• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele GPM - wydruki 3D

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Trochę mi na zdjęciu reflektor zezuje, ale już poprawione. Robione z druku w kolorze orange. Jednak szary jest chyba trochę lepszy. Ogólnie wydruk średniej jakośći.

Kołpaki malowane Mołotowem. Jeden minus to jak trafi się błąd już nie poprawisz. Trzeba zmywać całość.
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
No i tym Molotowem fajnie się lusterka też maluje :) Szybko się niestety psują, a przynajmniej u mnie końcówka się robi niedrożna i trzeba wtedy tusz pędzelkami nakładać, co zresztą jest dość dobrym rozwiązaniem.


Szlifowałeś coś przed malowaniem, bo tak gładko wyszło i co to za farba i kolor? :) Jedynie reflektory chyba mają trochę za grube "szkła" - z czego je robileś? Przyczepka to własna przeróbka czy jakiś prototyp z GPM?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
Syrena wyszła bardzo ciekawie. Duży plus za wyszlifowanie warstw. (y) Trochę brakuje mi lepiej widocznego podziału blach, szczególnie przy łączeniu maski i błotnika oraz przy drzwiach.

A co do lakieru chromowego Molotov, to dostępny jest też w buteleczce 30 ml do nakładania pędzelkiem lub aerografem. Polecam.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
FSO Polonez Cargo, myślę, że ciekawy i wyczekiwany model pojazdu rodzimej produkcji.

Poniżej prezentacja dwóch wersji, pierwsza z możliwością zrobienia tylnej klapy w pozycji otwartej i z oddzielną belką z kogutami,
a druga jako wersja klasyczna czyli zamknięta z zintegrowaną belką sygnalizacyjną.
Docelowo pogotowie ratunkowe czy też cywilną wersję będzie można sobie z tych zestawów zrobić;)

Model złożony na sucho, po uwolnieniu z podpór, co ciekawe posiada wydrukowane wycieraczki i lusterka wraz z nadwoziem...
Polonez karetka-1.jpg
Polonez karetka-2.jpg
Polonez karetka-3.jpg
Polonez karetka-4.jpg
Polonez karetka-5.jpg

PS Na pierwszy rzut oka, klamki są zbyt masywne i zarazem zbyt wystające oraz mało widoczne odcięcia na linii reflektory-maska i światła tylne-klapa.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
P

przemek_lipski

Aktywny użytkownik
Reakcje
759 10 0
Niebawem w GPM pojawią się nowe figurki związane z motoryzacją: zestaw mechaników naprawiających auta i panie zajmujące się sprzedażą chyba runa leśnego przy drodze, tak mi się wydaje. Tu jedna z pań szukająca kierowcy Syreny R20 by sprzedać mu jagody, albo jakieś grzyby...
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów osobowych 23
Ze świata modeli pojazdów osobowych 7

Podobne wątki