytam, bo różnie bywa z modelami tego wydawnictwa, brak części, błędy w numeracji, nieczytelne rysunki montażowe itp. a sam stałem się jakiś czas posiadaczem tej wycinanki :)