• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Dioramy budowlane czyli ozdóbki na przyszły "tort"

OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
Dużo czasu pochłonęło zrobienie czegoś z niczego...
Tak wiec powstały mechanizmy rozjazdów z resztek płytki z kontenerów i opakowania po Ibupromie oraz ukresy z patyczków higienicznych.
Na pewno nie są takie, jak firmowe, ale są...
I stary przyczółek wiaduktu... DSC03721.JPG DSC03722.JPG DSC03720.JPG
Rozjazd jest w słabym stanie. Urwałem niestety metalowy pazurek przy szynie i pół nocy starałem się go odtworzyć. Mam nadzieję, że lutowanie nie puści...
 
OP
OP
Jędrek K
Reakcje
554 7 0
W zeszłym roku robiłem kształt hałdy ze Stytoroduru. Potem wycinałem elementy z Hipsu (nie wiem , czy tak to się nazywa, w każdym razie to płyty z twardej pianki , używane w agencjach reklamowych). Do malowania używałem farb Fallera beton i asfalt. Mozolnie wklejałem te elementy w Styrodur. Fajny gruz można zrobić też , wylewając szary gips Polaka na gładką, np. plastikową powierzchnię, warstwą ok 2 mm . Potem można to oderwać i dowolnie kruszyć. I znów przyklejanie. Czasami z tego samego gipsu można zrobić papkę i poutykać w różnych miejscach, a potem , kiedy trochę przeschnie , pogmerać wykałaczką. W międzyczasie można pozakraplać Wikolem i posypać ziemią, pyłem, gipsem, czy czym chcecie.
Teraz idę na łatwiznę. Wzgórki robię z ręczników papierowych nasączonych mlekiem wikolowym. Potem rozsypuję na to trochę ziemi, pyłu,gipsu, rozrzucam cytowane płytki gipsowe i kruszę już na pryzmie, lekko wgniatając. Jest łatwiej, bo fajnie zagłębiają się i nie trzeba ich przyklejać. Jeśli chce asfalt, taki odlany gips łatwo pomalować farbą np. Fallera.
Pozdrawiam!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Dioramy i makiety 22
Dioramy i makiety 31
Dioramy i makiety 9
Dioramy i makiety 28
Dioramy i makiety 169

Podobne wątki