• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Co można ciekawego zrobić ze zużytego taboru?

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Witam, chciałbym aby w tym wątku były wrzucane fotki i pomysły na to co ciekawego zrobić ze złomków...

Oto moje 2 wagoniki do kasacji, w tym osobowy po pożarze :)
modele005.jpg modele006.jpg modele007.jpg modele008.jpg modele009.jpg modele010.jpg

A tu pomysł znaleziony w necie na zrobienie kibelka z zabawkowych pikolców... Oczywiście model w 100% fikcyjny ale lekko ma przypominać EW58 i podobne :)
modele001.jpg modele004.jpg modele002.jpg modele003.jpg
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
#2
Można też wziąć podwozia wagonów towarowych, i na ich bazie budować pospolite wagony robocze, tzw. "lubanie" (y) Na dobrą sprawę oryginały tychże też tak powstawały, jak sama nazwa wskazuje, w ZNTK Lubań.
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#4
Chyba nie pódzie bo jak ktoś już zaczyna ciąć i malować to zwykle chce zrobić jak najlepiej a koszmarki z prób raczej ukrywa.
Nie obraź się ale to na fotkach nie jest ciekawe.
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#8
Ojeja Panowie !! Ja tu raczej miałem na myśli tabor nie nadający się do sprzedania !! Ja miałem wybór albo wyrzucić albo się pobawić... Nigdy nie pokuszę się na takie ekstremalne działania z nawet w miarę dobrym taborem :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.285 41 5
#9
Dobrze robisz - recycling i ćwiczenia na "półżywym organiźmie" ;) (y)

A marudami się nie przejmuj :) Jak ktoś ukrywa coś...:ostrozny: to znaczy, że nie ma NIC do pokazania ;) :D

Działaj dalej ! Kibelek - świetny pomysł ! :) Zrobisz do niego napęd? :)
 

PULMAN

Znany użytkownik
Reakcje
32 0 0
#13
Bardzo dużo można zrobić ze starego pikolca. Budę można ładnie spatynować i dać na makiete jako magazyn lub tp. A z podwozia jakies przemysłowe platformy, albo platformy wewnętrznego urzytku które często mozna spotkac w rejonach drogownictwa albo typowe wagony mieszkalne i magazyny które sporo mozna spotkać i obfocić podczas jakich kolwiek remontach. U mnie na warsztacie 3 wagony robocze w tym jeden magazyn się tworzą ;)
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#15
Dziękuję za wszelkie komentarze :) Dziś jestem akurat sam w domku i będzie spożywanko, ale zaraz drugiego ruszam z robotą nad kibelkiem i będę relacjonować dla zainteresowanych :)
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#16
Ok to teraz Panowie powiedzcie z czego byście wyjęli napęd do takiego kloca ???? I tu mi zależy na czymś tanim byle tylko kręciło... Pantografy zamierzam wyjąć ze złomka E244 Piko z lat '80, no ale napęd jakoś nie teges...
Ps. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie moim projektem :) PIWO DLA WAS !!
 
OP
OP
wojtekpkp

wojtekpkp

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#19
Preki, wiem że to jest duże i nie teges ale chodzi o coś taniego do czegoś co miało iść aut...

maxeus, wiem jak działa sprzęt od ROCO i na pewno nie wstawię go do takiego szrotu...

Panowie mówimy o testowym złomku i raczej oczekuję propozycji za 5 dych z alle :)
 

Podobne wątki