• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele GPM - wydruki 3D

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
Marcin a co miałeś uszkodzone w tej Syrenie? Pytam bo mam komuś skleić 105-kę, ale okazało się że tylne słupki są ułamane albo zwyczajnie niedorobione.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Z tą jeszcze nie pracowałem. Najlepsza jest szara. Biała jest ciężka w robocie bo nic na niej nie widać, czarna dla odmiany robi wrażenie wiecznie "gumowatej" mimo utwardzania.
Zgadzam się - szara jest najlepsza - od razu też widać wszelki błędy druku. Biała robi się znośna po pomalowaniu szarym podkładem, a gumowatość czarnej to akurat zaleta, bo głównie opony z niej są robione i to pasuje.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Przed odcinaniem podpór wsadźcie model na chwilę do bardzo ciepłej wody (tak żeby zakryło podpory) i dopiero wtedy odcinajcie.
Metoda dobra, ale z tą pomarańczową żywicą problem jest taki, że punkt styku podpór z modelem ma za dużą powierzchnię. W każdej innej żywicy jest normalnie delikatne styk, a w pomarańczowej nie. Ogrzanie może pomóc, ale chyba tylko połowicznie, bo pewne detale mają mniejszą powierzchnię przekroju od połączenia z podporami i muszą pęknąć :/
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
I jeszcze jedna wazna kwestia. Narzędzia bo o tym nie wspomniałem.
Ja polecam albo takie obcinaczki:
Screenshot_20210613_085539.jpg

Albo tarczka typu piła i szlifierka dremel (lub podobna).
Przy jednym i drugim narzędziu polecam zakładać okukary ochronne.
Wprzypadku obcinania dremelkiem nie polecam obcinaina przy samym modelu tylko tak kilka milimetrów przed.
Reszte odstających cycków uciąć obcinaczkami i przeszkifowac papierem ściernym.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów osobowych 23
Ze świata modeli pojazdów osobowych 7

Podobne wątki