• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Maszyny oraz pojazdy

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
#41
Świetnie to wygląda. (y) Jeszcze dorobić podłoże z tłem i scenka gotowa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.868 386 20
#44
Ło matuchno... :eek::eek::eek: Nie rób takich zbliżeń z maskowatymi twarzami chińskich podróbek figurek. Strasznie to wygląda. :( Może choć spróbuj zaznaczyć farbą oczy i usta.:niepewny:
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#45
No fakt, te figurki nie reprezentują wysokich lotów wykonania, a i dzisiejsza technika fotograficzna wbrew pozorom nie ułatwia zadania w tej materii. Ale już zaprezentowanie ich na makiecie zupełnie zmienia postać rzeczy ;)
Dziękuję za uwagi, uwzględnię je w przyszłości ;)
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#46
Jelcz 640W. GPM.
Model z dużą ilością detali, niestety mój został nienajlepiej odlany;(.
 

Załączniki

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#47
No Dareczku ładne masz tempo, ledwo giełda a tu model gotowy:eek:

Ogólnie bardzo pozytywny odbiór jako całość, ale... do zeszlifowania końcówki suportów na kiprze, zbyt rozwiercone opony w tylnym zawieszeniu, dodatkowo warto by było spatynować zbiorniki na podwoziu, ahha i podkleić oszklenie do dachu, bo troszkę opadło;)

A detale które wymagają precyzji maluj po szklance whisky, od razu będzie staranniej, zobaczysz:cool:

PS: Fajnie, że się rozwijasz i z modelu na model jest lepiej, brawo(y)(y)(y)

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#48
Hej Łukasz, bardzo dziękuję ;)
Model jest złożony ale nie klejony ;)
Dlatego szyba opadła, jeszcze nad jelonkiem popracuje, myślę o kierowcy. Z kołami tylnych mostów, no tu odlew był jajowaty na zwolnicach, wszystkich czterech,nie wiem jaki to poprawić? Przedni zderzak z prawej strony trochę niedokładnie odlany ;)
Model ma fajnie rozwiązanie wachliwego tylnych mostów. Niestety producent nieprzewidzał podnoszenia kipra? Gniazdo siłownika odlane na stałe co uniemożliwia prawidłowe odwzorowanie przy podniesionym kiprze. Ogólnie bardzo fajny model, dużo detali, dający wiele możliwości dla modelarzy.
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#49
Ooo to tym bardziej pozytywnie, że można jeszcze coś udoskonalić(y)
Kierowce wsadź od Praisera (mają cenę ale warto) świetnie się wpisują w kabiny Jelonków.
Można spróbować wsadzić do mocno ciepłej wody i jak stanie się plastyczny nadać pożądany kształt i powinno być lepiej;)
Oczywiście pod warunkiem, że nie był wcześniej utwardzany UV...
Zderzak można podszpachlować albo podkleić cienkimi paskami tworzywa:cool: a następnie wyszlifować.

Z unoszeniem kipra trzeba podziałać we własnym zakresie, ja w żywicznym kicie od Tolka zrobiłem ruchomą tylną belkę (podparcia) wywrotki i działa, hihihi Jedynie muszę siłownik dorobić:X3:
Jelcz-19.jpg

Pozdrawiam,
Łukasz
 

Luke

Znany użytkownik
Reakcje
2.180 1 1
#52
Łukasz, mam pytanie, jaką techniką zrobiłeś wnętrze kipra? Jest bardzo realistycznie.
Z góry dziękuję za odpowiedź ;)
Dariusz
To dałeś mi teraz Darku wyzwanie, hehe.... ale spróbuje, ogólnie to był eksperyment, który na pewnym etapie mało co nie wylądował w kąpieli wamodowej:ROFL::ROFL::ROFL:

Okey, to od początku, najpierw pomalowałem wnętrze kipra stalowym i żółtym, oczywiście jakieś zacieki też wplotłem miejscami...
A następnie nadmiar koloru usuwałem, jak mi się nie podobało to znowu bazowy i od nowa. Jak było ok to zostawiałem. I tak po kawałku wyszło co wyszło;)

Ogólnie trzeba dużo eksperymentować by wypracować swoją technikę. Dużo zależy od chemii jaką się stosuje, gdyż różne farby różnie się zachowują. Jedne są podatne na takie zabiegi a kolejne na inne. Trzeba powiedzieć, że ilu modelarzy to tyle podejść do tematu.

Życzę powodzenia i koniecznie pokaż efekty swoich prac:) Oczywiście w razie pytań służę pomocą:cool:

A gdzie jest zdjęcie wnętrza kipra, bo ja widzę tylko wykiprowaną zawartość.:niepewny:
Adamie, fotki można obejrzeć w moim wątku warsztatowym klik.

Pozdrawiam,
Łukasz
 
OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#53
Tak na szybko złożony nie posklejany model Ural 4320 firmy Zvezda. Skala 1/100.
Model jakościowo odbiega od dzisiejszych standardów ;) ale za to bardzo fajnie się go składa, jak klocki ;)
Troszkę go przemalowałem, dodałem ławki na skrzyni, rurę wydechową sypnąłem troszkę pigmentu i tyle.
A i przednie koła są delikatnie skrętne ;)
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#54
Mój stary "Star" przez mój mnie wiezie kraj,
przy drodze bar, a w barze pasta z jaj.
Mój stary "Star", ze Starachowic wóz,
na rękach smar, a w kierownicy luz.
Model firmy Reduced, skla H0, Star szambiarka.
Wykonanie odlewów pierwsza klasa!!!! Model składa się bardzo ale to bardzo przyjemnie ;)
Dodałem kilka elementów fototrawionych od Ostbahn-a. Z kabiny pozdrawia kierowca Heniek.
Brakuje tylko wiaderka na ta tylnym zaworze spustowym, zawsze takie widywałem w szambiarkach. Ale będzie ;)))
Będzie też patynka, a na razie nówka sztuka w kolorze pasty z jaj :p
 

Załączniki

OP
OP
Dariusz71

Dariusz71

Aktywny użytkownik
Reakcje
959 2 0
#56
Społem społem i się przepracowołem ;)
Kolej na Żuczka od GPM. Choć to waga lekka, lekko nie było? Co do odlewów, to wymagają sporo uwagi, myślałem że temat ogarnę w dwa dni, a trwało to tydzień i wyszło jak wyszło:niepewny: Ale i tak jestem zadowolony.
A i szambelan dostał wiaderko ;)
 

Załączniki