• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Modele 1:100 Chrissa

OP
OP
C

Chrissu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Zdjęcie-0156.jpg
Zdjęcie-0157.jpg
Zdjęcie-0157.jpg
Zdjęcie-0156.jpg
 

Załączniki

OP
OP
C

Chrissu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Następna dostawa ;)
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#6
Ciekawa pasja, sklejania z kartonu. Ale trochę jak dla mnie to niedokładnie zrobione te modele. Musisz jeszcze sporo popracować, bo wszystkie strasznie kanciaste. No i na zagięciach wielokrotnie popękał Ci papier. :( A i linia cięcia pozostawia dużo do życzenia. :( Poza tym pozostawiony karton w czarnym kolorze pod modelem jakoś mi nie pasuje. Ja bym pokombinował, żeby zrobić koła z kartonu i żeby był prześwit pod modelem, tak jak w normalnych samochodach. Także trzymam kciuki za lepsze posklejane modele w Twoim wykonaniu.:)
 
OP
OP
C

Chrissu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Starsze cieżarówki z reguły sa kanciaste,,naczepa to z reguły wielki prostopadłościan a podwozia tak samo,wyciecie ich osłabi konstrukcje - próbowałem już to ;) podstawy naczep zrobili czesi z Minimodel a ja troche je usprawniłem , linia cięcia zawsze pęknie lub będzie widoczna bo sztywny papier zostawia linie zagiecia (aby konstrukcja była sztywna) a podkolorowywanie markerem lub innym kolorem jest bez sensu,także cięcie nozykiem, bo naciety papier będzie osłabiony a tak tylko widacliniw zgięcia. Szczerze twierdze że juz lepiej nie da się ich skleic ponieważ są to wielogodzinne moje projekty a nie gotowce z internetu. Pozdrawiam.
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.473 18 1
#8
Hmmmm ..... z tego co wiem MINIMODEL jest w dwóch wersjach, uproszczona dla początkujących tak jak te twoje, proste bryły. Oraz dla bardziej zaawansowanych, wszystko osobno z kołami, osiami a nawet z imitacjami otwieranych drzwi, masek różnych klap itp. Uważam że poszedłeś kolego na łatwiznę, a nie idąc do przodu zaczniesz się cofać :).

A to mój stary model, opracowany na podstawie właśnie MINIMODEL-a, więc niech kolega nie pisze że się lepiej nie da posklejać :). Może lepiej napisać "że mi się nie chce" ?.
 

Załączniki

  • 118,7 KB Wyświetleń: 32
Ostatnio edytowane:
OP
OP
C

Chrissu

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Pekaesów okolo 70- 80 sztuk.Ogólnie modeli ok 200.
Tak, ja mam te prostrze bryły bo wg mnie mogę więcej nad nimi popracować,przerobic. itd.
Dziękuje za opinie.Nie ktore modele maja ok 5 lat,wiec nie były tak starannie,i dopracowanie składane.
Ja akurat gustuje w tych pierwszych.
Pozdrawiam Chrissu.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#12
Starsze cieżarówki z reguły sa kanciaste,,naczepa to z reguły wielki prostopadłościan
Nie będę na ten temat dyskutował, bo zależy o których ciężarówkach mówisz.

linia cięcia zawsze pęknie lub będzie widoczna bo sztywny papier zostawia linie zagiecia (aby konstrukcja była sztywna) a podkolorowywanie markerem lub innym kolorem jest bez sensu,także cięcie nozykiem, bo naciety papier będzie osłabiony a tak tylko widacliniw zgięcia.
No tu nie masz racji. Wielokrotnie zaginałem papier i tekturę i jakoś mi nie pękała.

Szczerze twierdze że juz lepiej nie da się ich skleic ponieważ są to wielogodzinne moje projekty a nie gotowce z internetu. Pozdrawiam.
No to mogę tylko współczuć, bo papier naprawdę da się lepiej skleić. Poza tym papier pozwala na tworzenie różnych kształtów i różnych rodzajów zagięć. Wystarczy tylko trochę nad tym popracować.

Pekaesów okolo 70- 80 sztuk.Ogólnie modeli ok 200. (...)Dziękuje za opinie.Nie ktore modele maja ok 5 lat,wiec nie były tak starannie,i dopracowanie składane.
No a jeżeli kleisz te modele już pięć lat i zrobiłeś ich 200 sztuk to ostatnie powinny być już bardzo dokładnie zrobione i dopracowane.

A o gustach się rzeczywiście nie dyskutuje. Popieram kolegę dmvip . Ważne, że Tobie się podobają i o to właśnie w tym wszystkim chodzi. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#13
A jako ciekawostkę to pokażę Ci kolego jak można skleić np model wózka peronowego lub samochodu, oczywiście z papieru. Obydwa w skali 1:87. Poniżej fotki zrobione na stoisku sklepu kolegi KoTeBi:
 

Załączniki

SECOND MODELS

Znany użytkownik
Reakcje
7 0 0
#14
Niestety Twoja kolekcja do mnie nie przemawia w żaden sposób .Próbowałem uchwycić coś unikatowego,esteycznego lub ciekawego .... i nic takiego tutaj nie znalazłem
Patrząc na Twoje prace odnoszę wrazenie jak by co 10 minut schodził jeden z taśmy produkcyjnej jakiegos zakładu pracy chronionej w którym zatrudnieni są ludzie pokroju STEVEe WONDER'a ...
Bez obrazy ale ja tego nie nazwę modelarstwem w żaden sposób .
Moze warto było by sklic jeden model naprawdę rzetelnie i estetycznie (oczywiscie nie zrobisz tego szybko ale efekt moze sam Ciebie zadziwić)
Pozdrawiam
 

Ferrix

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Bardzo dobry pomysł na kolekcje. I tak jak Second, przyłóż się troszkę do następnego modelu, a zobaczysz, że każdy następny zestaw będzie dla Ciebie rodzynkiem (y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne skale 5
Inne skale 126
Inne skale 51
Inne skale 71
Inne skale 7

Podobne wątki