• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budynki na makiecie

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Tak na marginesie, tuby ukończone, loki stoją sobie wygodnie na porządnych szynach i w oczekiwaniu na następne dostawy, w tzw międzyczasie, robi się szopa w godzinach jedynie nocnych
20140602_232051.jpg 20140603_211109.jpg 20140603_223328.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#5
Dzieki Daniel, malowanie zostawiam na ostatni gwizdek. Trochę sie stracham, bo można spieprzyć cały efekt końcowy. Bede napewno szukał odpowiedzi na moje pytania co do sposobów i kolorów na forum. Gorzej ze światłem w szopie i wykończeniem w "mebelki". Mam mało zdjęć wnętrz i zupełnie nie wiem jakie wstawić żaróweczki. Bede szukał inspiracji :) i nie do końca chce zamknąć szope. A jeszcze myśle o oświetleniu 2 kanałów na skrajnych stanowiskach. Gdzieś widziałem fajne zdjęcie z takim efektem.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#10
Cóż mogę powiedzieć? Jedynie "o qrfa", z wrażenia. A ta obrotnica z pierwszego, to czyja jest? Dla mnie efekt nieosiągalny, ale skoro tak można, to się zaprę 4 łapami, zagryzę kły jadowe i będę próbował do zdechu.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.941 24 8
#12
Olmeck, będę kibicował i chętnie zobaczę zdjęcia Twojej gotowej szopy i obrotnicy, bo czeka mnie za chwile to samo :)
Na razie moja oczekuje w kartonie na złożenie, ale jeszcze to chwile potrwa.
Jako inspiracje przesyłam kilka zdjęć obrotnicy i szopy, może się przydadzą i znajdziesz tam pewne interesujące szczegóły.
1 (1).jpg 1 (3).jpg
1 (5).jpg 1 (6).jpg
1 (7).jpg 1 (8).jpg
1 (9).jpg 1 (10).jpg
1 (12).jpg 1 (14).jpg
:LOL:
 

Załączniki

OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#14
Pd5, dzięki za zdjęcia. Dziś doklejam 6 stanowisko. Zdjęcia robię sukcesywnie. Ach mieć zestaw takich lokomotywek na makiecie, marzenie....
Dyskusja ciekawa, ale przypominam tytuł wątku w którym jest aktualnie toczona: "Moj tabor".... :)
Tak z ciekawości Bronco, a szopa z bebechami to już się nie łapie na mój tabor? Jeśli nie, to uprzejmie poproszę Kolegę Admina o wywalenie "mojej szopy" w miejsce do tego odpowiednie i przepraszam za zaśmiecanie wątku. No ostatecznie mógłbym dostawić jakiś samowarek obok, ku spokojności serc :podstepny:
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.941 24 8
#15
Mysle, ze milosnikow szopy i obrotnicy moze byc na forum znacznie wiecej, dlatego zeby nie mieszac tego z watkiem "moj tabor" moze rzeczywiscie poprosic admina i stworzyc nowy watek pt "moja szopa"? Byloby tam mozna umieszczac wszelkie informacje, porady i zdjecia dotyczace tego tematu. Pewnie nie jeden forumowicz posiada szope w swoich zbiorach i moglby sie na pochwalic.
 
OP
OP
olmeck

olmeck

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#16
No to szopa teoretycznie jakby na ukończeniu, teraz prośba do Kolegów o info, czy ktoś robi mebelki w H0? Danielu, uaktywnij się proszę, Ty coś chyba podobnego robiłeś :). No i podpowiedzi z zasilaniem jakby będą bardzo pomocne. Te bym na PW prosił bom mało kumaty.

20140605_193311.jpg 20140605_193404.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#19
A dlaczego wpis kolegi Pd5 zasłużył na ocenę "słabe"? Ja akurat uważam, że to świetny pomysł. Odpowiedni temat mógłby się znaleźć w dziale "Makieta i moduł, właśnie w części "Budownictwo", jak napisał Daniel.
 

Podobne wątki