• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta domowa 350x270

OP
OP
R

Raflles

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#21
Witam,

Zamysłem tworzenia tej makiety jest kompromis pomiędzy odwzorowaniem rzeczywistych zasad budowy szlaku/stacji kolejowej na tyle na ile to możliwe, wielkością dostępnego miejsca na budowę makiety i "bawialność", gdyż jest to miejsce zabaw moich i moich pociech :) Przy okazji budowy tej makiety chciałem również nauczyć się technik modelarskich, aby w niedalekiej przyszłości zbudować na początek fragment szlaku, a później małą stację, które będę mógł dołączać na imprezach modelarskich. Stąd dwa moduły szlaku dwutorowego zakończonego profilami FREMO. Po przeczytaniu powyższych wpisów bardzo spodobał mi się układ torowy zaproponowany przez kolegę @Remaj12 i po powrocie z urlopu przemierzę ilość dostępnego miejsca i możliwości wykonania takiego układu, gdyż pozostała część makiety jeżeli chodzi o wymiary, jest taka sama jak ta, na której ma znaleźć się stacja i na niej zostanie zrobiona w przyszłości również druga stacja i te dwie stacje są połączone ze sobą właśnie modułami z zakończeniem FREMO o długości 90 cm. Poniżej zamieszczam zwymiarowany rzut skrzynek makiety.

Pozdrawiam,

Makieta rzut.jpg
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#22
Coś na schemacie chyba się nie zgadza, bo podano, że segment stacyjny ma szerokość 100 cm, a obok niego są segmenty o długości 90 cm, które na schemacie są dłuższe... również szerokość segmentów/modułów szlakowych powinna być większa, gdyż zgodnie z normą, profil czołowy 2E96 ma szerokość 546 mm, a nie 50 cm. Poniżej schemat, który wcześniej pokazałem, z podaniem wymiarów:

raflles_r_wymiary.png
 
OP
OP
R

Raflles

Nowy użytkownik
Reakcje
4 0 0
#23
Witam,

Racja, dziękuję koledze za uświadomienie błędów. Rysunek robiłem na urlopie z pamięci i stąd wzięły się błędy. Tak jak kolega @Remaj12 wspomniał, profile Fremo mają 54,6 cm, pomyłkowo wpisałem rozmiar profilu jednotorowego, natomiast szerokość stacji to 75 cm. Poniżej rysunek z naniesionymi poprawkami. Nie ukrywam, że mam teraz mały zgryz, bo zaproponowany układ bardzo mi się podoba, lecz niestety przy tych wymiarach nie będzie się nadawał do realizacji.

Pozdrawiam,

Makieta rzut.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 9
Planuję 11
Planuję 1
Planuję 7
Planuję 272

Podobne wątki