• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki, tabor i pojazdy w skali 1:700

OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Dzięki pomocy kolegi @Irokez skończyłem naczepy do moich TIRów. Wreszcie nie jestem skazany na te przeklęte kontenery. Zrobiłem na szybko kilka fotek "plenerowych":)
P1130862.JPG
P1130863.JPG
P1130864.JPG
P1130866.JPG
P1130868.JPG
P1130869.JPG
P1130870.JPG
P1130871.JPG
P1130874.JPG
P1130875.JPG
P1130879.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
No to położyłeś mnie na łopatki. Kapitalnie wyszły Ci te naczepy plandekowe, a napis CSAD to po prostu "cud-miód". No i znów jestem pod wrażeniem...
 
OP
OP
Adam66

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.417 110 1
Dziś zacznę od znanego powiedzonka - Jaka jest różnica między piciem w Szczawnicy a szczaniem w piwnicy...? Ano taka jak między obecnymi naczepami a tymi poprzednimi. Jak to dobrze czasem posłuchać kogoś patrzącego z boku, chłodnym okiem. Wziąłem do ręki linijkę i... no oczywiście kropnąłem się o jakieś pół milimetra. W sobotę poprawiłem błąd, dzięki czemu ja osiągnąłem spokój wewnętrzny, a moje ciągniki siodłowe mają naczepy z którymi nie będą się wstydziły wyjechać na miasto;) Dorzuciłem dziś malowanie, które cholernie lubię. No wiem, że była komuna... i sowiecka okupacja... ale sorry Winetou, malowanie TIRa w barwach Sovtransavto (jeszcze pisanego cyrylicą) po prostu zwala mnie z nóg:love:

Dodatkowo dorobiłem dziś chłodnię i już się cieszyłem, że zrobię też "Kacapa" z granatowym napisem... gdy wtem:eek: zorientowałem się, że skończyły mi się kalki:cry:. Muszę je domówić a przy okazji zaprojektuję PEKAES, Hungarocamion, Bulgaria, Deutrans i... no właśnie może pomożecie co zza żelaznej kurtyny by się nadało do tej epoki. Willi Betz już chyba jeździł?:ostrozny: Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Wystarczy nazwa, ja sobie loga znajdę i opracuję w formie odpowiedniej do mojej skali.
P1130880.JPG
P1130881.JPG
P1130883.JPG
P1130884.JPG
P1130885.JPG


Na koniec zamieszczam kilka fotek ze stacji benzynowej (przepraszam, że w kiepskim świetle). Pierwsze zdjęcie pokazuje mniej więcej jak to wygląda w realu. Jak widzicie wielu niedokładności nie da się w rzeczywistości dostrzec. Brudzing, który w makro odstrasza, jest ledwo widoczny gołym okiem:) Dla zaniepokojonych brakiem Leszka na motorze uspokajam, że zostawił maszynę pod barem a sam wpadł do bufetowej na małe jasne:D
P1130887.JPG
P1130889.JPG
P1130890.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
Co Ty gadasz, że fotki w kiepskim świetle. Pięknie odwzorowana realistyczna scenka rodem z PRL-u. Pięknie zrobione modele. Rzeczywiście, teraz naczepy wyglądają dużo lepiej.
Sovtransavto jest taką samą kultową spedycją jak nasz PEKAES.
No a Willi Betz już rzeczywiście jeździł, bo on zaczynał zaraz po II Wojnie Światowej.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Hungarocamion ,Bułgaria ,Deutrans ,Willy jeździł .Były jeszcze nasze PLO ,pojawiały się naczepy ze Skandynawii Polar Express inne ciągnięte przez Pekaes i PKS.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
Pięknie to wszystko razem wygląda, chciał bym zobaczyć wszystko co wykonał Adam66 na jednej dioramie bądź makiecie. Musiał by to być piękny widok.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Adamie,
Jak zwykle super klimat, super wykonanie. Mnie tez ten Sowtransawto ... może nie zwalił z nóg ale przypomniał dzieciństwo. 200 m od mojego rodzinnego domu przechodzi trasa, która jak nie było autostrady była wylotem z Poznania na Berlin i przy której były parkingi na których stały TIRy. Codziennie do szkoły koło nich dreptałem.Jak te trasę przebudowywali tak by były po 3 pasy w każdą stronę to robili przejscia podziemne i były objazdy. Kiedyś przerażany kierowca z takiego Sowtransawto pytał moich rodziców o drogę bo się pogubił na objeździe. Przerażony był - bo zjechał 200 metrów z wyznaczonej i jedynej zaakceptowanej trasy i bał się, że ktoś na niego doniesie ....

Co do marek przewoźników - to próbuję coś z pamięci przywołać z "zachodnich".
Na pewno były Sea-Landy - takie jak na załączniku
Pamiętam też coś co nazywało się chyba Lasten Taxi 44 44 44 - plandeki chyba odcień bordowego. W necie trafiłem tylko na fotki "od przodu"

Może warto także zapytać samochodziarzy ...

Polecam też filmik ;)
[DOUBLEPOST=1452464228,1452463680][/DOUBLEPOST]Raben chyba też już wtedy jeździł - napisy mieli Holland-Poland. No i fotki ...

444444.jpg LP I 444444.jpg sealand.jpg raben.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
Z tego co pamiętam Adamie to z bloku wschodniego była jeszcze Romania.
Z zachodniej Europy to były: Kieserling, Schenker, Dachser, Kasbohrer, Sudkraft... Jak mi się jeszcze coś nasunie lub przypomni to dam znać. :)
[DOUBLEPOST=1452466449,1452465509][/DOUBLEPOST]Przypomniało mi się, jeszcze była spedycja Danzas, Scansped, poza tym wszystkie firmy paliwowe z cysternami, typu Minol, Aral, CPN, Shell, Esso, Agip itd.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki