• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta 2,9mx1,5m + rozbudowa

OP
OP
marekm

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
Dzisiaj pozwolę sobie na małą reklamę.

Po dokupieniu ostatniego semafora wyjazdowego na głowicy wschodniej mojej stacji
stanąłem przed problemem wyboru dekodera. Zależało mi na tym aby dekoder pozwalał na
dowolne wysterowanie poszczególnych wyjść, tak aby wyświetlanymi sygnałami sterować z GBBKolejki.

Postanowiłem przetestować rozwiązanie kolegi z forum i zakupiłem dekoder z 16 wyjściami.
20240220_205309.jpg
Jak się okazało dekoder nie do końca był przystosowany do takiej funkcjonalności no i tu
dochodzimy do sedna. Kolega @Kamilb nie dość, że zmodyfikował dla mnie soft dekodera to jeszcze
wykazał się sporą cierpliwością w wyjaśnianiu zasad programowania poszczególnych rejestrów,
za co chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować.

W efekcie trzy semafory i cztery karzełkowe tarcze manewrowe pięknie migają swoimi światłami
w takt komend płynących z GBBKolejki ;)
Po uzupełnieniu sygnalizacji na głowicy zachodniej już wiem gdzie zamówię dekoder.
20240220_205227.jpg 20240220_205106.jpg
 
OP
OP
marekm

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
Dzisiaj kontynuacja waloryzacji zabudowań, które na makiecie pojawiły się kilka lat temu.
Po zabawie z budynkiem gospodarczym przyszła pora na budynek biurowo-mieszkalny.

Podobnie jak poprzednio na dach trafiła papa i uzupełnione zostały rynny i rury spustowe.
Dla urozmaicenia ścian szczytowych jedna porosła bluszczem, a przy drugiej stanęła skrzynka elektryczna.
Wszystkie elementy, które wcześniej były niepomalowane, teraz doczekały się farby i washa.

20240316_204259.jpg 20240316_204756.jpg 20240316_204711.jpg

Środek podzieliłem na kilka "pomieszczań". W jednym pokoju na piętrze dodałem ciepłe oświetlenie i firanki,
na parterze, w pomieszczeniach biurowych świeci się bardziej zimne światło a od strony podwórka
nastroju dodaje śliczna lampa firmy OMAK.

20240316_205218.jpg
 
OP
OP
marekm

marekm

Znany użytkownik
Reakcje
1.388 0 0
Jako, że z ostatniej wizyty w Sosnowcu przywiozłem nie tylko dobre wrażenia z Festiwalu ale też dwa kartoniki
ogrodzenia kolejowego firmy A&S Projekt, ostatnie dwa wieczory spędziłem przy tym płotku.

Co prawda Pan Sławek mówił, żeby płotka nie malować, ale jakoś nie mogłem się oprzeć i po sklejeniu i zaimpregnowaniu
krawędzi klejem cyjanoakrylowym jednak go trochę zwaloryzowałem i wkleiłem pomiędzy tory stacyjne a tor
boczny z rampą prowadzący na teren magazynu i lokomotywowni.

20240320_214403.jpg 20240320_195831.jpg 20240320_200104.jpg
 

Podobne wątki