• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Cysterny.... głównie dla Lotosa

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.671 33 0
#81
@Harry Potter tak zawsze jest do etapu kalkowania. Kalkulacji model mozena go zepsuć:)
Na szczęście beczki już okalkowane. Schną posklejane z ramami. Może dziś się je uda na koła postawić.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.671 33 0
#86
Wiem wiem. Mam nadzieję że niebawem bedzie ku temu lepsza okazja :)
VideoCapture_20230920-231536.jpg
W miejscu do fotografowania powoli wyrasta trawa, i może będzie lepsza perspektywa. Na razie SM42 na biegu ze zbiorowym, a w nim cysterny :)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
631 3 0
#91
pado napisał(a):
...aż tak małe to nie jest...
Zakupiłem daaaaaaaawno temu 12 wagonów osobowych w N-ce, trochę torów oraz V200 z Roco w analogu, która podczas jazdy z większą prędkością wydawała dźwięk przypominający mi wizytę u stomatologa i chyba dlatego ponad rok temu dokupiłem do tej mojej enkowej "kolekcji" pikowskie V160 i BR221 z dźwiękiem ale ze znanych mi przyczyn (tak mam, zazwyczaj czekam aż się gwarancja skończy) do tej pory nie wyjąłem ich z fabrycznych opakowań aby je na torach postawić i sprawdzić czy jeżdżą i dźwięki wydają :brak emotikonki GUPI: (nie znalazłem takowej, jej brak tłumaczę sobie poprawnością polityczną forumowych silników ;)).

A cały ten mój enkowy zestaw (bez torów oczywiście) mieści się w pudełku prawie że tej samej wielkości co pudełko małego zerówkowego wagonu towarowego :cool:

moja-enka.jpg


Może w końcu się przemogę i 'odpalę' te moje nie całkiem już nowe zakupy :)

Choć więcej radości sprawia mi inwestycja 3 PLN i kilkanaście godzin 'modelowania' (nawet niezbyt perfekcyjnego jak to w powiększeniu na zdjęciu widać)

mnn_094.jpg


niż wydanie ponad 2000 PLN na te fabrycznie wyprodukowane modele i 'puszczanie' ich w kółko po torach na stole.:cool:
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.671 33 0
#92
@Tempest widzę że masz rozdwojenie jaźni. Skala N, skala 0 i jeszcze kartonówki (jaka skala?). Zdaję sobie sprawę że więcej frajdy jest z tych modeli zbudowanych jak z gotowców kupionych. Dlatego nie poprzestaje na Gagarinie i cysternach....już zaczynam walczyć z EU07, myśląc przy tym nad ST43 i kolejną wersją ET22 :) co z tego wyjdzie nie wiem, ale zapewne godziny kombinacji i rozwiązywania problemów konstrukcyjnych oraz testów będzie wspaniałym czasem, którego nie zastąpi zakup gotowej maszyny za kliknięciem guzikana w myszce czy na klawiaturze.

PS. Miałem kiedyś w skali "0" węglarki i cysternę 2 osiową po konwersji Irka Parowozika, a także dwie węglarki Eanosa w skali 0. Piękne modele.... ale te kubatury zajmowane przez pudełka to masakra:/ pogoniłem wszystko dawno temu. Nka na tym tle jest dużo bardziej ustawna.... nawet na tle skali H0 :)
 
Reakcje
2.644 77 6
#93
Miałem kiedyś w skali "0" węglarki i cysternę 2 osiową po konwersji Irka Parowozika, a także dwie węglarki Eanosa w skali 0. Piękne modele.... ale te kubatury zajmowane przez pudełka to masakra:/ pogoniłem wszystko dawno temu. Nka na tym tle jest dużo bardziej ustawna.... nawet na tle skali H0
Przepraszam, musiałem... Podpisuję się pod tym obiema rękoma i nawet nogami...
IMG_20231003_205651435~2.jpg
Kuferek ( co ciekawsze,zapewne pozostalość po UNRA, więc ma z 70wiosen+) okazał się zamały na 0m, a taboru RhB mam w sumie niezawiele...;)

Pozdr,...
 
Reakcje
47 0 2
#94
@Tempest , czy to jest polski dalek?
W jakiej to jest skali? Fajną sprawą modeli kartonowych jest, że można je zeskanować i przeskalować w dół. Chociaż wycięcie modelu w skali n łatwe nie jest. Niemniej taki zeskalowany model, jest czasami kopalnią wiedzy, w czasie budowy własnego.
Chciał bym mieć teraz zdrowie i zapał, żeby wrócić do moich projektów.
I nie mogę się doczekać co jeszcze Pado zbuduje i czy nastepne eu07 będą mieć rynienki.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
631 3 0
#95
kokodin napisał(a):
czy to jest polski dalek? W jakiej to jest skali?
Nie wiem co to jest "dalek" ale to jest drezyna pancerna Tatra używana przez Wojsko Polskie w czasach II RP, model w skali 1:35.

Harry Potter napisał(a):
ale te kubatury zajmowane przez pudełka to masakra
Faktycznie, nie da się tego (przed żoną:D) ukryć.

pado napisał(a):
widzę że masz rozdwojenie jaźni. Skala N, skala 0 i jeszcze kartonówki (jaka skala?)
Nawet rozpięciorzenie jaźni bo mam jeszcze trochę TT, H0 i G. Nie poszedłem w skrajności bo zetka jest dla mnie za mała a jedynka za droga. :cool:

Doliczając kartonówki i plastiki w rozbiciu na pojazdy, samoloty oraz statki i okręty trudno byłoby mi obliczyć krotność tego rez-EN-torzenia mojej jaźni.

Jak mawiała moja Babcia - dziesięcioraki majster a jedenasta bieda. Czy jakoś tak. I coś w tym jest. :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.671 33 0
#96
@Tempest ze skali Z ostatnio wyskoczyłem... ale chodzi mi po głowie skala TT. Mam jeszcze odrobinę miejsca w garażu aby zmieścić kawałem toru dla tych modeli. Nie ukrywam że jako moja pierwsza skala... od której zaczęła się przygoda z kolejkami, bardzo mnie ona intryguje i pociąga zwłaszcza w kontekście zmian jakie teraz zachodzą na poziomie producentów i zwiększającej się ilości oferowanych modeli.

Skala G i 1 to już ogromne modele, choć ostatnio mnie pociągają klockowe wersje wagonów oferowanych przez firmę COBI w skali 1:35 - to już taka 1, ale ciut tańsza.
20231015_141534.jpg 20231015_141519.jpg
W dodatku ma tą zaletę, że jak zaczyna przeszkadzać to zawsze można rozebrać na kawałki i schować do małego pudełka ;)