• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja BMW Mercedes i Audi 1:18

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
Gratuluję przepięknej kolekcji tak wspaniałych modeli
BMW 635 .M5 czy Audi A8 ..Mercedes S itp.
Same piękne okazy.
Brawo za wytrwałość w poszukiwaniu....
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 0 0
Dzięki za komentarze Panowie. Czy wspominałem już, że W219 to mój ulubiony Mercedes po roku 2000? Chyba tak. Srebrny kolor zmieniłem na czarny ze względu na wnętrze. Napis CLS 500 na tylnej klapie zszedł ze starości ale to mi nie przeszkadza.

cls8.png
cls4.png
cls6.png
cls3.png
cls2.png
cls5.png
cls9.png
cls10.png
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 0 0
Mój jedyny model z żywicy. BMW E39 M5 od Otto. O modelu nie ma się co rozpisywać. Był już prezentowany przez wojbra1 w temacie Modele 1:18 Wojtka. Są tam ładniejsze zdjęcia w plenerze oraz opis modelu z którym zgadzam się w 100%.

e394.png
e391.png
e393.png
e392.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 0 0
Ten model zamówiłem dokładnie 16.11.2020 przez pandemię i zamknięcie gospodarek premiera przesunęła się o ponad 1,5 roku. Ale w końcu jest, dodarł. Mercedes R107 450 SL w wersji USA odwzorowany na modelu z serialu Hart to Hart (1984). Nie znam tego serialu, nie wiem czy był puszczany w Polsce. Widziałem kilka scen na youtubie z udziałem właśnie tego Mercedesa. Myślałem, że polecą starymi formami, ale postarali się. Zrobili w końcu automat zamiast manuala. Nie ma sprzęgła. Nowy silnik 4500 cm³ V8. Felgi barocki jak w serialowym modelu, brak 3 lampki stop oraz przedniego spojlera. Wyszło super i warto było czekać.
hart3.png
hart4.png
hart5.png
hart6.png
hart7.png
hart2.png
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.411 47 0
Norev teraz poleciał z tymi Mercedesami. Mnie kusi Gullwing i 300SL Roadster o tym co pokazałeś nie wspominając. Niestety póki co życiowe wydatki, ale pewnie zaraz zrobią te modele w innych kolorach.
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 0 0
W końcu jest C124 od Norev. Wcześniej czaiłem się na dilerską wersję ale nie pasowały mi zbytnio te felgi gullideckel które przypominają trochę dekle od studzienki kanalizacyjnej. Poza tym mam je już w W126, C126, R107, W201 Cosworth. Gdy zobaczyłem na allegro specjalną limitowaną wersję z felgami monoblock aero powiedziałem: bingo! Na takie coś czekałem. W porównaniu z A124 poprawiono gwiazdę. Nie jest już taka masywna ale bardziej filigranowa i zachowująca proporcje z resztą modelu. Poprawiono jakość naklejek oraz zrezygnowano z tych mających emitować drewno na drzwiach oraz na desce rozdzielczej. Pod maską ten sam silnik czyli benzynowa trzysetka 24V.
c124 6.png
c124 5.png
c124 3.png
c124 2.png
c124 1.png
c124 4.png
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.411 47 0
Czekałem aż go zaprezentujesz. Piękny jest trzeba to przyznać. Biję się z myślami czy kupować czy poczekać na inne kolory, ale najważniejsze że w końcu go wydali.
 
OP
OP
M

maxilopez

Aktywny użytkownik
Reakcje
374 0 0
Panowie. W końcu marzenie się spełni. Norev planuje wydać W124 w sedanie. Wszystko otwierane. Nie wcześniej niż w 3 kwartale 2023 ale warto poczekać.

W124 sedan.png
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 0
Skala 1:18 9
Skala 1:18 2
Skala 1:18 25
Skala 1:18 78

Podobne wątki