• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Większe modele Oltransa

OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#41
Ostatnio skończyłem również Volvo vn780 z taboru kanadyjskiej firmy Prince transport w której jeździ dwóch naszych rodaków.Firma ta nie jest typowym mega-flets prawie wszystkie ciężarówki mają kangury atrakcyjne malowanie oraz są w miare zadbane.Z tego co wiem posiadają chyba tylko same Volva które ciągają naczepy chłodnie.Co do ciężarówki podoba mi się ogólnie mówiąc podobają mi się volvo-a.Volvo proponuje do tych maszyn swoje ślinki czyli jednostki typu np D12
oraz Cummins-y.Niestety firma ta ostatnimi czasami podupadła i w rezultacie jej ślinki wytrzymują mniej niż jednostki Volva...Auto szczególnie lubiane przez polaków pracujących w Usa.Ja zrobiłem egzeplarz prowadzony przez polaka



 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#43
Witam już jakiś czas temu skończyłem rozciełacz do asfaltu marki vogele.Jest to moja ulubiona maszyna budowlana więc nie mogło jej mu mnie zabraknąć,niestety jak na razie żaden producent nie oferuje jej jako model do sklaejania postanowiłem że zrobię ją sam.
SNB19137.JPG
SNB19138.JPG
SNB19139.JPG
SNB19140.JPG
SNB19141.JPG
SNB19142.JPG

 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
#44
Świetnie wykonana maszyna , bardzo starannie i dałeś dużo szczegółów , robi robotę , widzę że te większe modele wychodzą Ci dużo lepiej niż 1/87.(y)(y)(y)
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#46
Dziękuje za takie opinie, moim zdaniem jest kilka niedoróbek które wymagało by poprawy.Rzeczywiście znacznie lepiej czuję się w większych skalach ale od czasu do czasu w 1:87 można też coś skubnąć.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#47
Witam dziś postanowiłem że pokaże wam powiedźmy całą moją kolekcję.Na zdjęciach nie ma niestety kilku maszyn budowlanych w skali 1/87 oraz 1/50

 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#51
Na drugim zdjęciu jest peterbilt opisywany na pierwszej stronie:)
Naczepa do przewozu rur pokazana jest na stronie wstecz.
Myślę że po jesień zaprezentuję wam modele rolnicze.
 
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#54
Niestety jak na razie żaden producent modeli do sklejania w skali 1:24 nie ruszył tematu maszyny budowlane a jako iż bardzo mnie ten temat interesuję to pozostaję mi tylko robienie modeli od podstaw.

Marcin i Maciek dzięki wielkie za to że zawsze i prawie jako jedyni komentujecie moje poczynania ;)

W czasie oczekiwania na paczę z modelami w 1:87 zaczołem powoli robić sobie walec do gruntu marki Dynapac model Ca 2800
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
oltrans

oltrans

Znany użytkownik
Reakcje
37 0 0
#57
Witam niestety walec bomaga jak na razie poszedł w odstawkę.
Dziś zaprezentuję wam model koparki o&k rh30e firmy nzg,po mojej waloryzacji.



 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.422 108 2
#58
Trochę jak na mój gust błoto za równomiernie ułożone, łyżka powinna być bardziej powycierana , a pokrywy silnika trochę za czyste do tego wszystkiego, przydało by się kilka czarnych śladów po oleju czy paliwie i czarny wasch, poza tymi moimi mądrowaniami to idziesz w dobrym kierunku.(y)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.949 386 20
#59
Trochę jak na mój gust błoto za równomiernie ułożone, łyżka powinna być bardziej powycierana , a pokrywy silnika trochę za czyste do tego wszystkiego, przydało by się kilka czarnych śladów po oleju czy paliwie i czarny wasch, poza tymi moimi mądrowaniami to idziesz w dobrym kierunku.(y)
To wszystko zależy Marcinie, czy to ma być mocno zużyta koparka, czy dopiero co kupiona i pracująca parę dni. Ale kierunek waloryzacji bardzo dobry. Ja jeszcze tak nie umiem, ale może kiedyś... :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 11
Inne skale 126
Inne skale 51
Inne skale 14
Inne skale 7

Podobne wątki