• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 : 18 BMW RACING PROJEKT

PiotraS_RR

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie !

Zakładam nowy temat gdyż w dniu dzisiejszym dotarła do mnie paczka nr 2, będąca kluczowym elementem nowego pomysłu.

Otóż od małolata zbierałem modele w skali 1:24 i ten element zabierał gro moich funduszy z przedziału wiekowego 9 - 15. Z czasem jednak pojawiły się inne zajawki, przez co zaprzestałem kupowania nowych modeli, a później schowałem je w niewidocznym miejscu na "przyszłość".
Jakiś czas temu stwierdziłem jednak, że kolekcja zbierana za dzieciaka nie do końca mi dzisiaj odpowiada. Większości z posiadanych modeli dziś już bym nie kupił, myślałem co właściwie mogę z tym zrobić i jak odzyskać miejsce w szafce. Sprzedaż i przeznaczenie pieniędzy na inny cel choć kusząca - była by nie w moim stylu. Zacząłem więc poszukiwania nowej drogi, która godnie zastąpi poprzednie zainteresowanie i będzie nawiązywać do pierwowzoru, zajmując mniej pożądanego miejsca.

Przeglądając czeluści stron internetowych wpadały mi przeróżne pomysły. Jako fan starych modeli BMW na początku myślałem o czymś związanym z BMW E30, E32 lub E34. Przeliczałem kosztorys, który często okazywał się poza moim zasięgiem itd. Rodzina w międzyczasie dawno stwierdziła, że upadłem na głowę. W końcu jednak podjąłem ostateczną decyzję. Na aukcjach internetowych rozpocząłem wyprzedaż 1:24. Jedne za lepszą, inne za gorszą cenę - nie ważne. Stare modele budowały kapitał pod nowe. Dziś zostały mi tylko 2 moje ulubione modele z 1:24 i nadal zastanawiam się co z nimi zrobić + trochę złomu modelarskiego.

W załączniku wrzucam zdjęcie zajawkowe by zadziałać na waszej wyobraźni, cała reszta przyjdzie z czasem i efektami pracy. To ta fotka jest kluczem do zakupów i całego pomysłu. Przerobiłem ją oczywiście odpowiednio w programie graficznym i zaraz jadę do drukarni. W międzyczasie zadaję pytanie do bardziej doświadczonego grona :

Czy ktoś z was ma pomysł na gablotkę obrotową pod 1:18 ? Żeby model bardzo, bardzo powoli się obracał ? Myślałem nad silnikiem z kuli dyskotekowej (takiej do pokoju), do tego jakiś kawałek płyty np. gramofonowej. Jak to widzicie ?
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#3
Piękny model. Ta skala jednak daje ogromne możliwości. Podoba mi się. (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:18 0
Skala 1:18 179
Skala 1:18 25

Podobne wątki