• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny oraz pojazdy

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#61
No dobrze postaram się w kilku słowach opisać moje subiektywne odczucia z pracą trzema pędzelkami. Kolibri serii 888, Kolibri serii 88 oraz Italeri 51282. Wszystkie wielkości 5/0, okrągłe.

Są to pędzelki dedykowane do malowania bardzo małych szczegółów, detali, choć to nie są najmniejsze pędzelki ;)

Pierwszy z testowanych pędzelków to Kolibri serii 888 to ten niebieski, to wysokiej jakości pędzel z trójkątną, anatomiczną rączką. Włosie to syntetyczny „złoty” nylon, włosy pędzelka są ułożone w stożek, skuwka jest wykonana z miedzi oraz niklowana.

Pędzelek bardzo dobrze leży w ręce, choć wymaga pewnego czasu żeby się przyzwyczaić do jego rączki, jest dość miękki powiedział bym że i sprężysty, i tu należy uważać podczas pracy z siłą nacisku, można bardzo szybko przedobrzyć ;) Bardzo dobrze pracuje zarówno z farbami wodnymi jak i olejnymi. Pędzelek nie gubi włosia. Pędzelek ten kupuję w sklepie dla artystów za cenę ok 10 zł.

Drugim pędzelkiem którego używam bardzo często, i jest to mój faworyt, to pędzelek Kolibri serii 88 to ten czarny. Pędzle tej firmy produkowane są w Niemczech co może świadczyć o ich jakości ;)

Pędzel jest dedykowany do farb wodnych, włosie pędzla o rozmiarze 5/0 o szerokości 1.2 mm i 5mm długości wykonane z futerka soboli. Średnio miękki bardzo dobrze oddaje farbę. Pędzel przy odrobinie uwagi i pielęgnacji dość długo utrzymuję swoje pierwotne właściwości. Skuwka również jest niklowana. Pędzelki te kupuję w sklepie dla plastyków za ok 9 zł.

Trzecim testowanym pędzelkiem jest pędzel firmy Italeri 51282 (niebieski). Z tym producentem związany jestem od samego początku mojej przygody z modelarstwem, mam ich kilkadziesiąt( różne rozmiary, kształty) i największe doświadczenie z pracą z nimi. Pędzel o włosiu syntetycznym średnio miękkim, nadaje się do wszystkich rodzajów farb choć najsłabiej radzi sobie z farbami akrylowymi. Niestety dość szybko traci swoje zakładane właściwości, potrafi gubić włosie oraz następuję jego deformacja. Moim zdaniem jest to "najsłabszy" z wyżej wymienionych pędzli. Kupuje go zazwyczaj w sklepach modelarskich za ok 9 zł.

To oczywiście moja subiektywna opinia.

Należy tu pamiętać również o prawidłowy zadbaniu o nasze pędzelki. Po każdorazowym użyciu należy jak najszybciej go umyć we właściwym specyfiku zależnym od użytych farbek, następnie należy go bardzo delikatnie uformować w podstawowy kształt i osuszyć papierowym ręcznikiem. Jeżeli już nie będziemy używać pędzelka to odstawiamy go do całkowitego wyschnięcia w pozycji pionowej włosiem do góry. Ja swoje pędzle trzymam w plastikowym zamykanym pojemniku i zawsze staram się zakładać na włos kapturki ochronne, pozwalają one na ochronę przed przypadkowym odkształceniem włosia.
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji;)
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#63
Dziś skończyłem ;) Jelcz 315M od Reduced. Modele tej firmy charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem odlewów oraz szczegółów, niewiele jest do poprawy ;)
Czekam na wiadomość o wznowieniu produkcji?
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#66
To już ostatni w tym roku model ;( Jelcz 315 żuraw kratownicowy 10KS. od GPM.
No ten mi dał popalić ;)

"Życie jest wspaniałe, należy tylko spoglądać na nie przez właściwe okulary"

Aleksander Dumas

Świąt prawdziwie świątecznych,
ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz,
jaśniejących pierwszą gwiazdką.
Aby Nowy Rok wniósł dużo radości
po tych trudnych miesiącach,
podczas których mierzyliście się
z nową rzeczywistością w dobie epidemii.
Spójrzcie w przyszłość „przez właściwe okulary.
Wesołych świąt!!!
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.936 386 20
#68
Bardzo ciekawie zrobiony model. Poza pasem to jeszcze jak dla mnie lusterka jakieś takie wąskie, no ale może to tylko tak wyszło na skośnych zdjęciach.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#69
Bardzo fajnie wyszły Twoje Jelcze, brawo(y)(y)(y)
315 ze skrzynią i plandeką w prostych a zarazem kultowych barwach:)
A dźwig z ażurową kratownicą robi wrażenie, świetnie spatynowana blacha antypoślizgowa na zabudowie(y)

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#71
A ja w sylwestrową noc popełniłem taką małą dioramke:)
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#75
Tym razem Liaz RT. Kupiony na giełdzie za 20 zł. Przemalowałem, dodałem lusterka, wycieraczki, tylne fartuchy, firanki. Patyna, ach patyna jeszcze nie jest moją mocną stroną ;)))
 

Załączniki

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
#76
Pięknie, fantastycznie, że poprawiłeś jakość zdjęć. Teraz musisz wiedzieć kiedy powiedzieć "dość patyny" :D
Czekam na więcej twoich prac, z wypiekami na twarzy a'la minister ziobro....
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#78
Ćwiczenie czyni mistrza, a problem polega na tym, że pojazdy fajnie się patynuje ale najtrudniejsze są cywilne bo tutaj bardzo łatwo przedobrzyć i mamy pojazd rodem z Mad-Maxa albo rajdu Paryż-Dakar;)

Oczywiście należy Ci się duży plus, że działasz i nie poddajesz się.
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
961 2 0
#79
Sardynki wszystkie zjedź, trochę gipsu z szafki zabierz, szczypta trawy, trochę siana i już buzia roześmiana
 

Załączniki