• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza HOBBY 2024 - Poznań - 26-27.10.2024

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
#23
Prawdopodobnie skorzystam z oferty, zwłaszcza, że w zeszłym roku przy debiucie na makiecie modułowej dwukrotnie bodaj przejechałem na czerwonym :p
:cry::cry::cry: To się nie przydam, bo na stacji postojowej będą tylko niebieskie i białe, a najwięcej będzie sygnałów ręcznych podawanych chorągiewką. Nie przerżnąłeś może jakiejś tarczy manewrowej ;). Albo nie zignorowałeś jakiegoś manewrowego/ustawiacza/dyżurnego? ;)Do miłego zobaczenia. :)
 

Federico Sarnico

Elegancko
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
11 1 0
#24
Chociaż bardzo, bardzo żałuję, że nie będzie wielkiej makiety i imprezy jaką pamiętamy z poprzednich lat, to jednak wydaje mi się, że to za ostre słowa. Przypomnijmy sobie uwagi wielu osób z naszego forum, które wręcz zalecały, aby wielkie makiety mieć na imprezach zamkniętych, a ludziom pokazywać ruch i kolor na małej powierzchni. Nie można więc mieć pretensji, że w tym roku, gdy nadarzyła się okazja Koledzy wybrali nie-Hobby. Jak pisałem, ja bardzo żałuję. Ale rozumiem, że będąc w pewnym sensie niechcianym (ja się nie zgadzam z Zalogą Nautilusa :) , że ludzi odwiedzających nie interesowała wielka makieta ) nie poświęcają się dla osób, które czekają na Hobby cały rok ale nigdy o tym wcześniej nie wspominały, przez co miało się wrażenie, że takich osób nie ma, bo słychać było tylko opinię osób, które wystawiły ocenę negatywną.
wydarzenie FREMO zostało ogłoszone na przełomie stycznia / lutego 2024 r., a więc na długo przed HOBBY
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
528 2 0
#25
:cry::cry::cry: To się nie przydam, bo na stacji postojowej będą tylko niebieskie i białe, a najwięcej będzie sygnałów ręcznych podawanych chorągiewką. Nie przerżnąłeś może jakiejś tarczy manewrowej ;). Albo nie zignorowałeś jakiegoś manewrowego/ustawiacza/dyżurnego? ;)Do miłego zobaczenia. :)
Ale manewrów też bym chciał się nauczyć, wiec bardzo się przydasz ;) dla mnie przepisy dotyczące kolei to póki co czarna magia:p
 

Kingjuljan

Aktywny użytkownik
Reakcje
528 2 0
#27
Przepisy wystarczy poczytać, tak samo jest jak się zdobywa prawo jazdy.
Można, ale przeczytanie kodeksu drogowego nie czyni z nikogo kierowcy. Maszynistą oczywiście nie zostanę, ale zdecydowanie preferuje w praktyce się nauczyć pewnych rzeczy niż wertować setki stron. Po za tym czytać, a zrozumieć przepisy to są dwie różne rzeczy. Z czasem pewnie i tak zacznę czytać by wiedzieć więcej, ale to z czasem:p
 
OP
OP
PiotrK

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
321 0 0
#28
W targach Hobby tradycyjnie udział aktywnie bierze PZMK.
Podobnie w tym roku w ramach imprezy pojawią się członkowie zrzeszonych z PZMK polskich klubów modelarskich oraz również osoby zaprzyjaźnione.

W ramach prezentacji związkowej wystawią się kluby:
  1. KMK Poznań (makieta HO z portem i promem Maciej Łukaszewicza), makieta TT Marcina Schwanenfelda, kolekcja modeli HO Roberta Kroma, dioramy tematyczne HO - premiera).
  2. KMK Gorzów/PMMHO (T. FLorczak) - makieta stacji Wysoka Gorzowska
  3. KMK Łódź - makieta ze szlakiem dwutorowym
  4. SMK Katowice - makieta wykonana dla ZKZIU w Sosnowcu oraz kolej ogrodowa
  5. KMk Gorzów (Łukasz Jakubowski) - makieta z przystankiem Polichno (premiera)
  6. PTMKŻ Gdynia - makieta H0e z przystankiem osobowym Jaśnicz (premiera)
  7. KMK Sopot - dioramy kolejowe
  8. Ks. Grygier - Satyry kolejowe
  9. Klub Miniko Kraków Tomasz Rybak - makieta modułowa H0
  10. MLK Toruń - makieta demonstracyjna (Baza Transbudu)
oraz Szkoła maszynistów - Michał Popow, Symulator lokomotywy-KMK Poznań, stoisko Świat Kolei.
Ponadto stoiska producentów małoseryjnych: Kluba (Zbigniew Kluba), Kotebi (Stefan Stachowicz), Wamos (Piotr Kozłowski), Inari (Piotr Ciechociński), Luke's Workshop (Łukasz Wardęga), Grzegorz Molenda (Radom),

Zapowiadane są stanowiska firm modelarskich: Roco/Fleischmann, Tillig, Robo.
Będzie też makieta grupy z Borówca (Marcin Magner).

Tradycyjnie w trakcie Hobby odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Kolejowych.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Podobne wątki