• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki z okresu PRL - skala 1:43

Pietras83

Znany użytkownik
Reakcje
3.199 15 3
Nie zbieram wozów w tej skali, ale większość modeli z Twojej kolekcji bardzo mi się podoba. Dodatkowo fajnie, że pracujesz przy nich i poprawiasz ich pierwotny wygląd. Modele się przyjemnie ogląda i zastanawiam się jaki pojazd będzie następny.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Kolejny model z gazetkowej serii od dziś w sprzedaży, tym razem z czechosłowackich dróg. Wykonanie ciekawe, bo mamy tu ruchome elementy. Krótka kabina też cieszy, bo może doczekamy się wywrotki…

Skoda Liaz 706 MTS

Skoda Liaz 706 MTS 001.jpeg
Skoda Liaz 706 MTS 002.jpeg
Skoda Liaz 706 MTS 003.jpeg
Skoda Liaz 706 MTS 004.jpeg
Skoda Liaz 706 MTS 005.jpeg
Skoda Liaz 706 MTS 006.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Dziś kolejny model z gazetkowej serii. Tym razem miniatura węgierskiego samochodu Csepel z kabiną Jelcza 315M importowaną z Polski. Zabudowa wodociągowa, a z napisów wynika, że do czyszczenia kanalizacji.

Csepel D-750

Csepel D750 czyszc kanalizacji 001.jpeg
Csepel D750 czyszc kanalizacji 002.jpeg
Csepel D750 czyszc kanalizacji 003.jpeg
Csepel D750 czyszc kanalizacji 004.jpeg
Csepel D750 czyszc kanalizacji 005.jpeg
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.518 63 2
Model wygląda na prawdę ładnie. Natomiast coraz bardziej mnie irytuje wykonanie modeli w zagranicznych wersjach. Też pamiętam Csepele z kabinami Jelcza które jeździły w naszym kraju najczęściej w firmie Transmlecz z naczepą do przewozu mleka.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Bo prawidłowa nazwa powinna brzmieć "ciężarówki z okresu RWPG" ;)
Ale to jest ten sam okres co okres PRL-u, a tytuł kolekcji to "Kultowe ciężarówki z okresu PRL". Nikt nigdzie nie napisał, że to mają być ciężarówki jeżdżące w ówczesnej Polsce.
 

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.951 68 0
Ale to jest ten sam okres co okres PRL-u, a tytuł kolekcji to "Kultowe ciężarówki z okresu PRL". Nikt nigdzie nie napisał, że to mają być ciężarówki jeżdżące w ówczesnej Polsce.
Czyli równie dobrze można tu wstawić wszystkie Twoje Macki, Kenworthy i Peterbilty, też okres PRL, chyba nie o to w tym chodzi.
Moim zdaniem jeżeli w nazwie jest użyty PRL to Volvo F-12 powinno być w barwach PEKAES a nie Hungarocamion, tym niech się cieszą Węgrzy,
to jest edycja która ukazuje się w kilku krajach i zapewne na ichniejszych forach też są jakieś pretensje co do doboru malowań, Rumuni zapewne
uważają za zbędny model Pegaso czy Żubra, tak jak my szukamy po necie zdjęć Bucegi na polskich blachach, te modele mają jeden wspólny mianownik; RWPG.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
Masz rację Tomku, ale wydawca ma taką wizję tej kolekcji i idzie po najniższych kosztach wydając malowania, które będą się sprzedawały w różnych krajach.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
11.023 47 0
Model bardzo ładnie się prezentuje. Natomiast ogólnie te światła w zderzaku w moim odczuciu strasznie psują efekt. Ciekawe czy to kwestia przyzwyczajenia do typowej kabiny Jelcza czy może coś innego. Ciekawi mnie też czy to Węgrzy sami z siebie postanowili umieścić reflektory w zderzaku czy może miało to związek z jakimiś umowami między naszą a ich stroną.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.518 63 2
Model bardzo ładnie się prezentuje. Natomiast ogólnie te światła w zderzaku w moim odczuciu strasznie psują efekt. Ciekawe czy to kwestia przyzwyczajenia do typowej kabiny Jelcza czy może coś innego. Ciekawi mnie też czy to Węgrzy sami z siebie postanowili umieścić reflektory w zderzaku czy może miało to związek z jakimiś umowami między naszą a ich stroną.
W mojej pamięci nasze Csepele z kabinami Jelcza miały reflektory na kabinie jak w Jelczu 317. I także pamiętam że nazwa marki była w stylu pisanych liter (kaligrafowanych) przez co będąc dzieckiem nie umiałem tego przeczytać.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
5.383 5 0
Model bardzo ładnie się prezentuje. Natomiast ogólnie te światła w zderzaku w moim odczuciu strasznie psują efekt. Ciekawe czy to kwestia przyzwyczajenia do typowej kabiny Jelcza czy może coś innego. Ciekawi mnie też czy to Węgrzy sami z siebie postanowili umieścić reflektory w zderzaku czy może miało to związek z jakimiś umowami między naszą a ich stroną.
Umieszczanie reflektorów ciężarówek w zderzakach zamiast w kabinach wynikało ze zmiany międzynarodowych przepisów. Określały one wysokość reflektora od jezdni. Prawdopodobnie chodziło o oślepianie kierowców osobówek. Dlatego np. Star 200 otrzymał reflektory w zderzaku a nie jak 28/29 w kabinie. To był czas uwzględniania nowych przepisów. Zapewne historia kabiny Jelcza zabudowanej w Csepelu zaczęła się w podobnym okresie. Stąd reflektory w zderzaku, co też mi się nie podoba :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
25.142 387 20
No to mamy kolejny model z serii Kultowych Ciężarówek. Tym razem kolejna miniatura strażackiego samochodu, który był chyba w zdecydowanej większości OSP.
Jelcz 005M

Jelcz 005M 001.jpeg
Jelcz 005M 002.jpeg
Jelcz 005M 003.jpeg
Jelcz 005M 004.jpeg
Jelcz 005M 005.jpeg
Jelcz 005M 006.jpeg
 

Podobne wątki