• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Chińszczyzna na wynos. Czyli koleje chińskie i ich modele

OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#41
DF11 to jest bodajże pierwszy produkowany seryjnie model chińskiej lokomotywy. Bachmann zaczynał produkcję chińskich modeli w 1999 roku od tej lokomotywy. I bardzo fajnie im wyszedł.
 
OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#44
Kolejny wagon w mojej małej kolekcji. Tym razem ponownie platforma NX70 firmy Orangutan Model. Miła niespodzianka w postaci innego numeru tym razem 5451758.
20210618_144500(1).jpg

Opis i detale tej konstrukcji zamieściłem na pierwszej stronie tego wątku przy modelu wagonu nr 5451260.
Poprawiono zestawy kołowe dzięki czemu nie trzeba ich poprawiać. Zauważyłem także już pewne zużycie formy i nieco mniej staranne wykonanie czego skutkiem chyba była dość atrakcyjna cena.
 

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#45
Z braku czasu dawno nic nie pisałem. Poniżej prezentuję model lokomotywy DF5 firmy Aurora Models. Model z dźwiękiem, DCC i generatorem dymu, wykonanie na bardzo wysokim poziomie.
 

Załączniki

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.529 68 0
#46
Z braku czasu dawno nic nie pisałem. Poniżej prezentuję model lokomotywy DF5 firmy Aurora Models. Model z dźwiękiem, DCC i generatorem dymu, wykonanie na bardzo wysokim poziomie.
Patrząc na takie modele, powiedzenie "chińska tandeta" kompletnie traci sens.
Gdyby nie to, że sprowadzić to ciężko i drogo, tak samo jak modele ze spółki z Twojego avatara, to już dawno bym rzucił to całe PKP w kąt.
 

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#47
Kolejny model którego jescze nie pokazywałem to lokomotywa spalinowa BJ, całkiem nowy wypust firmy N27. Modele w kolorze zielonym rozeszły się bardzo szybko, z ciekawostek otwierane drzwi do kabin maszynisty, oświetlenie podwozia, model starannie i dokładnie wykonany.
 

Załączniki

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#48
Jescze świeży model odebrany parę godzin temu. Długo zastanawiałem się jaki model DF4B kupić, wybór padł na firmę MTC, ponieważ modele nie są już normalnie dostępne trochę to trwało ale udało się kupić z drugiej ręki prezentowany model, wydanie specjalne. Model wykonany jest z metalu na wysokim poziomie, wyposażony w dekoder DCC, oświetlenie wnętrza, imitacje silnika spalinowego, kabin maszynisty, posiadał niewielkie odkształcenia uchwytów na dachu ale to da się poprawić. Kiedyś może uda się wyeksponować model wraz z tabliczkami, do pełni szczęścia tylko książek o tym typie lokomotywy brakuje
 

Załączniki

Jaco3011

Aktywny użytkownik
Reakcje
208 52 0
#49
Znalazłem na ebayu taki oto cud techniki: https://www.ebay.com/itm/184721920601

Jest to lokomotywa w malowaniu wykonanym jeszcze przez Japończyków, choć czerwona gwiazda na przedzie sugeruje, że model przedstawia lokomotywę już po przejęciu jej przez ChRL, ale przed przemalowaniem na ChRLowskie granatowe malowanie. Ten model był wypuszczany także w malowaniu fioletowo-żółtym, sprzed II wojny chińsko-japońskiej i w granatowym malowaniu ChRLowskim, ale na ebayu jest tylko ten.

Pytanie do zbierających chińskie modele: skąd brać modele kolei najlepszych Chin, czyli Tajwanu?
 
Ostatnio edytowane:

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#50
Właśnie dostałem długo wyczekiwany model lokomotywy spalinowej ND3 producenta Charming Modeltrain. Model posiada bogate oświetlenie, generator dymu, ruchomy wentylator, dekoder dźwięku, jak zwykle wszystko na wysokim poziomie. W oryginale lokomotywy wyprodukowane przez zakłady FAUR w ilości 88 sztuk, posiadały taki sam silnik i podobne rozwiązania konstrukcyjne jak ND2. Zapraszam do obejrzenia zdjęć.
 

Załączniki

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#51
Kolejny model który otrzymałem wraz z ND3 to DF7G także producenta Charming Modeltrain. Wykonanie dokładnie na takim samym poziomie jak ND3. Prezentowany model to wersja limitowana lokomotywy z numerem 0001. W oryginale lokomotywy produkowane są od 2002 roku, do tej pory powstało 386 lokomotyw wyprodukowanych w trzech zakładach. W zależności od wersji lokomotywy osiągają moc od 1500 do 1760 kW, warto wspomnieć iż kilka lokomotyw w wersji DF7G-E pracuje na kolejach Estońskich.
 

Załączniki

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#52
Kolejny model DF4B w mojej kolekcji, MTC o numerze 1886. BJ wersja dwu członowa od MTC, numery 2007 i 2008 model produkowany już kilka dobrych lat temu.
 

Załączniki

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#53
Na znanym portalu aukcyjnym wśród wielu imigrantów z aliexpress można trafić na coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/1-87-ho-df4b-model-lokomotywy-spalinowej-12220525996
Cena w stosunku do naszych realiów wydaje się korzystna. W sumie tyle co ET22 ciekaw jestem co model oferuje za takie pieniądze i jak bardzo odbiega to od naszych standardów?
Czy może kolega ma taki model I może powiedzieć coś o firmie? Bo DF4B modele widziałem tutaj ale czy to są tej samej firmy czy jakieś inne?
 
OP
OP
Jacek765

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.286 61 2
#54
Modele DF4B kolegi BatTK to wysokiej klasy wyroby firmy MTC wykonane z metalu. Mój model lokomotywy DF4B jaki pokazałem wcześniej to wyrób firmy Bachmann wykonany z plastiku na średnim poziomie modeli wielkoseryjnych.
Na temat modelu z serwisu aukcyjnego mogę powiedzieć tylko że nie jest on wyrobem firmy Bachmann. Przynajmniej sposób opakowania na to nie wskazuje. Cena wygląda na atrakcyjną. Ale trudno coś powiedzieć jakiej firmy model jest sprzedawany.
 

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#55
Na znanym portalu aukcyjnym wśród wielu imigrantów z aliexpress można trafić na coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/1-87-ho-df4b-model-lokomotywy-spalinowej-12220525996
Cena w stosunku do naszych realiów wydaje się korzystna. W sumie tyle co ET22 ciekaw jestem co model oferuje za takie pieniądze i jak bardzo odbiega to od naszych standardów?
Czy może kolega ma taki model I może powiedzieć coś o firmie? Bo DF4B modele widziałem tutaj ale czy to są tej samej firmy czy jakieś inne?
Prezentowany model to DF4B firmy Sinomodel, modele z tworzywa ale na wysokim poziomie. Tylko nie wiem co sądzić o zakupach z Chin przez allegro, nie próbowałem.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.217 86 30
#56
Prezentowany model to DF4B firmy Sinomodel, modele z tworzywa ale na wysokim poziomie. Tylko nie wiem co sądzić o zakupach z Chin przez allegro, nie próbowałem.
Ja kupowałem dokładnie od tego sprzedawcy, i przesyłka przyszła, solidnie zakapakowana, wszystko w porządku. Ale fakt faktem na zakup modelu za prawie 1000zł chyba bym się nie zdecydował.
 

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#57
Kolejny model lokomotywy Chińskiej to NY7 Charming Models, model na bardzo wysokim poziomie wykonania, wyposażony w DCC, dźwięk i generator dymu. Jeden z najbardziej szczegółowych modeli który składa się łącznie z 600 elementów, niestety ma to też swoje minusy, trzeba na ten model mocno uważać.

W oryginale bardzo ciekawa lokomotywa dostarczona w ilości 20 sztuk w 1972 roku, wyprodukowana przez firmę Henshel, wyposażona w dwa silniki spalinowye MTU 12V 956 SB10 o mocy łącznej 5000KM. Lokomotywy pracowały do 2004 roku, jedną można zobaczyć obecnie w muzeum w Pekinie.
 

Załączniki

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#58
Kolejne dwa modele. DF4B od MTC o numerze 1960, okazyjnie udało się kupić ten model w wersji z DCC i Dźwiękiem. SY 1530 od Bachmana, bardzo fajny model z dodatkowymi detalami na czole. Za niedługo powinien dotrzeć model SS4 i najnowszy model ND2.
 

Załączniki

BarTK

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
269 0 0
#59
Dziś pojawił się model długo wyczekiwanego elektrowozu SS4-0045 od CMR. Model prezentuje się ładnie mimo to iż już trochę lat ma, właściwości jezdne także są bez zarzutów, bardzo ładnie dolegają człony na łączeniach wraz z elementami przewodu WN na dachu lokomotywy. Jest to wersja DC z możliwością zamontowania dekodera. Co do pakowania, sami spójrzcie ... jakiś geniusz zła to wymyślił.
 

Załączniki