• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Modele taboru z kartonu (1:25)

OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#21
Jestem autorem tego projektu, nie mogę się wypowiadać :)
ps. pierwszy raz słyszę o nieczytelnych rysunkach montażowych :), ja nie projektuję w 3D, rysunki rysuję ręcznie więc chyba powinny byc czytelne :)
Piszesz że jesteś posiadaczem tej wycinanki więc który rysunek jest nieczytelny ?
 

Czapajew

Znany użytkownik
Reakcje
686 1 0
#22
Nie miałem na myśli tego konkretnego modelu- SM42, pisząc o nieczytelnych rysunkach. Odniosłem się ogólnie do modeli wydawnictwa Answer, ponieważ często pojawiają się wypowiedzi innych modelarzy czy to na forach czy podczas dyskusji na konkursach, że posiadają różne błędy. Sam kiedyś brałem się za budowę EU07 i z tego co pamiętam, brakowało wiele elementów potrzebnych do wykonania drugiego stopnia odsprężynowania w obu wózkach czy brak połowy części do zrobienia foteli. Z rysunkami też był problem, w szczególności z tym, gdzie była narysowana belka bujakowa z góry i z boku i nie było pozaznaczane z jakich numerów części się ona składa.
Co do SM42 to poprzeglądałem arkusze z częściami i z rysunkami montażowymi i nie mam żadnych zastrzeżeń, ale to dopiero wyjdzie w praniu jak zacznę budowę, dlatego też chciałem zaczerpnąć opinii odnośnie wrażeń z budowy od kogoś kto już budował tą maszynę ;)
 

AdrianL

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 0 0
#24
Czapajew-Tak lużno między postami-Najważniejsze to mniej czytać "opinii" a samemu zabrać się za model i go skleić. Środowisko modelarzy typowo kartonowych jest bardzo różne i nie można się nim sugerować.Każdy ma swoją "szkołę" sklejania i swoje rozumowanie. Jednemu rysunki są okej,inny nic nie rozumie.Ile razy była sytuacja - ktoś płakał,że znalazł błąd, a w innej relacji modelarz tego błędu nie stwierdził-to normalne- do tego na forach panuje moda na szukanie "dziury w całym" żeby dać się tylko zauważyć.
Błędy w modelach kartonowych się niestety zdarzają w każdym wydawnictwie o czym trzeba powiedzieć,a nie tylko Answer !,ale nie są to znowu jakieś rzeczy przez które trzeba się wieszać. Braki części są tylko tam,gdzie elementy są powtarzalne i przecież można sobie dorobić albo poprosić autora lub wydawce o plik pdf. A na koniec małe pytanie :) Czy wiedząc przykładowo,że w tej Sm 42 jest jakiś brak elementu powtarzalnego i kilka drobnych błędów wyrzucisz ten model do kosza?czy mimo,że Ci się podoba nie podejmiesz się sklejania? Jeżeli jesteś modelarzem,a nie maruderem to zapewne taka esema będzie dla ciebie łatwa do sklejenia,jeżeli natomiast te drobnostki odpychają Cię od modelu to jednak modelarzem nie jesteś :). pozdrawiam
A tak przy okazji- jesteś Czapajew- to Ci powiem,że Czapajew w skali 1:25 czeka do druku :)
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#26
Jedynym poważnym mankamentem jest to ze trzeba dociąć osłonę wylotu spalin do budki(zapomniałem o tym projektując model i poszło :) ),
Poza tym nie brakuje tam niczego, choć model do łatwych nie należy, wózki są spasowane na "ścisk", szczególnie układ hamulcowy bo miejsca jest tam naprawde mało czasem :), nie ma rysunku szkieletu przedniej maski, ale ta klei się podobnie jak tylna więc nie powinieneś mieć problemu, no i druk cyfrowy-radzę zaimpregnować arkusze lakierem akrylowym i nie dotykać na kolor butaprenem.

edit Andrzej
w zerówce nic już nie robimy :) to co sie może ukazać w 45 to to co jest w 25 i będzie przeskalowane do 45 o ile wydawca tak zechce :)
 
OP
OP
Ostatni

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#27
SM15 karton,skala 1:25, model z uproszczonym podwoziem :)
 

Załączniki